Vášnivá noc? Poradíme vám, jak se snadno zbavit cucfleku

Vypadáte po včerejší noci jako po náletu hladového upíra? Mít cucflek v pubertě je známka punku a frajeřiny, ale v pozdějším věku se už “cucáky“ chlubit nechceme (zvlášť, pokud nás pokousala milenka či milenec). Přečtěte si, jak snadno zahladit stopy vášnivé noci v poměrně krátkém čase.

Vášnivá noc? Poradíme vám, jak se snadno zbavit cucfleku

Cucfleky jsou známkou velké touhy a vášně. Jejich “výroba“ sice může být příjemná pro obě strany, nicméně v zápalu náruživosti málokomu dojde, že je bude vykousaná fialová skvrna (která často i hodně bolí) doprovázet klidně další měsíc. A báchorky o tom, že jste upadli na krk nebo se poranili kulmou vám stejně nikdo neuvěří. Raději se zbavte cucfleků co nejrychleji a předejděte případným trapasům.

Co je cucflek a jak k němu přijdete

Cucflek (cucák, modřina lásky, razítko lásky, love bite, hickey) je označení pro modřinu či skvrnu, která vzniká během divokého mazlení či sexu. Jak k němu přijdete? Snadno. Intenzivní polibky, ocumlávání, sání kůže a kousání během chvíle poškodí drobné podkožní cévy a cucflek je rázem na světě. Z lékařského hlediska se jedná o malý hematom, který svým zbarvením připomíná klasickou pohmožděninu (modrofialová barva, případně shluk červených fleků).

Vyrobit cucflek je možné na jakékoliv části těla, klidně i na lýtku či zadku, nejčastěji však vzniká na viditelném místě - na krku. Což ale nemusí být pokaždé na škodu. Vykousat partnerovi modráka do krku je skvělá příležitost, jak si ho označkovat na delší dobu. Při pohledu do zrcadla mu pak fialový krk pokaždé připomene vzrušující noc, během které jste si vyhodili z kopýtka. Mezi mladými jsou cucáky zase známkou jakési prestižejakmile mladá samička vystaví na odiv svůj “zmasakrovaný“ krk, každému dá jasný signál, že tohle maso je už zadané. Celé dámské osazenstvo v revíru pak může jen tiše závidět.

Za jak dlouho zmizí cucflek?

Ve všech ostatních případech však cucflek patří mezi nežádoucí tělesné dekorace. Dobu, po kterou je viditelný, nelze předvídat kolísá totiž v řádu od několika dnů až po několik týdnů. Což může být, zvlášť pokud vás pokousala tajná milenka, dosti nepříjemné.

Pomsta zhrzené bokovky

Při radovánkách s milenkou si dávejte na cucfleky velký pozor. Cucflekem si vás totiž může zcela záměrně označkovat, aby rozvířila vody ve vašem vztahu. Takže jakmile se na vás kočička podezřele přisaje, zabraňte jí v tom.

Cucflek na krku
Tady se partner pěkně vyřádil. 

Jak se zbavit cucfleku

Návodů, jak odstranit cucflek, je celá řada. Nutno podotknout, že na každého bude fungovat něco jiného, proto neváhejte vyzkoušet vícero způsobů. Pokud nepatříte mezi experimentátory, skočte si do lékárny pro heparinovou mast, která hojení urychlí (např. Heparoid nebo Lioton 100 000).

Ze dne na den to nezmizí

Zbavit se cucfleku jako mávnutím kouzelného proutku bohužel nelze. Proto prvních pár dnů budete muset své “razítko lásky“ pečlivě maskovat. V chladnějších měsících si stačí obléct rolák či šátek, v létě je situace mnohem komplikovanější. Dámy mají výhodu dlouhých vlasů, které od cufleku na krku odvedou pozornost, případně ho zakryjí. Navíc mají vždy po ruce korektor a make-up, kterým mohou cucflek šikovně skrýt. Pánové jsou v tomto případně značně znevýhodnění. A hlavně nevěrníci.

