Silikonové realistické panny 3/4 – komunita uživatelů

V dalším pokračování seriálu o realistických pannách zabrousíme mezi komunitu jejich uživatelů. Dozvíte se například, na jakých diskusních fórech si můžete vyměňovat zkušenosti nebo kde se dá koupit panna z druhé ruky. Dále zjistíte například jaké to je mít silikonovou pannu za manželku nebo jak se žije člověku, který se živí jejich opravováním.

Silikonové realistické panny 3/4 – komunita uživatelů

V minulém díle jsme lehce pronikli do světa realistických panen. Nyní se do tématu zakousneme hlouběji a podíváme se, jací lidé se v této oblasti pohybují. Dá se říct, že s tímto koníčkem se jen málokdo prezentuje na veřejnosti. Naprostá většina lidí dává přednost anonymitě na internetu a o pannách se baví hlavně na specializovaných webech. Pro tyto účely vzniklo několik internetových fór, které jsou plné fotografií, zlepšovacích nápadů a dalších užitečných věcí.

Internet nezná hranice a tak můžete vidět, jak si zde vyměňují zkušenosti lidé z USA, Evropy či Japonska. Pro našince je trochu nevýhoda, že česky se zde nedomluvíte. Nicméně můžete spojit příjemné s užitečným a kromě získávání zajímavých informací si procvičit i cizí jazyky.

The Doll Forum

Setkání majitelů pannen Doll Lover Meet 2012
Členové fóra každoročně pořádají setkání majitelů panen pod názvem Doll Lover Meet. Foto ze setkání z roku 2012.

Nejvýznamnější fórum, které je určeno pro milovníky nejen silikonových ale i plyšových a nafukovacích panen. Najdete tady například i elektronický magazín Cover Doll, který se pannám věnuje. Najdete zde rozsáhlou databázi výrobců panen, včetně praktických zkušeností jejich majitelů.

Překvapením může být inzertní rubrika, kde můžete výhodně pořídit "ojetou" pannu, nebo prodat tu, která vás už omrzela. Fórum má poměrně přísná pravidla, kromě samozřejmostí jako zákaz přístupu pro osoby mladší 18 let zde platí například i zákaz publikování fotografií, které zobrazují sexuální akty uživatelů s pannami.

Dodržování pravidel slušného chování a zdvořilost jsou vyžadovány po každém uživateli. V případě nějakých sporů je zde pro vzájemné nadávání a vyhrožování vyhrazena speciální rubrika.

 • Náhled webu DollForum.com
  The Doll Forum, www.dollforum.com
 • Celkem zde diskutuje okolo 40.000 lidí
 • Počet příspěvků přesahuje půl milionu
 • TIP: V kutilském koutku najdete spoustu návodů a tipů jak svoji pannu opravit a vylepšit

Our Doll Community

Tento web je alternativou předchozího fóra, pouze s daleko menším počtem aktivních uživatelů. Nicméně to neznamená, že tam nemůžete nalézt spoustu užitečných informací.

 • Náhled webu OurDollComunity.com
  Our Doll Community, ourdollcommunity.com
 • Celkem je zde registrováno přes dva a půl tisíce uživatelů
 • Celkový počet příspěvků dosahuje víc než 56.000
 • TIP: Existuje zde knihovna příběhů, které o pannách píšou členové fóra. Můžete přidat i vlastní povídku!

Cover Doll

Playboy pro silikonové panny - magazín Cover Doll
Playboy se silikonovými pannami – magazín Cover Doll

Magazín CoverDoll vychází již 14 let a je přezdíván jako "Silikonový playboy". Je to totiž elektronický magazín, který je zaměřen výhradně na realistické panny. Každý měsíc a přináší nové články, recenze, uživatelské blogy a galerie fotografií.

Zajímavé jsou například fotoseriály, které mohou mladším ročníkům připomenout legendární "bravíčko", zde ovšem nejsou zobrazovány milostné románky, nýbrž silikonové panny v jakoby opravdových životních situacích. Příkladem může být seriál o dívkách v šatně, které řeší jaké spodní prádlo si na sebe vzít.

V červnovém čísle z roku 2012 byla zobrazena panna Crystal, kterou vyrobila firma RealDoll k 15. výročí svého vzniku. To by samo o sobě nebylo nic extra, avšak už na první pohled je vidět, že Crystal je nejrealističtější panna, jaká kdy byla stvořena. Málokdo si při prvním pohledu na fotografii všimne, že to není člověk.

