Video: Nafukovací panna ve vesmíru

Nafukovací panny většinou nevídáte oblečené, to ovšem není na tomhle příběhu ani zdaleka ta nejdivnější věc. Koncem loňského roku totiž firma CNV, jeden z největších distributorů erotických hraček na světě, rozhodla vypustit nafukovací Anču do vesmíru. Zajímá vás, co je k tomuto kroku vedlo a jak vysoko nevšední kosmonautka vystoupala? Pojďte se s námi na to mrknout.

Video: Nafukovací panna ve vesmíru

16. prosinec roku 2013 se zapsal do historie, stal se totiž dnem, kdy se na oběžnou dráhu Země podívala první nafukovací panna. Pravda, první člověk tuto erotickou pomůcku z PVC předběhl o 45 let a první pes dokonce o celých 56 let, ale mezi Ančami je nafukovací panna Missy jasnou rekordmankou.

TIP: Divili byste se, jaké další nevšední věci jsou lidé schopní provádět s umělými pannami. Možná vám pak nějaké vypuštění Anduly do vesmíru přijde jako poměrně běžná záležitost. :-)

Lajka po svém vystřelení na oběžnou dráhu uhynula po 5 hodinách následkem přehřátí a stresu.
Lajka po svém vystřelení na oběžnou dráhu uhynula po 5 hodinách následkem přehřátí a stresu.

Vypuštění panny

Missy startovala z parku Burton Creek v americké Kalifornii a do výšky 31 090m vystoupala pomocí meteorologického balonu napuštěnému bezmála 100 kubíky vodíku. Stejně jako nešťastnici Lajku, i nafukovací pannu Missy měl čekat smutný osud, její bezpečný návrat na Zemi bohužel nikdo neplánoval. Po tom, co odvážná Missy musela čelit teplotám kolem -57°C, záření vesmírných paprsků více než stokrát silnějšímu než na povrchu Země a rychlosti vyšší než 160 km/h, se zřítila roztrhaná na kusy někam do nevadské divočiny.

Naštěstí pro nás, co jsme nemohli Missy na její poslední cestě doprovodit, celý její výlet je pečlivě zdokumentován na videu.

Takhle si nafukovací panna Missy plula kosmem rychlostí 160 km/h
Takhle si nafukovací panna Missy plula stratosférou rychlostí 160 km/h.

Spíše než kosmonautkou bychom Missy měli nazývat parašutistkou. Vesmír totiž začíná až ve výšce 100 kilometrů, a tak vysoko se téhle Anči vystoupat nepodařilo. Možná, že si padlá parašutistka Missy brousila zuby na světový rekord extrémního skydivera Felixe Baumgartnera, který se do historie zapsal před dvěma lety seskokem z největší výšky. Jenže do jeho pokoření scházelo Missy ještě minimálně 8 km. Tak snad někdy příště.

I přesto, že ostatky nafukovací panny Missy se nikdy nenašly, můžete si její přesnou repliku objednat přímo v e-shopu CNV za sympatických 25 dolarů, tedy cca 500 korun. Tím se vlastně dostáváme i k odpovědi na jednu z otázek v samotném úvodu - proč se vůbec společnost CNV rozhodla vypustit nafukovací pannu do stratosféry? Jedná se totiž o hodně virální a poměrně netradiční reklamu.


Video: Jak se nafukovací panna Missy podívala na oběžnou dráhu Země. (zdroj Youtube.com)
Rychlá navigace