Co je cunnilingus, lízání vaginy, lízání kundičky?

Cunnilingus, lízání vaginy, lízání kundičky

Cunnilingus je sexuální praktika, při které jsou ženské pohlavní orgány drážděny rty a jazykem. Cunnilingus řadíme mezi orálně-genitální sex a zahrnuje líbání, vysávání, olizování klitorisu, stydkých pysků a zasouvání jazyka do pochvy.

Slovo cunnilingus (výslovnost kunilingus) či cunnilinctus pochází z latinského cunnus – vulva a lingere či linctum – lízat. Pro cunnilingus se obecně používá označení lízání pochvy, lízání vaginy, lízání kundičky či dokonce lízání kundy.

Proč se pustit do lízání vaginy?

Poševní vchod, stydké pysky a klitoris patří mezi nejcitlivější části ženských genitálií a navíc jsou jazykem snadno přístupné. Při lízání vaginy však nemusí zahálet ani ruce - prsty můžeme roztáhnout stydké pysky, což odkryje další velmi citlivá místa. Nemusíme se ale zaměřit pouze na pohlavní orgány. Vhodné jsou např. polibky na vnitřní část stehen nebo bříško.

Olizování a lízání klitorisu je praktika velmi vzrušující a to i pro partnera, který líže. Ten si kromě blízkého pohledu na intimní partie partnerky vnímá i chuť a vůni vaginy, což jsou silná přírodní afrodizika. Lízající partner si tak může vychutnat vzrušení dívky všemi smysly.

2 lesbičky při lízání vagíny - cunnilingu

Vylízat? Jedině umytou.

Při lízání vaginy by měla být samozřejmá dobrá hygiena intimních partií. Vymytím prostoru mezi stydkými pysky každý den, udrží žena genitálie čisté, voňavé a k nakousnutí. Při lízání klitorisu (poštěváčku) bývá na obtíž husté ochlupení v rozkroku (bobr), protože partner nemá tak dobrý přístup k pochvě a plná ústa chloupků na vzrušení nepřidávají. Pro cunnilingus je ideální krátký sestřih nebo vyholení rozkroku.

VÝUKA: Lízání pochvy je pro mnoho žen nejsnadnější cesta, jak dosáhnout orgasmu. Přečtěte si článek o tom, jak správně lízat vaginu a objevte tajemství dokonalého lízání.

Cunnilingus a panenství

Lízání poštěváčku a pysků je vhodnou náhražkou pohlavního styku, pokud dívka nechce přijít o panenství. Pokud při cunnilingu nebudete pronikat do pochvy prsty, nemůže dojít k porušení panenské blány.

Analogická praktika, kdy žena uspokojuje muže ústy je felace (kouření), nebo teabagging (lízání varlat).

Pokud hledáte informace o lízání vaginy, dejte si pozor na překlepy. Lidé často hledají cunilingus, cunillingus nebo kunilingus. Správná psaná forma je však jediná, a to cunnilingus.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

69

69

69 možná není nejpopulárnější sexuální poloha na světě, ale společně s misionářem a pejskem patří k těm nejznámějším.

Dental Dam

Dental Dam

Latexová rouška, známá především pod svým anglickým názvem Dental Dam, je vhodnou pomůckou pro bezpečný sex, kterou sexuální...

Erotogenní zóna

Erotogenní zóna

Pojmem erotogenní zóna se myslí taková část lidského těla, kde zpravidla najdeme větší množství nervových zakončení a při...

Felace

Felace

Felace (z latinského fellātus, což znamená sát)  je označení takové sexuální aktivity, při které se používají ústa, rty a...

Klitoris

Klitoris

Pojmenování klitoris pochází z řeckého Kleitoris, což v překladu znamená muž s klíčem.

Lady Godiva

Lady Godiva

Sexuální poloha Lady Godiva slouží speciálně pro cunnilingus. Dámy mají větší kontrolu, mohou se nadzdvihnout či snížit...

Necking

Necking

Necking je sexuální nepenetrativní praktika, která je zaměřena na laskání a mazlení od pasu nahoru.

Orální sex

Orální sex

Orálním sexem se rozumí stimulace a dráždění pohlavních orgánů partnera ústy.

Petting

Petting

Petting je sexuální praktika, při které nedochází k pohlavnímu styku. Jedná se o laskání a sexuální dráždění celého těla rukami a ústy.

Pochva

Pochva

Pochva (neboli vagina, nesprávně vagína) je důležitou součástí ženského pohlavního ústrojí.

Rimming

Rimming

Jedná se o sexuální praktiku, při níž je jazykem drážděna oblast kolem konečníku.

Sexuální praktiky

Sexuální praktiky

Informace o běžných i neobvyklých sexuálních praktikách. Najdete zde možné způsoby praktik při souloži, orálním, análním sexu a při masturbaci.

Tribadismus

Tribadismus

Tribadismus je nepenetrativní sexuální praktika, při níž se žena tře pochvou o tělo svého partnera - o jeho ruce, nohy, kolena,...

Veggie sex

Veggie sex

Jedná se o trošku škodolibý slangový název, který bychom do češtiny mohli přeložit jako "vegetariánský" nebo "zeleninový sex".

Vybíráme z e-shopu