Hra s voskem, polévání voskem, Wax Play

Hra s voskem, polévání voskem, Wax Play

Hra s voskem je forma BDSM aktivity a hry se smysly, při níž partnerovi kapete na kůži horký vosk

Hra s voskem pro začátečníky

Chcete si vyzkoušet „žhavé“ hrátky, ale nevíte jak na to? Na začátku je rozumné být opatrný. Dbejte na výběr správných svíček (viz infobox).

Jak postupovat?

Dejte si pozor, aby vám vosk nezatekl do citlivých partií
Dejte si pozor, aby vám vosk nezatekl do citlivých partií
  • Sub se položí na zem, zatímco dom si stoupne či klekne nad něj. Tak může nejlépe kontrolovat kapání vosku.
  • Nejdřív ze všeho kápněte jednu dvě kapky na sebe. Lépe si uvědomíte, co druhému způsobujete, a ujistíte se, že je všechno v pořádku a nepoužili jste omylem špatný vosk.
  • Při kapání vosku buďte velice opatrní. Nikdo nestojí o to, aby byl vosk rozstříkaný všude kolem.
  • Trochu experimentujte s kapáním, litím nebo rozstřikováním vosku, s rychlostí nanášení a s množstvím.
  • Zpočátku kapejte vosk hlavně na odolnější části těla – ramena, lýtka apod. Až zjistíte, co váš sub vydrží, můžete se pustit i do citlivějších partií.

Jak regulovat teplotu vosku

Teplotu vosku regulujete dvěma způsoby: výběrem svíčky a výškou, z jaké vosk kapete.

  • Z čím větší výšky budete vosk kapat, tím chladnější bude při dopadu.
  • Široké svíčky mají většinou chladnější vosk než úzké. Např. úzké narozeninové svíčky bývají velice horké. Zrovna tak svíčky upravované pro dlouhé hoření mívají teplejší vosk.

Jak vybírat svíčky

Pokud s voskem teprve začínáte, vyzkoušejte nejdřív sójový nebo parafínový vosk. Oba dva tají pří nízké teplotě, tzn., že tolik nepálí. Bezbarvý sójový vosk navíc snadno odstraníte z vlasů i látky pomocí teplé vody.

ovoněnými a aromatickými svíčkami si vytvoříte krásnou atmosféru. Dejte si ale pozor, aby sub nebyl alergický na přísady ve vosku.

Pokud budete mít zájem o „drsnější“ hru, můžete vyzkoušet palmový vosk.

Včelí vosk vám zkoušet nedoporučuji. Taje až při vysokých teplotách, takže se vám může stát, že budete muset hru přerušit a ošetřit popáleniny 1. stupně.

Kam vosk nenanášet

Někteří fajnšmekři využívají vosk k bezmála uměleckým hrátkám
Někteří fajnšmekři využívají vosk k bezmála uměleckým hrátkám

Doporučoval bych vám vyhnout se tváři. Kůže na tváři je měkká, o to víc vás vosk bude pálit. Navíc riskujete, že vám šplíchne do očí, což může mít fatální následky. Vosk se navíc dost těžko dostává z vlasů a riskujete, že partnerovi zapálíte vlasy. Rychle hoří a ošklivě smrdí.

Buďte opatrní v místech, kde je kůže tenká, citlivá, nebo bohatá na pigmenty. Vyhněte se sliznicím. Život vám mohou zkomplikovat i chlupy a šperky. Vosk nakapaný na piercing může způsobit infekci.

Chladná kůže (husina) je na vosk výrazně citlivější a bude trpět o to víc. A pokud je na kůži nějaká chemikálie (deodorant, parfém, krém aj.), je rozumné nejdříve opatrně otestovat, jak bude na vosk reagovat.

Rizika při hře s voskem

Pamatujte na to, že si hrajete s ohněm. Dejte si pozor, abyste sobě nebo partnerovi nepodpálili vlasy, aby od svíčky nešťastnou náhodu nechytly záclony atd.

Při kapání si dejte pozor, abyste partnera nespálili – a pamatujte na to, že popáleniny můžete způsobit i příliš horkým voskem. Obzvlášť nepříjemné to bude, pokud vosk steče do sliznic a jiných citlivých oblastí.

Než se pustíte do hry, ujistěte se, že vaše svíčka subovi či subince neublíží. Některé alergické reakce mohou být nepříjemné a nečekané. 

Odstraňování vosku

Než někam vosk kápnete, uvědomte si, že ho budete muset později taky dostat pryč.

Vosk nejlépe odstraníte koupelí v teplé vodě. Lepší než se sprchovat, je lehnout si do vany a dát si načas.

Druhou variantou je použít tupý předmět – např. příborový nůž – k seškrabání vosku. Hru s voskem tak můžete spojit se hrou s nožem


Související hračky


Související témata

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s). Patří zde praktiky postavené na podřízenosti/nadřazenosti, ponížení, omezování pohybu a smyslů, různé úrovně fyzického násilí až sadismu. Hlavní... Celý článek......

Dominance

Dominance

Dominance je zvláštní forma sexuální odchylky, při které je jedinec primárně vzrušován podřízeností a poslušností svého protějšku. K přímému sexuálnímu styku mezi Dom a sub může, ale nemusí docházet. Zvláště ženské dominy svého orgasmu dosahují často jinou cestou, např. orálním stykem ze strany svého... Celý článek......

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus je sexuální odchylka se sadistickými a masochistickými sklony. Jedinec upřednostňuje sexuálních aktivity spojené s omezováním osobní svobody, působením bolesti nebo pokořováním. Sadomasochistické osoby provozují tyto takové aktivity dobrovolně, souhlasně a bezpečně. Jestliže osoba dochází... Celý článek......

Sensual Play

Sensual Play

Sensual Play čili hra se smysly zahrnuje celou řadu sexuálních praktik, které nějakým způsobem dráždí a vzrušují specifické smysly. Její součástí dokonce nemusí být ani sex samotný – jedná se jenom o formu vzrušení partnera. Hra se smysly zahrnuje aktivity vyvolávající bolest (Pain Play), většinou se... Celý článek......

Sub

Sub

Submisivní partner je takový, který je po dobu trvání hry či erotické scény podřízen svému dominantovi. Ne vždy je subka subkou i po dohrání scény. Subka miluje používání pout, provazů, bičíků, důtek, masek, roubíků, obojků a dalších omezujících a mučících nástrojů, jimiž jej jeho Pán či Paní trýzní. Pojem submisiv je... Celý článek......