Rimming, anilingus, lízání análu

Rimming, anilingus, lízání análu

Co je rimming?

Jedná se o sexuální praktiku, při níž je jazykem drážděna oblast kolem konečníku. Zahrnuje líbání, lízání a zasunování jazyka do análu, dráždění anální hráze, laskání hýždí apod. Rimming je spíše okrajová praktika a spadá do orálního sexu, někdy je řazen spíše k fetišismu. Používá se při erotické předehře.

Oblast kolem análního svěrače je silnou erotogenní zónou (nachází se kolem něj velké množství nervových zakončení). Nechat se olizovat (pasivní rimming) je proto příjemné pro drtivou většinu lidí. Ne každý je však ochoten provádět tuto praktiku aktivně. Zadek má totiž i přes důkladnou hygienu svůj pach, který nemusí být příjemný. Pach můžete překrýt použitím ochuceného lubrikačního gelu.

Většina párů praktikuje rimming zásadně po očistě análního otvoru. Pokud tomu tak není, jedná se o úchylku zvanou koprofilie (uspokojení ze zacházení s výkaly), nebo koprofagie (pojídání výkalů).

Rizika při rimmingu

Rimming, anilingus, salad tossing, lízání análu

Při rimmingu je nutná pečlivá hygiena a bez ní by se neměl vůbec provádět. Laskání a lízání konečníku je celkem bezpečné, pronikání jazykem dovnitř je rizikovější - i když to většina lidí dělá (pochopitelně po důkladné očistě). Střevní bakterie totiž mohou způsobit zánět v krku.

Orální dráždění konečníku je rizikové vzhledem k přenosu infekčních nemocí. Při rimmingu hrozí vysoké riziko přenosu žloutenky (zejména A, B) mezi partnery. Pravděpodobnost přenosu HIV nebo žloutenky typu C je naopak malá. Pro zabránění přenosu pohlavních chorob i bakterií můžete použít orální roušku.

Při rimmingu se vyhněte střídavému lízání análního otvoru a vaginy. V řitním otvoru totiž mohou přebývat bakterie, které jsou velice nebezpečné. Pokud se dostanou do vaginy, mohou způsobit nepříjemné záněty.

Polohy používané při rimmingu

Nohy u těla jsou vhodné pro laskání stydkých pysků i análu.

Partner/ka leží a drží si nohy

Partner/ka leží na zádech (jako při misionáři) a nohy přitiskne k tělu. U této polohy je vhodné ležet na posteli nebo pohovce.

Nasednutí na obličej

Ležíte a partner/ka se nad Vámi rozkročí a nasedne na obličej. Přístup jazykem k rektu je dobrý, ale neposkytuje volnost. Také dávejte pozor, aby si partner/ka sedla jen mírně. Pokud vás totiž přisedne, je těžké takhle dýchat a zároveň ji uspokojovat.

2 lesbičky při rimmingu vkleče zezadu.

Zezadu vkleče / na všech čyřech

V této poloze partner/ka stojí na všech čtyřech, nebo ještě lépe, roztáhne nohy široce od sebe. Anální otvor je takto nejlépe přístupný a partnera/ku můžete obšťastnit všemi druhy laskání.

Poloha 69

Poloha 69 není pro rimming optimální. Je nutné natáhnout krk a proto je dobré, mít polštář pod hlavou. I přesto má tato poloha své specifické erotogenní schopnosti, protože partneři jsou přitisknuti těsně na sebe a mohou se laskat oba zároveň.

Anilingus

S pojmem rimming je možno se setkat zejména v pornografii. Oproti tomu pojem anilingus se používá spíše v odborných a sexuologických publikacích. Význam slova anilingus je obdobný – označuje sexuální praktiku spočívající v ukájení partnera nebo partnerky jazykem v okolí análního otvoru.

Anilingus je slovo složené z dvou latinských slov – anus (anální otvor) a lingua (jazyk).

Salad tossing

Ve slangové angličtině se pro lízání análu používá fráze 'toss my salad' (doslovně postarej se o můj salát).

Pokud hledáte informace o rimmingu, dejte si pozor na překlepy. Lidé často hledají riming. Správná psaná forma je však jediná, a to rimming.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

68

68

Sexuální pozice 68 je varianta polohy 69, při níž orální sex přijímá pouze jeden z partnerů. Celý článek...

Ass to mouth

Ass to mouth

Ass to mouth (v překladu "ze zadku do pusy") je hovorový výraz pro sexuální praktiku, kdy muž provádí anální sex s partnerkou... Celý článek...

Cunnilingus

Cunnilingus

Cunnilingus je sexuální praktika, při které jsou ženské pohlavní orgány drážděny rty a jazykem. Celý článek...

Dental Dam

Dental Dam

Latexová rouška, známá především pod svým anglickým názvem Dental Dam, je vhodnou pomůckou pro bezpečný sex, kterou sexuální... Celý článek...

Erotogenní zóna

Erotogenní zóna

Pojmem erotogenní zóna se myslí taková část lidského těla, kde zpravidla najdeme větší množství nervových zakončení a při... Celý článek...

Facesitting

Facesitting

Při facesittingu jeden z partnerů sedí na tváři druhého. Tato praktika je oblíbená hlavně u mužů. Celý článek...

Fetišismus

Fetišismus

Fetišismus je erotické zaměření na určité druhy předmětů (např. spodní prádlo, boty, doplňky atp.), materiálů (např. Celý článek...

Fisting

Fisting

Jedná se o sexuální praktiku, při které se vkládá celá ruka do vaginy nebo análu. Celý článek...

Koprofilie

Koprofilie

Koprofilie je sexuální úchylka pramenící z análně-erotického vývojového stádia dítěte. Celý článek...

Orální sex

Orální sex

Orálním sexem se rozumí stimulace a dráždění pohlavních orgánů partnera ústy. Celý článek...

Petting

Petting

Petting je sexuální praktika, při které nedochází k pohlavnímu styku. Celý článek...

Rimjob

Rimjob

Rimjob je slangový výraz pro rimming čili lízání konečníku - jednu z mnoha forem, jak orálně uspokojit partnera. Celý článek...

Sexuální praktiky

Sexuální praktiky

Informace o běžných i neobvyklých sexuálních praktikách. Celý článek...