Potřeboval jsem si trochu povyrazit, když nám to doma zrovna neklapalo. S tou slečnou jsme se na hotelu docela opili a já se ráno probudil s obrovským cucflekem přímo na krku. No, takhle jsem se z toho “víkendu s chlapama“ vrátit nemohl. Podařilo se mi sehnat límec na krk a manželce jsem namluvil, že jsem si hnul krkem, když jsme se hecovali v posilovně. Límec jsem pak nosil jak blbec tři týdny, dokud ten flek nezmizel. Manželka ale nic nepoznala a teď už jsme spolu zase v pohodě.

Martin, kamarád redaktorky vibrátory.net

Cucflek pod svetrem
V zimě cucfleky skryjete hravě.

Nejprve zchladit, potom nahřát

Ledový obklad dokáže zmírnit bolest i otok. Cucflek začněte ledovat pokud možno co nejdříve po jeho vzniku, abyste zabránili šíření skvrny. Jako obklad použijte například sáček s mraženou zeleninou nebo láhev se zmrzlou vodou – obojí však omotejte utěrkou nebo ručníkem, abyste se vyhnuli nepříjemným omrzlinám. Případně si na cucflek zkuste přiložit vychlazenou lžíci. Bolestivý symbol vášně chlaďte maximálně 20 minut v kuse několikrát denně (2-3 dny).

Pokud ledování nepomáhá, zkuste svůj cucflek několikrát denně pořádně nahřát. Postačí vám k tomu žínka namočená v teplé vodě. Teplo uvolní cévy a podpoří krevní oběh, čímž urychlí hojení.

Jak odstranit cucflek
Zkuste trik s nachlazenou lžičkou.

Cucflek může zabíjet

Cucfleky nezabíjejí každý den, neuvěřitelnou smůlu však měl sedmnáctiletý mladík z Mexico City. Jeho starší partnerka mu v zápalu vášně vykousala cucáka, který se mu o pár hodin později stal osudným. Juliovi se v místě cucfleku vytvořila krevní sraženina, která putovala rovnou do mozku, čímž chlapci způsobila mrtvici. Podobný případ byl zaznamenán i na Novém Zélandu, kde žena následkem cucfleku zemřela na infarkt.

Aloe a slupky od banánu

Hojení cucfleku může značně urychlit silně hydratující gel z Aloe Vera (čerstvě vymačkaný přímo z rostliny). Naneste silnou vrstvu na cucflek a nechte chvíli působit. Postup opakujte dvakrát denně. Pokud ve své soukromé sbírce rostlin Aloe Vera zrovna nemáte, postačí vám slupka od banánu nebo plátek ananasu (přiložte na kůži a nechte asi 30 minut působit)

Jak na cucflek? Aloe pomůže!
Vášnivé zahradnice si mohou doma vypěstovat přírodní mazadlo na cucfleky. 

Zmizík na cucáky v podobě chleba a zubní pasty

Zástupy ocejchovaných uživatelů internetových fór nedají dopustit na kůrku od chleba. Zní to sice bizarně, nicméně podle mnohých tato metoda opravdu zabírá. Úspěch spočívá v dlouhém tření kůrky (podle některých klidně i hodinu) o postižené místo. Další variantou je použití zubní pasty. Postižené místo namažte pastou, překryjte gázou a nechte přes noc působit. Cucflek sice nezmizí hned napoprvé, nicméně vás bude “zdobit“ podstatně kratší dobu.

Prevence cucfleků: Nadopujte se vitamíny

Nedostatek vitamínů K a C zvyšuje riziko vzniku modřin. Ale raději než po umělých preparátech sáhněte spíš po zdravých potravinách. Skvělým zdrojem vitamínu C jsou například citrusy, jahody, maliny, červené papriky nebo borůvky. Vitamín K zase najdete hlavně v brokolici, kapustě, špenátu nebo chřestu. Další skvělou prevencí je hydratace. Pijte hodně vody a nezapomeňte na tělové krémy - vaše kůže potom bude pružná a pevná. 

Jak jste na tom s cucfleky vy? Podělte se o své tipy a zkušenosti na našem Facebooku.

Použité zdroje

Související témata

Vybíráme z e-shopu