Co je deepthroat, deep throating, hluboký orál?

Deepthroat, Deep throating, hluboký orál

Deep throat je forma orálního sexu, při níž si žena či muž zavádí penis do úst až po kořen, v některých případech společně s varlaty. Tímto způsobem se penis dostane až do hrdla, čím dochází k intenzivnímu dráždění žaludu a předkožky.

Pro velké množství lidí je tento způsob orálního sexu velmi obtížný až nepříjemný, a to z důvodu přirozeného dávícího reflexu vyvolaného drážděním měkkého patra. Citlivost každého člověka je jiná, někteří dokonce dokáží tento reflex potlačit. Muži mají deepthroat naopak v oblibě, protože je mnohem intenzivnější než klasická felace.

Jak potlačit dávivý reflex?

Překonání dávivého reflexu vyžaduje trénink. Doporučujeme vyzkoušet tyto tři metody:

  1. Metoda zubního kartáčku - zasuňte kartáček do úst tak hluboko, dokud neucítíte potřebu zvracet. Zkuste toto nutkání překonat a nechejte kartáček na místě tak dlouho, jak to zvládnete. Poprvé to možná bude rychlovka, ale buďte trpěliví. Pravidelným tréninkem se dávivý reflex otupí a vy budete schopní udržet kartáček na místě mnohem déle než na začátku. Pak můžete zkusit kartáčkem přejíždět tam a zpět po části jazyka, která spouští dávivý reflex. Nezapomeňte přitom správně a hluboce dýchat.
  2. Metoda tlakového bodu - tato metoda využívá tlakový bod na levé ruce ke snížení dávivého reflexu. Stačí obtočit prsty levé ruky kolem palce a přitlačit jej k dlani. Tím ovlivňujete bloudivý nerv a glossofaryngeální nervy, jejichž stimulace může vést ke snížení dávivého reflexu. Tuto metodu můžete aplikovat jak při tréninku, tak přímo v akci.
  3. Metoda dilda - tato metoda vás narozdíl od kartáčkové metody připraví spíše na psychologickou stránku věci, zahrňte ji tedy až po tréninku s kartáčkem. Pomocí dilda si zvyknete na zasouvání většího předmětu do úst a potenciální přerušení přívodu vzduchu. Velikost dilda zvolte podle velikosti penisu, který chcete zvládnout, postup je jinak stejný jako u kartáčku.

Trénujte spíše večer, kdy je dávivý reflex méně výrazný než ráno, trénujte pravidelně, používejte ochucený lubrikant a hlavně nezapomeňte dýchat. Pro snadnější deepthroat je také dobré zahřát a uvolnit ústa a obličejové svaly (např. sténáním, hučením nebo zpěvem).

TIP: K potlačení dávicího reflexu při hlubokém orálu vám může pomoci uvolňující sprej na deepthroat. Má mírně znecitlivující efekt a uvolňuje krční svalstvo.

Pozice vhodné pro hluboký orál

Tento způsob orálního dráždění je možné provádět v různých polohách, přičemž je důležité, aby hrdlo a krční svaly byly co nejvíce uvolněné.

Boss Chair (Šéfova židle)

Muž sedí na židli nebo v křesle s roztaženýma nohama, žena klečí mezi nimi. Tato poloha je vhodná i pro začátečníky, protože muž má omezené možnosti pohybu a žena si tak sama určuje hloubku zasunutí penisu do úst.

Over the edge (Přes hranu)

Běžně používanou polohou je tzv. Over the edge (česky přes okraj/hranu). V této poloze leží žena či muž na zádech, s hlavou svěšenou přes okraj postele/stolu a muž u ní stojí, či klečí a zasouvá penis do úst až po kořen. Obvykle také kontroluje rychlost a hloubku a musí přirážet, protože pohyblivost ženy je v této pozici omezená.

Žena může být v této pozici naprosto submisivní (muž má většinu kontroly), nebo mohou partnera trochu regulovat, když mu položí ruce na boky, případně se domluví na signálech rukou, aby věděl, kdy ubrat či zastavit.

Poloha Over the edge
Pokud se partner moc rozvášní, můžete ho kontrolovat tak, že mu položíte ruce na boky

Deepthroat v BDSM aneb dávení penisem

Deep throating se často využívá také v pornu a při BDSM praktikách - penisem zasunutým hluboko do krku můžete partnerce omezit přísun vzduchu a pokud na to není zvyklá, můžete jí způsobit i velice nepříjemné pocity. Dominantní partner zde často chytí partnerku za hlavu a penisem přiráží, případně jí hlavu tlačí směrem ke svému tělu (této praktice se říká irrumatio, neboli soulož do pusy).

Při hlubokém orálu můžete využít i popruhy na blowjob, kterými se určuje rychlost a hloubka zásunu, a jiné pomůcky na deepthroat, které vám pomohou i s tréninkem této techniky.

Historie deep throatu

Název této praktiky vznikl na základě stejnojmenného filmu Deep Throat z roku 1972, ve kterém hrála hlavní roli Linda Lovelace. V tomto filmu hlavní hrdinka zjistí, že její klitoris je umístěn v jejím hrdle a že jediný způsob, jak dosáhnout orgasmu, je zasouvat si penis co nejhlouběji do krku.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

69

69

69 možná není nejpopulárnější sexuální poloha na světě, ale společně s misionářem a pejskem patří k těm nejznámějším.

Autofelace

Autofelace

Při autofelaci si muž dráždí ústy svůj vlastní penis. Tuto techniku masturbace je schopno provádět asi 1% mužů, většinou však dosáhnou jen na špičku žaludu.

Facial

Facial

Facial je slangový výraz pro sexuální praktiku, při níž muž ejakuluje na obličej partnerky (či partnera).

Felace

Felace

Felace (z latinského fellātus, což znamená sát)  je označení takové sexuální aktivity, při které se používají ústa, rty a...

Irrumatio

Irrumatio

Irrumatio je termín z antického Říma. Znamenal strkání penisu do pusy, krku, mezi nohy, prsa nebo hýždě.

Orální sex

Orální sex

Orálním sexem se rozumí stimulace a dráždění pohlavních orgánů partnera ústy.

Polární expres

Polární expres

Polární expres je animovaný film o cestě za Santa Clausem, ale také orální technika, při níž si žena strčí do pusy něco studeného (ledové kostky, zmrzlinu, sníh aj.

Vybíráme z e-shopu