Tipy na vzrušující partnerskou masáž 2/2 - dokonalé doteky

Nahlédněte pod ruce profesionálním masérům a přeneste jejich finty do své ložnice. Jsou to drobnosti, které hravě zvládnete a přesto povýší vaši domácí masáž o level výše.

Tipy na vzrušující partnerskou masáž 2/2 - dokonalé doteky

Posbírala jsem pro vás několik tipů od masérů, kterými zpříjemníte společné chvíle. V prvním díle masážové minisérie jsem docela podrobně rozebrala přípravu podmínek, takže dnes se vrhneme rovnou na doteky a masírování.


Proč byste si měli ničit deku mastným olejem? Praktické je latexové prostěradlo.
Proč byste si měli ničit deku mastným olejem? Praktické je lakované prostěradlo.

Co byste měli udělat úplně na začátku? Pořídit si dobrý olejíček.

Podle čeho vybrat masážní olej

Na trhu je velká spousta masážních prostředků. Jak se ve všech těch olejíčcích a mastičkách vyznat? Podle čeho se orientovat? Mám pro vás několik vodítek, která vám mohou pomoci.

Vůně pro zpříjemnění, uvolnění i afrodiziakum

Uvolňující účinky má například pomeranč, mandarinka či levandule. Jako afrodiziakum vyzkoušejte bergamot, santalové dřevo, ylang ylang nebo pačuli.

Trpíte alergiemi?

Máte-li alergii na ořechy, vynechejte mandlový olej. Obdobně se zamyslete nad jakoukoliv jinou alergií, kterou máte, protože i v masážních olejích jsou obsaženy stejné alergeny.


Doporučujeme: silikonový olej - je vhodný k masáži i lubrikaci
Jako základ doporučujeme silikonový olej – je vhodný k masáži a zároveň k lubrikaci

Oleje s léčivými účinky

Některé oleje obsahují extrakty bylin a jsou tedy vhodné pro uvolnění, zklidnění, mohou pomáhat při problémech s dýcháním, zažíváním atd. Více na toto téma najdete třeba v článku Olej na masáže – jaký vybrat?

Ne že byste si erotickou masáží vyléčili astma, ale můžete jí léčbu podpořit? Minimálně je to motivace masírovat pravidelně. Čímž se vám kromě neduhu zlepší také sexuální život ;-)

Z dobrých zkušeností a referencí masérů vám k vyzkoušení doporučuji českou značku Saloos nebo Karel Hadek.


Doporučujeme: jedlý masážní olej s chutí čokolády
Doporučujeme jedlý masážní olej s chutí čokolády.

Plánujete i intimní masáž?

V takovém případě bude ideální pořídit olejíček, který je vhodný na klasickou masáž a funguje také jako lubrikant.

Pár vychytávek na trhu s olejíčky

Máte chuť se s partnerem u masáže vášnivě líbat? U pohlazení jeho těla jej rovnou zahrnovat polibky... a řešíte jak asi takový olejíček chutná? Většinou nic moc. A právě proto pro vás máme jedlé masážní oleje! Výrobci na takové mlsouny už také mysleli a připravili pro vás například olejíčky s příchutí čokolády.

Před masáží zkuste uvolňující koupel s éterickými oleji

Olejíček, který budete kapat do aromapampy, zkuste použít také v koupeli, která vás krásně naladí. Ale jak na to, aby se ve vaně nepovalovaly samostatné kapky oleje? Poradím vám fintu, jak jej rozpustit. Potřebujete sklenici plnotučného mléka, lžíci olivového oleje a pár kapek (stačí 5) éterického oleje. Tyto tři přísady rozmixujte ponorným mixérem a nalejte do vaší lázně. Kouzlo spočívá totiž v tom, že éterický olejíček je rozpustný v mléčném tuku ;-)

Masáž začneme v poloze na břiše

Začněte masáž v leže na břiše. To je zejména proto, že poloha na zádech je příjemnější a také odkrývá více citlivých míst. Proto byste si ji měli nechat na konec.

Zakryjte partnerovi celé tělo a ponechte odkryté jen nohy od kolen dolů.

Chodidla jsou pro začátek nejvhodnější

Věnujte se každé noze zvlášť. Chodidlo mačkejte a hlaďte oběma rukama. Promněte celé chodidlo v dlaních, každému prstu se věnujte zvlášť. Mačkejte klenbu zespod palcem a přejíždějte od bříšek až k patám. (Pár tipů můžete nachytat i v článku o laskání nohou.)

Následuje masáž celých nohou

Odkryjte celé nohy, zadeček zatím zůstává zakrytý. Klekněte si k chodidlům a pokud nedosáhnete na celé nohy, roztáhněte partnerovi trochu nohy a klekněte si mezi ně.

