Příručka análního začátečníka – tvůj první prst v zadečku

Chceš poprvé zkusit proniknout do zadečku a chybí ti odvaha? Pojď, pomůžu ti zahodit strachy a zábrany. Muži i ženy, tuhle dírku můžeme používat k potěšení všichni. V prvním díle to bude zejména o opatrném zkoušení.

Příručka análního začátečníka – tvůj první prst v zadečku

V tomto článku najdeš pár rad pro úplné anální začátečníky, muže i ženy. Bude se hodit lidem, kteří zatím análek vůbec při sexu nepoužívají a možná by to rádi zkusili. Také se mrkneme na nejběžnější situace a problémy, se kterými se můžeš setkat a k nim návod, jak je překlenout a zvládnout.

Být anální pannou/panicem není nic, za co by ses měl/a stydět. Začínáme tak všichni :) A pokud chceš svůj sexuální život trochu okořenit, tak zrovna zapojení análku je docela dobrý způsob. Nad análním sexem se vznáší téměř magický oblak chvály na jedné straně a odmítání na straně druhé. Není mým cílem bojovat proti zarytým odpůrcům zadečkového potěšení. Spíš chci vnést do análního tajemství trochu světla a poradit úplným nováčkům, jak na anální sex a provést je pravidly provozu v černém tunelu.


Polož se, uvolni se, nech se hýčkat
Polož se, uvolni se, nech se hýčkat

Jak na anální sex?

Nejdůležitější věcí je uvolnění, jedině tak bude análek průchodný a vniknutí do něj příjemné. To říkají všichni... ale jak na to? Jsi nervozní nebo máš strach a někdo ti chytře radí se uvolnit na povel.

Ze všeho nejdůležitější je uvědomit si, že o nic nejde. Udělejte si pohodovou atmošku, pomazli se třeba s partnerem nebo si pusť nějaké pěkné motivační video a rozjeď i trochu sex. Bez vzrušení to moc fungovat nebude. A když se uvolníš v hlavě, ochotně povolí i tvůj svěrač.

Při mazlení s tvou láskou se jako anální nováček rozhodně nepouštěj do análku jako do první věci, kterou svého partnera hodláš potěšit. Toto má být spíše doplněk k sexu, než samostatná izolovaná praktika.

Určitě to chce čas a asi bych se nevrhala na první strkání prstů do zadečku po pěti minutách mazlení.

POZOR: Pokud se vám nepovede dostatečně připravit a uvolnit anální otvor, tak vám při nešetrném vniknutí hračky nebo penisu hrozí bolestivá anální trhlina.

Jak na anální sex? Hlavní pomůcky na cestě k uvolnění jsou: dobrá nálada, pohoda, klid, vzrušení, trocha alkoholu.


Sama v klídku můžeš zkoušet jak tvůj zadeček reaguje na vniknutí zvenku
Sama v klídku můžeš zkoušet jak tvůj zadeček reaguje na vniknutí zvenku

Pro holky: sexy prdelka. Pro kluky: trapný buzík.
Pro holky: sexy prdelka.
Pro kluky: trapný buzík.

Psychická příprava na anální sex

Dráždění análku můžeš možná z počátku vnímat jako nepříjemný vtíravý invazivní proces. Bude fajn, když si o tom s partnerem trochu promluvíte, dříve než tuto hru přizvete do ložnice. Muži i ženy mohou mít různé důvody a obavy, proč je jim to možná ze začátku nepříjemé.

Předsudky proti análku jsou jen v tvé hlavě

Jedním z důvodů odmítání análního sexu u mužů je potenciální podobnost k homosexualitě. Někteří chlapi jsou příliš hrdi na svou heterosexualitu, že do své kakaové garáže z principu nikoho pustit nechtějí. Co s tím? Žena těžko pohne s mužskou hrdostí nějakým zásadním způsobem, to je opravdu na něm. To, co ona ale určitě udělat může, je dát mu psychickou podporu

"Lásko, ty jsi pro mě stoprocentní chlap a hraní s análkem beru hlavně jako vzájemnou intimnost. A vůbec ne jako něco potupného."

Proč se ti zdá, že se díky sevření nemáš šanci dovnitř dostat?


Celé okolí na tebe volá, že anální sex je trendy!
Celé okolí na tebe volá, že anální sex je trendy!

To dělá strach. Strach je svíravý pocit ve tvé hlavě a to sevření působí i na fyzické úrovni. Pokud chodíš normálně na záchod, tak ti zadek funguje. Čeho se teda vlastně bojíš?

Strach z neznáma

Pomůže jít na to pomalu a třeba si o tom promluvit. Uklidni svou holku, když je nejistá...

"Neboj miláčku, já ti jenom opatrně zkusím zasunout do zadečku jeden prst a řekneš mi, jestli chceš víc, ano? Neublížím ti, půjdeme na to pomalu. Když už nebudeš chtít, tak toho necháme."

