vibratory.net

Gelové vibrátory, vibrátory z gelu a želatiny

Gelový vibrátor

Gelové vibrátory patří mezi velmi oblíbené erotické pomůcky. Gel je příjemný, ohebný a na dotek vzrušující materiál. Někdy se tyto vibrátory nazívají Jelly, což v angličtině znamená želatinu. Gel se snadno tvaruje a vyrábí se v pestrých, zářivých barvách. Proto je s gelovými vibrátory vždy zábava.

Gelový vibrátor Ice Berg
Gelový vibrátor Ice Berg

Gel je mnohem levnější než jiné materiály podobných vlastností (například silikon). Tyto vibrátory lze koupit již od 400,- Kč, obdobný vibrátor ze silikonu by stál cca 1000,- Kč. Nejlevnější pomůcky z gelu však mohou uvolňovat ftaláty, takže nejsou vhodné pro těhotné ani kojící matky. Výrobkům z gelu do 400,- Kč se raději vyhněte. Oproti tomu silikonové pomůcky bývají vždy lékařsky testované a nezpůsobují alergie.

Oboustranné gelové dildo
Oboustranné gelové dildo

Vibrátory z gelu lze použít i pro anální dráždění, pokud mají vhodný tvar. Ke zvlhčení používejte lubrikant založený na vodě, případně silikonový.

Údržba gelových vibrátorů je pracnější, protože gel je pórovitý materiál. Není možné ho vyvářet a desinfikovat čistícími přípravky s obsahem alkoholu. K čištění lze použít teplou mýdlovou vodu.

Výhody a nevýhody vibrátorů z gelu

  • měkký vzrušující materiál
  • zářící barvy, zajímavé tvary
  • cena
  • pracnější údržba (pórovitý materiál)
  • levné gelové vibrátory mohou uvolňovat ftaláty

Ukázky vibrátorů z gelu