Co je bondage, bondáž, erotické svazování?

Bondage, bondáž, erotické svazování

Bondage (česky bondáž nebo také erotické svázání či znehybnění) je jednou z velmi rozšířených technik BDSM. Jejím cílem je zvýšení prožitku ze sexu zejména díky omezování pohybu i smyslů a prožitku z ponížení na straně jedné a dominance na straně druhé.

Pod pojem bondage lze zahrnout vše, co nějakým způsobem omezuje pohyb či smysly podřízeného partnera, ať už se jedná o svázání lanem, zavázání očí, znehybnění pouty či ukotvení do pranýře.

Důvody pro svazování

Hlavním smyslem svazování je zejména psychicky příjemný požitek na obou stranách založený na pocitu bezmoci a omezení. A ač je to technika často používána při SM praktikách, samotná bolest zde není nutná, vždy záleží na partnerech, co jim vyhovuje.

Důvodů pro svázání submisivního partnera při milostné hře je ale mnohem více. Dominant může mít ke svazování svého podřízeného protějšku některý z následujících záměrů:

Nadkolenní pouta pro ruce
Nadkolenní pouta pro ruce
  • bití, výprask,
  • sex s ním,
  • sexuální týrání, oddalování nebo znemožnění prožití orgasmu,
  • fyzické týrání, mučení,
  • ponížení,
  • smyslové týrání, omezení zraku, sluchu.

Ač se tyto důvody bondage mohou zdát zřejmé, techniky svazování pro jednotlivé účely jsou často dosti různé. Je-li například záměr svázání provádění sexu, je potřeba, aby byla svázaná osoba v poloze umožňující průnik a aby vniknutí nebránily žádné provazy, popruhy nebo řetězy.

U déle trvajících záměrů bondage, například pro smyslové týrání, je potřeba, aby byly úvazy poměrně pohodlné a hlavně nikde příliš neškrtily. Přiškrcení či bolestivé uvázání může být pro krátkodobý záměr příjemné nebo dokonce žádoucí, ale na delší dobu by to mohlo být spíše kontraproduktivní, obtěžující a odvádějící podřízeného partnera od pravého záměru svázání.

Bezpečnost při bondage

Co se týče bezpečnosti, platí jednoduché pravidlo - úvaz musí být takový, aby bylo možné jej velmi rychle uvolnit. Dále je potřeba dbát na přiměřené zaškrcení a vždy pamatovat na individuální a citlivý přístup.

Při svazování je potřeba jednat s rozumem a vždy musíte myslet na všechna rizika - tedy nejen ta, která plynou ze samotného znehybnění, ale i na rizika plynoucí ze zdravotního stavu obou partnerů a nebezpečí, která nemůžete ovlivnit.

VÝUKA: Chcete se pustit do svazování? Přečtěte si nejprve článek Jak na bondage, ve kterém se dozvíte 9 nejzákladnějších pravidel pro tyto BDSM hrátky.

Pomůcky pro bondage

Sada pro bondage
Sada pout pro bondage

Velmi běžnou pomůckou jsou bondage lana a pásky. Existují různá lana, která se liší materiálem i tloušťkou. Důležité je vybrat takový materiál, který se nezařezává, nezpůsobuje popáleniny. Lana jsou základní pomůckou u japonského stylu bondáže - shibari.

Důležitým doplňkem jsou také pouta, která mohou být použita na ruce i nohy, samostatně nebo i v kombinaci s provazy.

Pro znehybnění či omezní pohybu nebo smylů jsou vhodné i různé postroje na tělo nebo na obličej.

Speciální zážitek zaručuje použití tyčí nebo pranýřů, kterými je ukotvení končetin nekompromisně pevné. Více o možnostech pranýřů si můžete přečíst v článku Středověké mučící nástroje.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Anální hák

Anální hák

Anální hák je erotická pomůcka, která se používá v BDSM, a to především při anální bondáži.

BDSM lidský nábytek

BDSM lidský nábytek

Obzvlášť ponižující a fyzicky izolující BDSM technikou je udělat ze svého otroka obyčejný kus nábytku.