Dlouhými táhlými pohyby hlaďte celé nohy od pat až po zadek. Použijte celé otevřené dlaně a přejíždějte nahoru po vnitřní straně a dolů po vnější. Nahoře pod zadečkem můžete pohyby zpomalit a když máte dlaně přesně pod půlkami, jemně zmáčkněte. Jako byste mačkali prdelku, ale spíše se dotýkáte v horní části stehen v místě přechodu nohou v zadeček.

Celé nohy hlaďte otevřenými dlaněmi shora dolů
Celé nohy hlaďte otevřenými dlaněmi shora dolů

Netlačte moc, ať palci příliš neroztahujete půlky, na to je teď ještě brzy. V tuto chvíli je vhodný jen takový náznak lehké erotiky.

Nemačkejte oblast pod koleny. Kromě toho, že je tam spousta uzlin, to může být i dost nepříjemné.


Práci s prdelkou si oba užijete dosyta
Práci s prdelkou si oba užijete dosyta

Kreslete osmičky na prdelce

Přesuňte přikrývku z hýždí na chodidla a klekněte si partnerovi obkročmo na stehna (nebo kolena, jak je vám to příjemnější).

Budete dlaněmi kreslit osmičku, která se kříží v rýze mezi půlkami a celou prdelku vlastně obkrouží. Začněte nejprve jednou rukou a když ten pohyb zvládnete, přidejte druhou dlaň s protilehlou osmičkou. Potkávat se budou vždy ve středu mezi půlkami a pak se rozcházet do stran. Vůbec ale nevadí, když to uděláte jen jednoručně.

Zakončíme masáží zad

V oblasti zad vám poradím několik jednotlivých drobností, které zapracujte podle své chuti.

Střídejte doteky

Velmi příjemé a zajímavé pro partnera bude, když vystřídáte doteky celými dlaněmi, jen konečky prstů, malíkovými hranami, zápěstím nebo nehty.

Vždy dbejte na to, aby obě vaše ruce byly položené na partnerově těle. I když masírujete jen jednou rukou, druhou nechte lehce položenou na jeho kůži. Je to příjemnější pro partnerovo vnímání a více to propojuje vás dva.


Celá záda hlaďte do srdíčka
Celá záda hlaďte do srdíčka

Kreslete srdíčka

Ať už sedíte obkročmo na zadku nebo klečíte za jeho hlavou, můžete kreslit srdíčka přes celá jeho záda. Vysvětlím to na poloze v sedě na jeho zadečku.

Položte ruce mezi jeho lopatky a dlaněmi přejeďte obloukem nahoru celá jeho ramena. Pokračujte dolů po bocích a ke konci ruce zase přibližte, končit budou u sebe v dolní části zad. Spolu pak pokračují zpět nahoru mezi lopatky středem páteře. Tuto oblast přejíždějte jen lehkými doteky, žádný tlak. A jste zpět mezi lopatkami a můžete kreslit další srdce.

Pohlaďte zvlášť i trapézy a ramena

Oblast, kterou má většina lidi nejvíce zatuhlou. Vaše dotyky a jemné mačkání partnera jistě příjemně uvolní. Ale hlavně jemně a opatrně. Od ramen klidně zajíždějte lehkým dotykem prstů až na krk a k uším.

Bezvadně působí pevný stisk vašich dlaní. Takže když klečíte za hlavou, natáhněte se až k partnerově pasu, položte dlaně na trup z boku a pevnějším tlakem celými dlaněmi přejeďte nahoru a ke středu. Projíždíte mezi jeho lopatkami, pak se ruce rozjedou na stranu a pohlaďte ramena až na paže.


Inspirujte se u profesionálů :-)

Která místa a pohyby vynechat

Netlačte na střed páteře ani na ledviny.

Vyhněte se raději poklepávání malíkovými hranami, málo který laik odhadne správně sílu a intenzitu.

Nesnažte se nic promačkávat a zkoušet uvolnit zatuhlé svaly. Má-li partner problém, ať raději vyhledá odborníka. Vašim úkolem je zpříjemnit mu den a dostat se k erotické masáži.

Prošli jsme celé partnerovo tělo zezadu a nyní je čas otočit jej na záda.

Otočíme partnera na záda

Konečně na sebe vidíte. Opět partnera zakryjte kromě nohou.

S masáží začínáme u nohou

Začínáme chodidly, ale tentokrát se věnujte nártu. Každý prstík promasírujte zvlášť a palcem přejeďte přes nártní kůstky každého prstu až ke kotníku.

Poté stejně jako ze zadní strany hlaďte celé nohy, od pánve, přes stehna a holeně až ke kotníkům a zpět. Pomalé dlouhé pohyby. Vyhněte se masáži kolen. Klouby obecně vynechejte, ale kolena obzvlášť.


Pohoupejte lýtka v dlaních, krásně se tím uvolní
Pohoupejte lýtka v dlaních, krásně se tím uvolní

Jednu nohu pokrčte v koleni, zvedněte ji. Máte tak přístup k lýtku, které vezměte do dlaně a pohoupejte jej.