Modelka jak pro playboy, jen ze silikonu
Silikonová modelka... jako z Playboye
Zdroj: CoverDoll, Life-is-plastic
Holka s bouracím kladivem
Holka s bouracím kladivem
Zdroj: CoverDoll, Elle
Holky v šatně se převlékají
Holky v šatně se převlékají
Zdroj: CoverDoll, Mechwizard

V zářijovém čísle z roku 2008 se objevila Blanca, což je jedna z panen, které si zahrály ve filmu Lars a jeho vážná známost. Hlavní hrdina si ji objedná přes internet ale místo na sex ji má jako společnici a dokonce ji najde práci (nechá ji "zaměstnat" jako pannu na oblečení v obchodě s textilem).

Další weby o pannách

 • The UK Love Doll Forum  – fórum, kam chodí hlavně uživatelé ze Spojeného království
 • The Doll Chronicles  – fórum, které patří k e-zinu Cover Doll. Přístup do fóra si musíte vyžádat e-mailem přímo od správce.
 • The Love Dolls Forum  – francouzské fórum o sexuálních pannách

Nejslavnější majitelé panen

Existuje několik uživatelů, kterým se podařilo vejít ve všeobecnou známost. Někteří se proslavili cíleně, například díky svým podnikatelským aktivitám v této branži a berou to jen jako byznys. Jiní zase dokázali zaujmout svými blogy, fotografiemi nebo svým extravagantním přístupem k životu.

Není třeba dodávat, že tito lidé to už s pannami a věcmi okolo docela přehánějí. Jako výborný zdroj informací o takových jedincích nám posloužil dokument "Guys and Dolls", který natočila britská BBC.

Davecat – největší celebrita

Začneme rovnou s nejznámější osobou, jaká se pohybuje v této oblasti. Člověk, který si nechává říkat Davecat se definitivně proslavil díky zmíněnému televiznímu dokumentu. Ačkoliv je to už čtyřicátník, stále ještě bydlí u rodičů. Jediným jeho majetkem je silikonová panna v ceně 6500 dolarů, kterou pojmenoval Sidore (přátelé jí ovšem můžou říkat Si-Chan).

První pannu si chtěl koupit už v devadesátých letech, nicméně bankovní úředník pro podobné aktivity neměl moc pochopení a odmítnul mu poskytnout spotřební úvěr. Nakonec si na pannu našetřil 5000 dolarů ze svého.

Ještě ten den, kdy dorazila poštou do jejich michiganského domu s ní měl sex. Ze začátku to bylo nezvyklé, jelikož panna byla trochu ztuhlá a on nevěděl, co si k ní může dovolit. "Těžko můžete hrát sonáty, když housle držíte poprvé v životě", říká o svých začátcích se Sidore.

Davecat je závislý na vtahu s neživým předmětem... ale je spokojený.
Davecat přiznává, že je závislý na vztahu s neživým předmětem... ale vyhovuje mu to.
Davecat se svou Sidore
Davecat se svou Sidore
Zdroj: Claire Dossin
Romantický večer s pannou v posteli
Romantický večer s pannou v posteli

Davecat vlastní Sidore od roku 2000, což je poslední rok, kdy měl něco s opravdovou ženou. Dokonce pro ni začal vymýšlet i její vlastní životní příběh: Sidore se údajně narodila v Tokiu, ale později se přestěhovala do Anglie. Vyznává gotický styl a baví ji například videohry.

Davecat je asi jediný člověk na světě, který svoji pannu prohlásil za manželku. Dokonce jí koupil i svatební prsten. Ačkoliv s ní má pravidelný sex, pořídil si ji hlavně proto, aby nebyl sám. "Opravdové ženy jsou nepředvídatelné, ale ona je chápající a odpouštějící partnerka, kterou bych jinde těžko našel". Má také vlastní blog, na kterém otevřeně vypravuje o svém vztahu a zveřejňuje společné fotografie.

Davecatův otec ale synovo nadšení z umělé partnerky nesdílí a nejradši by byl, kdyby si našel normální, živou ženu, což se zatím jeví dost nepravděpodobně. Negativní stránky vztahu s neživým předmětem si Davecat ale uvědomuje. "Nejvíc mi vadí, že ji nemůžu vzít nikam do kina. Všechny DVDčka musím kupovat".


Video: Nejpodivnější závislosti – vztah s realistickou pannou

V roce 2009 podstoupila Sidore reinkarnaci (tak Davecat říká generální opravě), což pro něj bylo obzvlášť složité, jelikož se s ní musel na několik týdnů rozloučit. Výsledek ale stál za hodně (dolarů). Sidore během opravy "zhubla" necelých deset kilogramů a dostala i zbrusu nový odstín kůže. Díky novým dílům s větší výdrží bude další oprava muset proběhnout za mnohem delší dobu, pokud bude vůbec nutná.

A co kdyby se naskytla příležitost mít vztah s opravdovou ženou? Davecat říká, že nehledá nikoho, kdo má srdeční tep. Ačkoliv přiznává, že by si přál, aby Sidore byla živá a mohla mu udělat sushi, nebo si spolu mohli zajít třeba na nákupy do jeho oblíbeného obchodu se zvířátky.

