Blue balls, modré koule, přetížení prostaty

Blue balls, modré koule, přetížení prostaty

Blue balls neboli modré koule je slangový výraz, který znamená přetížení prostaty. Přetížení prostaty je přetížení tekutin v oblasti varlat, což má nejčastěji za následek delší sexuální vzrušení. Mnohdy bývá tento stav „modrých koulí“ provázen křečemi, otokem a bolestí varlat, zácpou i bolestí prostaty.

Nejčastější příčiny blue balls jsou pohlavně přenosné nemoci a nedostatek orgasmů při sexuálních aktivitách.

Příčinou je delší stimulace vztyčeného penisu, kdy je penis úmyslně (při svádění nebo výzvě k pohlavnímu aktu) i neúmyslně (dvojsmysly nebo slovní narážkou na sexuální téma) stimulován přímým, například orálním sexem nebo nepřímým kontaktem, například nechtěným dotekem nebo otřením se, ale toto dráždění nevede k orgasmu a ejakulaci.

Někteří muži ejakulaci oddalují z důvodu prodloužení sexuální aktivity. V případě "modrých koulí" není ovšem toto oddalování na místě a nejjednodušší způsob, jak zmírnit příznaky blue balls je ejakulace. Co se týče lidových rad, tak je doporučena i studená sprcha, která ochladí a sníží průtok krve v šourku a zároveň dokáže potlačit nebo zcela zastavit vzrušení a erekci a mužům se pak uleví.


Související hračky


Související témata

Ejakulace

Ejakulace

Ejakulace je prudké vypuzení ejakulátu, ke kterému dochází při orgasmu. Celý článek...

Erekce

Erekce

Erekce je odborný název pro ztopoření mužského pohlavního orgánu, penisu. Celý článek...

Podvázání koulí

Podvázání koulí

Podvázání koulí neboli ball binding je jednou z bondage technik v rámci BDSM her. Celý článek...