8 největších mýtů o masturbaci 2/2

Je něco pravdy na tom, že údajně masturbuje každý a kdo ne, tak se to jenom bojí přiznat? Jak je to se správným dávkováním onanie? Víte, kolik orgasmů se sebou samým už je příliš? Přece byste nechtěli, aby vám častá masturbace podlomila zdraví. Pojďme spolu uvést na pravou míru další čtyři největší mýty o leštění klády a hlazení kačeny.

8 největších mýtů o masturbaci 2/2

5. Masturubuje 98% populace a zbylá 2% se to stydí přiznat

Pouhých 32% žen přiznalo sebeukájení v posledním měsíci. Čekali jste vyšší čísla?
Pouhých 32% žen přiznalo sebeukájení v posledním měsíci. Čekali jste vyšší čísla?

Masturbace je sice častým jevem a přirozeně patří k lidské sexualitě, není ovšem až tak často provozovaná, jak se o ní někdy tvrdí. Nedávná studie provedená na Univerzitě v Indianě potvrdila, že z 5 865 respondentů ve věku 14–94 let masturbovalo v posledním měsíci pouhých 55 % mužů a 32 % žen. V dotaznících dokonce celých 6 % mužů uvedlo, že onanii nikdy nepraktikovalo, stejně na tom bylo i 15% žen.

Uveďme na pravou míru, že i v dnešní době, je otázka masturbace pro některé lidi stále ještě tabu. Stává se tedy, že i v anonymních dotaznících se lidé občas bojí k sebeukájení přiznat. Přesto procento těch, kteří neuvedli odpověď popravdě, nebude ani zdaleka tak vysoké, aby se dalo univerzálně říci, že všichni lidé masturbují.

6. Masturbovat lidé začínají v pubertě

Děti se s "hledáním místečka" příliš nemažou. Jak to na ně přijde, prostě strčí ruku do kalhot.
Děti se s "hledáním místečka" příliš nemažou. Jak to na ně přijde, prostě strčí ruku do kalhot.

Vzpomenete si na svou první masturbaci? Pokud ano, patrně se nejednalo o váš úplně první sexuální zážitek. Ten si totiž dost možná ani nemusíte pamatovat. Svá tělíčka děti začínají zkoumat od chvíle, kdy si poprvé uvědomí sebe sama, tedy zhruba od 3 let věku. Samozřejmě u takto malých dětí se nejedná o masturbaci v takové podobě, jak ji známe mezi dospělými, jde spíš o zkoumání genitálií a opakování pohybů a doteků, které dětem vyvolávají příjemné pocity.

Takové veřejně masturbující dítko může svoje rodiče občas přivést do nepříjemných společenských situací. Vhodné je dětem vysvětlit, že osahávání intimních partií, a onanie obecně, je běžná součást života člověka, patří však do soukromí.

7. Častá masturbace je nezdravá

Je velmi těžké určit, kdy se při opravdu častém sebeukájení jedná ještě o normu, a kdy už stav hraničí s poruchou. Obecně platí, že dokud vám je masturbace příjemná a neomezujete jejím prováděním své okolí, případně svoje každodenní fungování, provozujte ji, jak je libo. Někomu stačí sám sebe uspokojit jednou za týden, jiný nemá dost ani dvakrát denně.

Masturbace je ve skutečnosti zdraví velmi prospěšná aktivita, která přináší vašemu tělu i psychice řadu benefitů.

Pozitivní účinky masturbace na lidské tělo

  • Masturbace rozproudí v organismu krev, což nastartuje váš kardio-vaskulární systém. Jedná se o prevenci cukrovky.
  • Při masturbaci jsou do organismu vyplavovány endorfiny, které tělu pomáhají odbourávat stres a navodit příjemný klid. Jedno osamělé číslo před spaním vám pomůže usnout jako nemluvně.
  • Muži, kteří si protáhnou trubky alespoň pětkrát do týdne, mají dle jedné australské studie třikrát menší šanci onemocnět rakovinou prostaty.
  • Masturbace zmírňuje menstruační bolesti. Během ní totiž dochází ke zvýšenému průtoku krve do pánevního dna, což pomáhá odbourat bolestivé křeče. Ke znatelnému útlumu bolestí napomáhá také orgasmus. Onanie během menstruace tak může na bolesti zabírat mnohdy líp než prášek nebo ohřívací lahev.
  • Masturbací posilujete svůj imunitní systém. Při onanii je do těla, mimo jiné, vyplavován hormon kortizol. Jedná se sice o hormon stresu, v malém množství však napomáhá zvýšit obranyschopnost vašeho organismu.

8. Ženy se mohou stát závislé na vibrátorech

Závislost na vibrátoru je babská povídačka. Vibrátory jsou některými ženami preferovány například proto, že jiným způsobem nejsou schopny orgasmu dosáhnout.
Závislost na vibrátoru je babská povídačka. Vibrátory jsou některými ženami preferovány například proto, že jiným způsobem nejsou schopny orgasmu dosáhnout.

Mnozí muži mají strach pořídit své drahé polovičce vibrátor, aby náhodou jejich partnerky nezačaly upřednostňovat hrátky s ním před partnerským sexem. Pravdou však je, že ani ten nejlepší vibrátor světa nedokáže nahradit lidské teplo a tělesný kontakt.

To, že některé ženy například nejsou schopné dosáhnout orgasmu jinak, než za pomoci vibrátoru, nemusí značit nic znepokojivého, a už vůbec to nemusí být známka závislosti na vibrátorech. Vysvětlení je mnohem prostší, každá žena je jiná a mnoho z nich orgasmu nedosáhne třeba za celý život. Vibrátor je pro mnohé dámy jedinou možností, jak zažít vyvrcholení. Takže díky za něj.Související hračky