Co je swingers, orgie a skupinový sex?

Swingers, orgie a skupinový sex

Swingers (nepřesně přeloženo skupinový sex či orgie) je souhrn sexuálních aktivit, které probíhají mezi třemi a více lidmi. Sexuálnímu chování, při kterém dochází ke styku více párů či osob a zároveň k výměně partnerů, se také říká swinging.

Do skupinového sexu se řadí také trojka (sex ve třech lidech) a gangbang (orgie skupiny mužů a jedné ženy).

Swinging

Swinging je přirozeně nemonogamní sexuální praktika, ve které si páry navzájem vyměňují své sexuální partnery za účelem náhodného sexu (casual sex). Samotná výměna partnerů se nazývá buď wife swapping, a nebo také partner swapping. Někdy se můžeme setkat i s pojmy jako wife sharing, partner sharing či wife lending..

Pravidla ve swingers klubech

Swingers párty
Swingers párty

Pojem swingers je často špatně zaměňován s pojmem grupáč, ovšem na swingers párty na rozdíl od grupáče téměř vždy platí jasně daná pravidla a není možné užívat si podlé své chuti s kýmkoliv. Častým jevem ve swingers komunitách je proto kandualismus, známý také pod anglickým pojmem cuckold, kdy partnerka provádí sexuální styk s cizím mužem, avšak za souhlasu a přihlížení svého vlastního muže.Swinging může probíhat v mnoha kontextech od neformálních schůzek několika párů až po organizované společenské swingers párty, které probíhají ve swingers klubech a většinou mají předem danou specifikaci jako například swingers párty pouze pro manželské páry, pouze pro určité věkové kategorie, nebo pouze pro gaye či lesbičky. Hlavním účelem swingers párty je pro jejich účastníky možnost poznat nové lidi, pobavit se a po vzájemné domluvě třeba i zkusit něco nového a nevšedního v oblasti sexu.

Orgie jako prapůvod moderních swingers párty

Orgie ve starověku
Orgie ve starověku

Skupinový sex má dlouhosáhlou historii a o tzv. orgiích máme záznamy už ze starověkého Sumeru, Egypta, Říma, a také Řecka, odkud samotný pojem „orgie“ pochází. Slovo v řečtině znamená „posvátný děj“, neboť ve starověku byly orgie často provozovány jakožto náboženské sexuální obřady, při kterých muži odhalovali svůj falus (penis), který představoval symbol plodnosti a rozkoše.

Pojem swinging se do povědomí široké veřejnosti vžil v rámci velké sexuální revoluce západního světa v 60. letech minulého století. Tehdejší společnost již disponovala antikoncepcí, a také léky na celou řadu pohlavně přenosných nemocí, což rozvoj a šíření fenoménu swinging významně podpořilo. Do Evropy pojem swingers ve velkém dorazil až koncem 80. let a zpočátku se hlavně díky tehdejší geopolitické situaci šířil zejména v Anglii, Francii a Německu.

Související odkazy


Související hračky


Související témata

Bukkake

Bukkake

Bukkake je skupinová sexuální praktika, při níž několik mužů masturbuje a ejakuluje na tělo a tvář ženy (nebo muže).

Gangbang

Gangbang

Gang bang je slangový výraz pro druh skupinového sexu. Při gangbangu má skupina lidí sexuální styk s jednou ženou (resp. mužem) současně, nebo postupně za sebou.

Chemsex

Chemsex

Chemsex je označení pro sex na drogách – ať už samostatně při onanii, s partnerem nebo ve skupině.

Kandaulismus

Kandaulismus

Kandaulismus je sexuální praktika (obvyklá zejména pro muže), kdy muž (kandaulista) ukazuje svoji partnerku svlečenou před...

Polygamie

Polygamie

Polygamie znamená rodinné soužití jednoho muže, případě jedné ženy s více partnery opačného pohlaví (v případě sňatku se nazývá mnohomanželstvím).

Sendvič

Sendvič

Sendvič je sexuální poloha při triolismu (sexuální aktivita za přítomnosti nebo přímé účasti tří nebo více osob), kdy do ženy pronikají dva muži najednou.

Swingers club

Swingers club

Swingers kluby jsou komerční i nekomerční podniky určené speciálně na swingers párty.

Švédská trojka

Švédská trojka

Švédská trojka je název pro sexuální praktiku, kterou provádějí tři lidé. Sex ve třech lidech bývá také nazýván threesome.

Twitterbang

Twitterbang

Twitter je sociální síť, na které nemůžete napsat příspěvek delší než 140 písmen.

Vicarious arousal

Vicarious arousal

Vicarious arousal čili zástupné vzrušení je stav, kdy je člověk vzrušený tím, že je vzrušený někdo jiný.

Volná láska

Volná láska

Free love čili volná láska je sociální a filozofické hnutí snažící se odebrat státu jakoukoliv kontrolu nad sexem a věcmi,...

Voyeurismus

Voyeurismus

Voyeurismus (též skoptofilie) se řadí mezi sexuální deviace.

Vybíráme z e-shopu