Mike z Floridy

Vypadá jako usedlý padesátník, ale to jenom na první pohled. On sám o sobě tvrdí, že jeho hlavním koníčkem je sex. "Někdo má sport jako hobby, někdo třeba auta. Já mám sex." Pikantní je ovšem to, že zároveň je aktivním katolíkem, což mu jeho zálibu trochu komplikuje. Nechce totiž, aby si o něm ostatní členové farnosti mysleli, že je perverzní. Proč se tedy nechal přemluvit k natáčení dokumentu, který může vidět každý, to opravdu nevíme.

Mike je náruživý a na sex má osm pannen
Mike má rád sex, je náruživý a proto si pořídil harém osmi pannen

Nicméně se tím určitě vyřešil jeho největší problém. Mike totiž vlastní celkem 8 panen a dosud je musel pečlivě schovávat před zraky všech návštěvníků. Teď, když o tom mimo sousedů ví minimálně půlka světa, je už alespoň nemusí dávat do garáže mezi nářadí.

Kromě toho má i živou přítelkyni, kterou si našel na internetu. Blondýna jménem Jody sice o jeho osmi pannách slyšela, ale nechala se přesvědčit, že pro něj nic neznamenají. Mike jí slíbil, že se jich může kdykoliv vzdát, což se později ukázalo jako velmi přehnaný slib. Ostatně, věřili byste to člověku, který si nechává posílat opravdové ochlupení od "dárkyň" až ze Švédska?

Rozuzlením tohoto komplikovaného případu se nakonec stala párty, kterou Mike uspořádal, aby se Jody seznámila se svými předchůdkyněmi. Společnou večeři s pannami vystrojeným do večerní garderoby Jody neunesla, a ačkoliv se snažila do kamery tvářit, že plně chápe Mikeovu individualitu a jeho vztah k pannám, po natáčení prostě vzala kramle a rozešla se s ním.

Slade Fiero – expert na opravy panen

Slade je uznávaný opravář a 'doktor přes panny'
Slade je uznávaný opravář a 'doktor přes panny'

Na závěr by nebylo špatné se podívat na druhou stranu barikády. Kromě lidí, kteří si pannu pořídili pro své vlastní potěšení, jsou zde i ti, pro koho je to spíše obživa. Padesátiletý Slade Fiero žije v malém domku v Kalifornii a už více než deset let se živí jako opravář silikonových panen.

Jeho zákazníci mu posílají panny z celých Spojených Států. Sám Slade říká, že hlavní náplní jeho práce je drobná údržba a výměny poškozených částí, což jsou především intimní partie, nadměrně opotřebované častým používáním. V oboru je poměrně uznávaným odborníkem a dokonce si vysloužil přezdívku "RealDoll Doctor".

Nicméně máme jisté indicie, že tento byznys není tak výnosný jak by se mohlo na první pohled znát. Kromě opravování panen se Slade musí živit ještě jako tatér a obchodník s uměleckými předměty.

Slade si pořídil jednu 'avatar ženu'
Slade si pro soukromé účely (ehm, sex :-) přeci jednu 'avatar ženu' pořídil

Na rozdíl od většiny uživatelů si k pannám nevytváří žádný citový vztah a bere je pouze jako neživé předměty. Ostatně nic jiného si ani nemůže dovolit, pokud chce dál vycházet se svojí přítelkyní Rebeccou, která má na tyto věci jednoznačný názor. "Podle mě je to ponižování žen. Vždyť málokterá vypadá tak dokonale jako tyhle napodobeniny". Přiznává také, že zpočátku docela žárlila, ale teď jí to naštěstí už přešlo.

Slade se netají tím, že z experimentálních důvodů si párkrát sex se silikonovou pannou zkusil: "Párkrát jsem s nimi měl styk, kdybych to měl jednoduše popsat tak asi takto: Bylo to skvělé, prostě úžasné. Je to neuvěřitelné, ale těch 100 liber silikonu jako by najednou obživlo. Panna na vás začne okamžitě reagovat, vytváří pohyby, tření a chová se neuvěřitelně realisticky. Byl to skvělý zážitek, ale člověk musí pořád mít na paměti, že to není živý tvor."

Co vás čeká příště?

V dalším díle pronikneme přímo do výrobní haly, kde panny vznikají. Dozvíte se, jak probíhá výroba jednotlivých částí a jak je těžké namíchat silikon tak, aby byl co nejpodobnější lidské tkáni. Přidáme také rozhovor se zakladatelem firmy RealDoll, od kterého se dozvíme, jak vůbec vznikl nápad vyrobit realistickou pannu a hlavně kdy se dočkáme panen, které se budou samostatně hýbat a mluvit.

Autor: xOV

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Poslat odkaz e-mailem


Související hračky