BDSM rukáv

BDSM rukáv

BDSM rukáv je jedním z prostředků určených pro fixaci rukou. Oproti klasickým poutům je oběť důkladněji znehybněna a dostává se jí silnějšího pocitu bezmoci.

Bondage hlavy

Bondage hlavy

S tímto pojmem se můžeme setkat ve dvou možných výkladech: svázání hlavy popruhy za použití postroje na hlavu nebo masky...

Bondage s vlasy

Bondage s vlasy

Jedná se o jednu z technik bondage, kdy je do celého mechanismu svázání zapojen také úvaz za vlasy.

Box tie

Box tie

Box tie je jedna z technik provazové bondage, která znehybňuje ruce oběti za zády - předloktí jsou k sobě zafixována za zády...

Hogtied

Hogtied

Hogtied neboli svazování do kozelce je starý osvědčený znehybňovací postup, při kterém jsou submisivnímu jedinci svázány k sobě za zády kotníky a zápěstí.

Merintofilie

Merintofilie

Merintofilie je sexuální fetiš na svazování, případně touha být někým svázán.

Mumifikace

Mumifikace

Mumifikace je jednou z technik BDSM a bondage, která si klade za cíl zabalení submisiva způsobem, který mu nijak neublíží, ale zároveň jej zcela znehybní.

Odpírání orgasmu

Odpírání orgasmu

Odpírání orgasmů je sexuální praktika, při níž partnera udržujete dlouhou dobu ve stavu sexuálního vzrušení, ale nedovolíte mu dosáhnout orgasmu.

Podvázání prsou

Podvázání prsou

Podvázání prsou je speciální technika bondage, která se soustředí na podvázání ženských prsou vizuálně zajímavým stylem.

Provazová bondage

Provazová bondage

Provazová bondage je nejtypičtějším a nejpropracovanějším odvětvím erotického svazování. Jak už název napovídá, využívá výhradně lana.

Rigger

Rigger

Rigger - riggerka je označení pro člověka, který se dlouhodobě a aktivně věnuje bondáži, ať už v rámci BDSM, nebo jako umění typu kinbaku či shibari.

Selfbondage

Selfbondage

Selfbondage je podpůrnou technikou sebeuspokojování pro osoby, které mají v oblibě bondage z pohledu svázáného a nemají k...

Shibari

Shibari

Shibari je starověká forma japonského uměleckého provazového bondage.

Spread eagle

Spread eagle

Spread eagle je jednou ze základních sexuálních poloh, která je využívána při široké řadě sexuálních praktik.

Svazování na veřejnosti

Svazování na veřejnosti

Bondage na veřejnosti je variantou bondage pro exhibicionistické nadšence, kde je svázaný partner vystaven možnosti být vidět kolemjdoucími.

Svěrací kazajka

Svěrací kazajka

Svěrací kazajka (také nazývána ochranný kabátek, anglicky pak straitjacket) má podobu kabátu či vesty s dlouhými rukávy,...

Takate-kote

Takate-kote

Takatekote je část Shibari bondáže a znamená uvázání rukou a trupu. Bývá tak základem bondage, při které je oběť zavěšena.

Top

Top

Top je partner, který provádí různé BDSM techniky na svém bottom partnerovi. Při bondage svazuje, při spankingu dává výprask, při ponižování ponižuje atd.

Tortura

Tortura

Tortura (neboli mučení) je BDSM praktika, při níž top způsobuje masochisticky založenému bottomovi nějakou formu cílené, plánované bolesti.

Vakuová postel

Vakuová postel

Vakuová postel je erotická pomůcka, která v sobě kombinuje potěšení z latexu, naprostého znehybnění, smyslové deprivace a hrátky s kontrolou dechu.

Závěsná bondage

Závěsná bondage

Závěsná bondage je forma erotického svazování, při němž je svazovaná osoba (sub) svázána a provazy zavěšena tak, aby se země dotýkala jenom částečně nebo vůbec.

Vybíráme z e-shopu