Horní část nohou, pánev a oblast genitálií nechám do speciálního článečku. Teď si chceme projít celé tělo. Takže pánev přeskakujeme, ponechte ji bez povšimnutí. Schválně. Masáž musí dráždit postupně.

Pověnujte se citlivě obličeji, ramenům, hrudi

Přesedněte partnerovi za hlavu. Tady jste blízko jeho obličeje, lépe uvidí na vaše ruce, takže si můžete více pohrát.

Naberte trošičku více oleje do dlaně, spojte ruce nad jeho hrudník, sklopte prsty dolů a nechte olej pomalu kapat na jeho kůži. Bude super, když ten olejíček bude teplejší.

Oblast ramen a hrudi masírujte spíše jako pohlazení. Žádné tlaky nejsou na místě. Provádějte spíše jednosměrné hlazení od středu hrudníku k ramenům.

Jak správně a vzrušivě masírovat prsa

V této fázi bude zatím vhodná decentnější masáž. Použijte obdobné osmičky jako na zadečku.


Celá prsa spíše hlaďe okolo, přes dvorce nepřejíždějte, je to i tak krásně dráždivé
Celá prsa spíše hlaďte okolo, přes dvorce nepřejíždějte, je to i tak krásně dráždivé

Budete kroužit kolem prsou až k podpaží, pak přes střed hrudníku a zase kolem druhého ňadra. Tento postup můžete zkusit jak na ženách, tak na mužích. No dobře, trošinku ty lákavé bradavky můžete štípnout, ale jen lehce.

Klekněte si k partnerovi z boku, položte ruce na vzdálenějí bok a hlaďte jej shora dolů celými dlaněmi pohybem, který připomíná smetání drobků ze stolu. Klečíte-li zprava, masírujete tak jeho levý bok. Pak přesedněte na druhou stranu a znova totéž na pravém boku.


Masírování oušek je taaaak příjemné, že vaše kočička bude vrnět blahem
Masírování oušek je taaaak příjemné, že vaše kočička bude vrnět blahem

Pohrajte si s oušky

Jemnými prsty zajíždějte až na krk, bradu, k uším. Věnujte se chvíli jemné masáži uší, mněte je lehce mezi prsty, sjíždějte shora dolů a na konci trochu zatáhněte za lalůček.

Masáž rukou je až nečekaně příjemná

Příjemné bude také když zajedete z ramen i na paže. Rukám jsme se vlastně ještě vůbec nevěnovali.

Přesedněte si k partnerovi ze strany a vezměte do rukou jeho dlaň. Promasírujte palci celou dlaň (na dlani klidně trochu přitlačte), hřbet ruky, protáhněte každý prst, třete oblast mezi prsty. Hlaďte ruce od předloktí až ke koncům prstů, jako byste z nich chtěli stáhnout všechnu tu těžkou práci, kterou vykonaly. Důležité tady je hladit jen jedním směrem, nevracet se od prstů zase nahoru, ale zvednout svou ruku a položit ji na partnerovu zase nad zápěstím. Nakonec pohlaďte celé paže od ramen až k prstům.

Jak namasírovat bříško?

Bříško je oblast vhodná spíše než k masáži tak k příjemnému hlazení. Zde snad jen jediný tip: když už budete hladit kolem pupíku, tak určitě po směru hodinových ručiček. To je kvůli funkci střev, opačně byste mohli masírovanému způsobit trochu zácpu.

Břicho po stranách můžete hladit také ve chvíli, kdy klečíte partnerovi za hlavou. Obdobně jako v poloze na břiše. Pevně sevřete jeho boky a přejíždějte po trupu nahoru, mezi prsy až k ramenům a pohyb protáhněte na paže, klidně až k zápěstím. Zopakujte tak třikrát a pak změňte pohyby, aby to už pro něj nebyla nuda.

Kdy masáž rozhodně neprovádět

Pokud je masírovaný nemocný nebo má nějaký zánět v těle. Masáží by se zánět rozehnal po celém těle. I obyčejná rýma tak může při masáži způsobit závažný problém.

Finty pro ozvláštnění masáže

Klidně použijte k masírování a hlazení jinou část těla, než jsou vaše dlaně.

Postavte se nad ležícího partnera, něčeho se chytněte a hlaďte jej chodidlem nebo jen prsty. Toto ale zkuste jen když jste si jisti svou stabilitou. Netlačte, nestoupejte, nechoďte po něm. Jen hlaďte.

Namažte se také a společně po sobě klouzejte, je to vzrušující a zábavné
Namažte se také a společně po sobě klouzejte, je to vzrušující a zábavné

Když na partnerovi sedíte obrkočmo, zkuste se sklonit hrudníkem, opřít se rukama o zem, trochu se vzepřít na nohou a pohladit ho celého svou hrudí. Jste-li aspoň trochu sportovnější typ a pohyb vám není cizí, určitě najdete i více pozic k vzájemnému pomazlení.

Autor:

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Poslat odkaz e-mailem


Související hračky