Co je orální sex, orál?

Orální sex, Orál

Orálním sexem se rozumí stimulace a dráždění pohlavních orgánů partnera ústy. Partner u toho může být buď pasivní a jen si užívat rozkoš, nebo je možné si orální hrátky ozvláštnit a vzájemně se dráždit a uspokojovat v pozici 69.

Orální sex je kromě zkoumání těla protějšku rukama jedním z prvních sexuálních styků, kterým se partneři poznávají a přinášejí si vzájemně rozkoš. Mohou při něm používat různé erotické pomůcky, fantazii se meze nekladou. A především, nespornou výhodou orálku je, že žena může dosáhnout orgasmu, ale nemusí nutně přijít o panenství.

Druhy orálního sexu

Podle pohlaví partnera dělíme orální sex na cunnilingus, česky lízání – tedy dráždění vaginy jazykem, a felaci, pěkně česky kouření – sání a dráždění penisu ústy.


Lízání kundičky

Zvláštním druhem orálního sexu je tzv. anilingus, tedy dráždění análního otvoru partnera ústy a jazykem.

VÝUKA: Připravte partnerovi pusou zážitek, na který jen tak nezapomene. Podívejte se na 10 inspirativních rad a vychytávek pro skvělý orální sex, případně se podívejte na další články o orálním sexu.

  • I při orálním sexu je možné se nakazit pohlavními chorobami! Takto přenosná je především kapavka, syfilis a nemoci přenosné herpes viry. Doporučuje se proto s neprověřenými partnery používat speciální kondomy nebo ústní roušky pro orální sex.

Související hračky


Související témata

68

68

Sexuální pozice 68 je varianta polohy 69, při níž orální sex přijímá pouze jeden z partnerů.

69

69

69 možná není nejpopulárnější sexuální poloha na světě, ale společně s misionářem a pejskem patří k těm nejznámějším.

Ass to mouth

Ass to mouth

Ass to mouth (v překladu "ze zadku do pusy") je hovorový výraz pro sexuální praktiku, kdy muž provádí anální sex s partnerkou...

Blumpkin

Blumpkin

Blumpkin je jeden ze slangových výrazů týkajících se sexu, které ovšem jen zřídkakdy najdou uplatnění v reálném životě. Určitě ale zaujme koprofiliky.

Cunnilingus

Cunnilingus

Cunnilingus je sexuální praktika, při které jsou ženské pohlavní orgány drážděny rty a jazykem.

Deep throat

Deep throat

Deep throat je forma orálního sexu, při níž si žena či muž zavádí penis do úst až po kořen, v některých případech společně s varlaty.

Dental Dam

Dental Dam

Latexová rouška, známá především pod svým anglickým názvem Dental Dam, je vhodnou pomůckou pro bezpečný sex, kterou sexuální...

Felace

Felace

Felace (z latinského fellātus, což znamená sát)  je označení takové sexuální aktivity, při které se používají ústa, rty a...

Irrumatio

Irrumatio

Irrumatio je termín z antického Říma. Znamenal strkání penisu do pusy, krku, mezi nohy, prsa nebo hýždě.

Penetrace

Penetrace

Sexuální penetrace je průnik částí těla, potažmo předmětem do tělesného otvoru (pochvy, řitního otvoru nebo úst).

Perlový náhrdelník

Perlový náhrdelník

Pearl necklase, čili perlový náhrdelník, je slangový název pro ejakulaci na krk, hruď či prsa. Říká se mu tak proto, že kapky spermatu mohou vzdáleně připomínat perly.

Pohlavní styk

Pohlavní styk

Pohlavní styk je úkon vložení ztopořeného penisu do vaginy (penilně-vaginální styk), někdy se za něj považuje i anální sex (tedy penilně-anální styk).

Polární expres

Polární expres

Polární expres je animovaný film o cestě za Santa Clausem, ale také orální technika, při níž si žena strčí do pusy něco studeného (ledové kostky, zmrzlinu, sníh aj.

Rimming

Rimming

Jedná se o sexuální praktiku, při níž je jazykem drážděna oblast kolem konečníku.

Swallowing

Swallowing

Swallowing čili polykání je proces, při němž je potrava přemisťována z úst skrze hltan do jícnu.

Veggie sex

Veggie sex

Jedná se o trošku škodolibý slangový název, který bychom do češtiny mohli přeložit jako "vegetariánský" nebo "zeleninový sex".

Vybíráme z e-shopu