Strach z bolesti

Notaaak, koukni někdy na průměr svého výrobku na záchodě a hned ti musí být jasné, že jeden prst je mnohem menší :) A když pro začátek zvládneš jeden prst v zadku, můžeš pak dát dva nebo zkusit menší anální kolík a pak přidávat na průměru. (Roztahování se budeme věnovat v dalším díle.)

VÝUKA: Bojíte se bolesti? Podívejte se, co všechno může být příčnou bolesti konečníku.


Jeden z perfektních způsobů jak začít zkoušet análek je při sexu. Díky vzrušení to zvládneš mnohem líp.
Jeden z perfektních způsobů jak začít zkoušet análek je při sexu. Díky vzrušení to zvládneš mnohem líp.

Strach z ušpinění

Je jasné, že střeva pořád pracují. A ty tedy nemáš jistotu, aby na partnerově prstíku nedejbože něco neulpělo. Naštěstí na to existuje udělátko zvané anální sprška. Průměr má jako jeden prst, takže se určitě vejde. A taková očista ti dodá jistotu :) Doporučuji napouštět ji teplou vodou.

Jak se používá anální sprcha neboli klystýr?

Anální sprcha - sada se 3 nástavci.
Anální sprcha – sada
se třemi nástavci.

Souprava má dvě části. Balónek a trubičku. Balónek si napusť teplou vodou, nasaď trubičku a tu si zasuň do zadku co nejhlouběji. Pak zmáčkni balónek tak, aby ti trubičkou začla proudit voda a začal výplach. Drž balónek zmáčknutý tak dlouho, dokud voda bude vytíkat. Pak vytáhni ze zadku a vyteče voda i s obsahem posledních pár cm střeva. V balónku ti zbyla ještě voda, ale zbytek už nevymáčkneš, takže dopusť znova do plna a opakuj. Udělej výplach několikrát, až teče jen čistá voda.

Můžeš to taky provést ve vaně nebo sprše. Možná je poloha ve stoje, ale pohodlnější je ve dřepu. Ve sprše je však trochu obtíž v tom, když budeš mít v střevech víc, než je vhodné pustit do odpadu.

Doporučuju ti to tedy nejprve zkoušet na wc. Vem si tam petku s vodou, ať nemusíš lítat do koupelny. Nejpohodlnější bude asi strčit ruku zezadu (ne mezi nohy).

Už jsem se setkala i s tím, že fajnšmekři napouští klystýry teplým olejem (klidně i stolním, z kuchyně), aby se zároveň uvnitř perfektně promazali. Má to ale jeden malý háček. Údajně ještě celý následující den je vhodné nemít žádné důležité jednání a nechodit v bílém prádle. Klouže to totiž dokonale.

Strach z úrazu

Možná se bojíš škrábnutí nebo toho, že ti kůže análního vchou při napětí praskne. Tady jsou důležité dvě věci. Důsledně zapilované nehty a dostatek oleje nebo gelu.

Důležitá rada zní: Plánuješ prst v zadku? Zkontroluj své nehty, ať zadeček uvnitř nepoškrábeš! Holky, co máte delší gelovky, tak bych raději zkusila použít návleky na prsty.

Anální sex poprvé. Kdy je vhodná příležitost?

V jakých situacích byste to tedy mohli zkusit?

Kudy do ženského zadečku

  • Žena sedí na koníčka, muž jí objímá, hladí po zadečku. A zatímco ona nasedá, on ji do zadku strčí prst.
  • Muž šuká ženu zezadu, ona je na čtyřech a má našlupený zadek. Prdelka je nastavená a při přírazech je vhodné zkusit strčit prst do análku.
  • Žena stojí s rozkročenýma nohama a špulí zadeček. Ty klečíš za ní a lížeš jí zespoda. Hladíš její prdelku. U toho zajeď prstem.
  • Žena leží na zádech, nohy má zvednuté až k uším a ty ji lížeš. Průnik do zadku je na snadě.

Jak na mužský análek

  • Muž leží na zádech a ty ho honíš a kouříš. Řekni mu, ať zvedne nohy nahoru. Tím se ti pěkně naskytne zadek, tak zajeď s prstem dovnitř.
  • Při misionáři ho chyť za prdelku, roztáhni půlky a zastrč mu prst dovnitř.
  • Když muž leží na břiše, penis má protažný mezi stehna a ty mu ho hladíš spolu s koulema, tak se neboj navštívit i análek.
  • Řekni mu, ať si klekne na všechny čtyři. Hoň mu visící pero a druhou rukou hlaď zadek. Od hlazení plynule přejdi k průniku.

Jakou mám tedy pro tebe radu na závěr? Hlavně to tak moc neřeš. Hoď se do klidu a prostě to zkus :-D

Vybíráme z e-shopu