Rigger, Bonder

Rigger, Bonder

Rigger - riggerka je označení pro člověka, který se dlouhodobě a aktivně věnuje bondáži, ať už v rámci BDSM, nebo jako umění typu kinbaku či shibari.

Riggeři často zastávají filozofii RACK (zkouší různé věci, přestože při nich hrozí určité riziko), protože SSC (bezpečné BSDM) už pro práci s provazem na vrcholové úrovni nestačí.

Kdo všechno je rigger

Označení rigger se většinou vztahuje jenom na osobu pracující s provazy. V nejužším slova smyslu patří pouze těm, kdo se věnují závěsné bondáži.

Jako rigger je zpravidla označován Top, tedy ten, kdo svazuje. Toto označení se ale postupně vžívá i pro známější bondage modelky a „spodky“ věnující se bondage performance či tvorbě tutoriálů.

Rigger je mistr v práci s lanem
Rigger je mistr na práci s lanem

Související hračky


Související témata

Bondage

Bondage

Bondage (česky bondáž nebo také erotické svázání či znehybnění) je jednou z velmi rozšířených technik BDSM.

Bottom

Bottom

Pojmem Bottom se v BDSM praktikách označuje ten, který je tzv. příjemcem různých technik.

Merintofilie

Merintofilie

Merintofilie je sexuální fetiš na svazování, případně touha být někým svázán.

Podvázání prsou

Podvázání prsou

Podvázání prsou je speciální technika bondage, která se soustředí na podvázání ženských prsou vizuálně zajímavým stylem.

Provazová bondage

Provazová bondage

Provazová bondage je nejtypičtějším a nejpropracovanějším odvětvím erotického svazování. Jak už název napovídá, využívá výhradně lana.

RACK - riskantní BDSM

RACK - riskantní BDSM

RACK neboli risk aware consensual kink je fráze používaná v BDSM komunitě k vyjádření filozofie či postoje k provádění sexu.

Shibari

Shibari

Shibari je starověká forma japonského uměleckého provazového bondage.

Top

Top

Top je partner, který provádí různé BDSM techniky na svém bottom partnerovi. Při bondage svazuje, při spankingu dává výprask, při ponižování ponižuje atd.

Závěsná bondage

Závěsná bondage

Závěsná bondage je forma erotického svazování, při němž je svazovaná osoba (sub) svázána a provazy zavěšena tak, aby se země dotýkala jenom částečně nebo vůbec.

Vybíráme z e-shopu