Klitoris, poštěváček

Klitoris, poštěváček

Pojmenování klitoris pochází z řeckého Kleitoris, což v překladu znamená muž s klíčem. A pravdou je, že muž ovládající ženin poštěváček má doslova klíč k jejímu slastnému prožitku.

Kde hledat poštěváček

Viditelnou část poštěváčku hledejte nad poševním vchodem v místě, kde se nahoře sbíhají malé stydké pysky. Někdy je umístěn dost blízko vchodu, někdy zase dál, vždy je ale úplně nahoře až nad ústím močové trubice.

Poštěváček nejprve schovaný pod předkožkou, poté odhalený
Poštěváček nejprve schovaný pod předkožkou, poté odhalený

Poštěvák shora kryje jeho předkožka (glans), někdy také nazývána kapucka. Velikost a množství kůže v těchto místech je individuální asi jako velikost stydkých pysků.

Kůži lze poodhrnout, čímž odhalíte malý polotvrdý výběžek špičky klitorisu. To je ono inkriminované nejcitlivější místo ženského přirození. Vnější část poštěváčku může mít různou velikost - některé ženy mají velice malý, jiné zase velký klitoris (klidně až 2 cm).

Anatomie vnitřní části klitorisu

Anatomie klitoriu i penisu je velmi podobná
Anatomie klitorisu i penisu je velmi podobná

Klitoris je poměrně velký orgán. Onen viditelný výstupek je pouze nejcitlivější část poštěváčku, zbytek je schovaný pod kůží (rozbíhá se do stran pod stydkou kostí).

Tělo klitorisu vede nejprve několik centimetrů vzhůru vpřed (směrem k podbřišku), potom se ohýbá v podstatě opačným směrem. Celková délka je 9 - 13 cm.

Poštěvák je složený ze dvou polovin nazývaných crura (čti krura), v ohybu je připevněn ke stydké sponě a odtud se obdobně jako penis rozbíhá do dvou ramen připevněných vazy přímo ke stydkým kostem (takzvaný bérec).

Klitoris má tedy tvar obráceného písmene „V“ a vede kolem a uvnitř velkých stydkých pysků.


Orientační plánek k ženskému pohlaví, aneb kde byste měli hledat klitoris
Orientační plánek k ženskému pohlaví, aneb kde byste měli hledat klitoris

Klitoris, stejně jako penis, je tvořen topořivými tělísky, takže při vzrušení roste a největší je těsně před orgasmem.

Jak dráždit skryté části klitorisu

Vzhledem k tomu, že orgán vede pod kůží, je přímá stimulace těla klitorisu nemožná. Avšak i přes kůži lze dosáhnout velmi příjemných pocitů. Stačí přitlačit prsty v oblasti velkých stydkých pysků, zejména z jejich vnější části, až u ohybu třísel.

Vyzkoušejte mačkání, jemnou masáž, krouživé pohyby. Nebojte se přitlačit, pro úspěch stimulace je potřeba opravdu klitoris uvnitř stlačit. K jeho vnitřní stimulaci lze použít dilatátory.

TIP: Chcete vědět, jak laskat poštěváček a připravit tak ženě dokonalé potěšení? Přečtěte si Manuál ke klitorisu.

Pokud hledáte informace o klitorisu, dejte si pozor na překlepy. Lidé často hledají klitorys, klytoris nebo klytorys. Správná psaná forma je však jediná, a to klitoris.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Cunnilingus

Cunnilingus

Cunnilingus je sexuální praktika, při které jsou ženské pohlavní orgány drážděny rty a jazykem.

Erotogenní zóna

Erotogenní zóna

Pojmem erotogenní zóna se myslí taková část lidského těla, kde zpravidla najdeme větší množství nervových zakončení a při...

Klitorismus

Klitorismus

Klitorismus je dlouhodobá bolestivá erekce klitorisu (poštěváčku) bez předchozí erotické stimulace či sexuálního vzrušení.

Panenská blána

Panenská blána

Panenská blána je tenká řasa slizničního původu, která vzniká již při vývoji dívčího plodu v těle matky a najdeme ji mezi...

Petting

Petting

Petting je sexuální praktika, při které nedochází k pohlavnímu styku. Jedná se o laskání a sexuální dráždění celého těla rukami a ústy.

Pochva

Pochva

Pochva (neboli vagina, nesprávně vagína) je důležitou součástí ženského pohlavního ústrojí.

Smegma

Smegma

Smegma je bělavá hmota vzniklá směsí odumřelých kožních buněk, kožního mazu a vlhkosti.

Stydké pysky

Stydké pysky

Malé a velké stydké pysky jsou součástí vulvy.

Syndrom permanentního sexuálního vzrušení

Syndrom permanentního sexuálního vzrušení

Syndrom permanentního sexuálního vzrušení má za následek spontánní (bez předchozí erotické stimulace), trvalé a nekontrolovatelné...

Tribadismus

Tribadismus

Tribadismus je nepenetrativní sexuální praktika, při níž se žena tře pochvou o tělo svého partnera - o jeho ruce, nohy, kolena,...

Vanilkový sex

Vanilkový sex

Termín vanilkový sex je používán sexuálními menšinami a subkulturami jako označení běžného konvenčního sexuální styku.

Vulva

Vulva

Vulva je název pro vnější ženské pohlavní orgány. Vulva je využívána při močení, pohlavním styku, masturbaci, menstruaci a porodu.

Ženská obřízka

Ženská obřízka

Ženská obřízka je odstranění některých vnějších částí ženského pohlavního ústrojí. Má více podob, které se liší rozsahem „obřezání“.

Vybíráme z e-shopu