Co je hiv, virus lidské imunitní nedostatečnosti?

HIV, virus lidské imunitní nedostatečnosti

HIV (Human Immunodeficiency Virus) je virus, který způsobuje nemoc AIDS (selhání imunitního systému). Přenáší se krví, spermatem a poševním sekretem. Nejúčinnější obrana proti němu je používání kondomu. Vědci proti němu zatím neznají lék.

V současnosti jsou známy 2 druhy HIV

  • HIV-1, které je mnohem nebezpečnější,
  • a HIV-2.

Vědci si nejsou jistí, jak vznikly. Předpokládají ale, že nemohlo jít o pouhou mutaci jednoho viru v druhý, ale že jejich vývoj šel dvěma různými cestami.

Více se o viru HIV dočtete u pojmu AIDS a ve článku Homosexuálové a sex – Rizika AIDS a výskyt HIV v ČR.

Virus HIV mohou obsahovat i sliny, slzy a moč. Je ho v nich ale tak málo, že nemůže druhého člověka nakazit. 


Související hračky


Související témata

AIDS

AIDS

AIDS je nemoc, která je způsobena virem HIV. Jedná se o zkratku Acquired Immune Deficiency Syndrome čili Syndrom získaného selhání imunity.

Bugchasing

Bugchasing

Bugchasing (doslova "pronásledování brouků/breberek") je slangový výraz pro extrémní formu RACK BSDM fetiše, kdy se HIV negativní...

HPV virus

HPV virus

HPV je zkratka anglického Human papillomavirus čili lidský papilomavirus. Je to nejrozšířenější sexuálně přenosný vir na světě.

Kapavka

Kapavka

Kapavka je pohlavní nemoc, která se přenáší pří vaginálním, análním i orálním sexu.

Sexuálně přenosné nemoci

Sexuálně přenosné nemoci

Sexuálně přenosné nemoci jsou přenášeny mezi partnery při sexu. Většinou se jedná o penetrativní sex, ale není to pravidlo.

Syfilis

Syfilis

Syfilis je nejstarší známé pohlavně přenosné onemocnění. Toto onemocnění způsobuje bakterie zvaná Treponema pallidum, která vstupuje do těla přes sliznice.

Trichomoniáza

Trichomoniáza

Trichomoniáza je pohlavně přenosná nemoc způsobená prvokem zvaným bičenka poševní. Tento prvok parazituje v pohlavních orgánech a přenáší se výhradně pohlavním stykem.

Vybíráme z e-shopu