Co je nymfomanie, ženská hypersexualita?

Nymfomanie, ženská hypersexualita

Nymfomanie je chorobná touha ženy po sexu, její zvýšená pohlavní vzrušivost a nenasytnost. Nymfomankám připadá jejich intimní život neustále naprosto nedostačující. Snaží se dosáhnout uspokojení, ale není to možné, i když dosahují mnoha orgasmů denně.

Protože u nymfomanky nelze pohlavní pud uspokojit, je frekvence pohlavních styků pro jejího partnera dlouhodobě neúnosná. Nymfomanky proto stále střídají nové partnery a hledají každou příležitost k milování. Přistupují i na náhodné sexuální styky, bez ohledu na riziko pohlavních chorob.

Výše popsané příznaky se však vyskytují velmi výjimečně. Léčba je možná buď úpravou hladiny hormonů, nebo psychoterapií. Nymfomanie se obvykle zaměňuje za vysoký sexuální apetit u kterého žena může dosáhnout spokojeného partnerského života, když najde muže se stejnou sexuální chutí.

Slovo nymfomanie pochází z řečtiny (nymphe = mladá žena; nymfy byly dcery Diovy, vodní, lesní a horské bohyně či polobohyně)

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Erotofílie

Erotofílie

Erotofílie a erotofóbie jsou dva protichůdné konce pomyslné škály, která označuje u jedinců přístup k sexu.

Frigidita

Frigidita

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita, je charakterizována jako porucha sexuální funkce. Slovo frigidita pochází z latinského frigidus - chladný.

Hypersexualita

Hypersexualita

Hypersexualita je zvýšená sexuální aktivita na základě zvýšeného sexuálního pudu. Nejeví znaky fyzické závislosti, nýbrž psychické.

Klitorismus

Klitorismus

Klitorismus je dlouhodobá bolestivá erekce klitorisu (poštěváčku) bez předchozí erotické stimulace či sexuálního vzrušení.

Priapismus

Priapismus

Priapismus je poměrně vzácný fyzický stav, kdy dochází k přetrvávající bolestivé erekci bez předchozí erotické stimulace.

Satyriáza

Satyriáza

Satyriáza nebo satyrismus je označení pro hypersexualitu u mužů. Jedná se tak o obdobu nymfomanie u žen.

Sexuální deviace

Sexuální deviace

Sexuální deviace označuje takové chování, které vybočuje z hranic stanovené normality, případně sexuálně motivované chování,...

Syndrom permanentního sexuálního vzrušení

Syndrom permanentního sexuálního vzrušení

Syndrom permanentního sexuálního vzrušení má za následek spontánní (bez předchozí erotické stimulace), trvalé a nekontrolovatelné...

Vybíráme z e-shopu