Origami condoms: revoluční kondomy

Malá společnost z Kalifornie nesoucí název Origami Condoms se snaží o revoluci ve světě kondomů. Jejím cílem je vyvinout takový kondom, se kterým bude sex probíhat bez zbytečných stresů z nasazování kondomu. Navíc, s jejich kondomy prý uživatelé už nebudou ochuzováni o rozkoš, kterou sex skýtá.

Origami condoms: revoluční kondomy

Právě problematické nasazování bývá často neoblíbeným aspektem používání běžných latexových preservativů.  U kondomů Origami jejich výrobce garantuje bezproblémové nasazení, které nezabere déle než tři vteřiny. Oproti běžnému kondomu, který se musí rolovat, jsou origami kondomy poskládané, a tak je stačí jednoduše „rozložit“ podél penisu. Navíc origami kondomy se budou vyrábět ve „volnějším střihu“, tudíž i jejich sundávání po styku by mělo být o mnoho snazší.

Origami kondomy – mužský kondom, kondom pro anální sex, ženský kondom, pesar
Typy Origami kondomů – klasický mužský, kondom pro anální sex, ženský kondom a pesar

Důvod k radosti by měli mít ti, jejichž tělo se příliš nesnese s latexem – nejběžnějším materiálem požívaným pro výrobu kondomů. Origami kondomy se budou vyrábět z tenké vrstvy silikonu, jehož nesporné výhody, jsou všem milovníkům erotickým pomůcek jistě známy. Pro ty ostatní připomeňme, že silikon je oblíbený hlavně díky jeho snadné údržbě, antialergenním vlastnostem a absenci jakéhokoliv technického zápachu.

Zakladatelem Origami condoms je Danny Resnic, který se při výrobě inovativních kondomů nechává inspirovat japonskými skládačkami z papíru. Řečeno jeho slovy, jsou kondomy Origami posunem od ochrany k potěšení. Údajně nebudeme věřit, jak příjemný sex s nimi bude, a máme se těšit, že cena jednoho kusu nepřesáhne 7$, tedy nějakých 140 Kč.

Kondomy Origami budí pozornost nejenom veřejnosti, ale i velkých a světoznámých firem, a to přesto, že jsou prozatím pouhým konceptem a jejich sériová výroba nezačne dříve než v roce 2015. Na blogu nadace manželů Gatesových, která vypsala odměnu pro vynálezce inovativních kondomů, se objevila zmínka o tom, jak inspirativním příkladem společnost Origami condoms pro ostatní výrobce kondomů je.


Související hračky