vibratory.net

Vibrátory na klitoris

Vibrátor na klitoris

Vibrátory na klitoris můžeme rozdělit na 2 velké skupiny – multifunkční vibrátory a klitoriální vibrátory (určené výhradně na klitoris). Ženy tyto pomůcky mají obvzlášť v oblibě, protože klitoris je jedna z nejvíce erotogenních zón a velká část žen jeho stimulaci potřebuje i během milování, aby dosáhly orgasmu.

Multifunkční vibrátory jsou určené pro vaginální dráždění a zároveň stimulují i klitoris malým přídavným vibrátorem. Tyto vibrátory jsou sice dražší, ale vynikají kvalitním zpracováním, designem i funkcemi. Pro ženy je dvojitá stimulace velmi vzrušující - hlavní vibrátor v pochvě rotuje a pulzuje, přídavný vibrátor se přitom jemně chvěje na poštěváčku.

Klitoriální vibrátor LELO Lily.
Klitoriální vibrátor LELO Lily.

Klitoriální vibrátory jsou určené pouze pro klitoris a bývají tak malé, že je lze nosit i v kabelce. Často nemají doutníkový tvar. V sexshopech je najdete ve tvaru motýlku, jako hračky do vany (kachnička), ve rtěnce a dokonce přímo zabudované v kalhotkách.

Vibrační kroužek stimuluje i klitoris.
Vibrační kroužek stimuluje i klitoris.

Do klitoriálních vibrátorů se řadí i vibrační kroužky na penis. Mohou být pouze stimulační, nebo i erekční – přiškrtí průchod krve penisem a prodlouží tak erekci. Pokud je při milování žena nahoře, může si sama nasedávat klitorisem přesně na vibrátorek. Vibrační kroužky se stimulací klitorisu jsou levné a při jejich použití si užije i muž.

Výhody a nevýhody vibrátorů na klitoris

  • intenzivní stimulace
  • cena a rozměry mini vibrátorků na klitoris
  • maskované vibrátory klitorisu, např. ve rtěnce
  • s vibračním erekčním kroužkem na klitoris si užijí oba partneři
  • cena multifunkčních vibrátorů
  • nižší intenzita vibrací mini vibrátorků

Ukázky vaginálních vibrátorů