Co znamená sub, submisive, subka, role v bdsm?

Sub, submisive, subka, role v BDSM

Submisivní partner je takový, který je po dobu trvání hry či erotické scény podřízen svému dominantovi. Ne vždy je submisiv submisivní i po dohrání scény.

Pojem submisiv je obecné označení podřízeného partnera. Lze se také setkat s dalšími variantami, jako je subka, subinka, subík.

Pojetí submisivity je různé v každém jednotlivém vztahu a liší se zejména v míře odevzdání zodpovědnosti, uctívání svého dominanta, sexuálním vzrušení z ponižování atd. Submisiv miluje používání pout, provazů, bičíků, důtek, masek, roubíků, obojků a dalších omezujících a mučících nástrojů, jimiž jej jeho Pán či Paní trýzní.


Oddanost je základ
Oddanost je základ

Kdo může být subem či subkou

Protože se jedná o podřízeného partnera, nabízí se odpověď, že subem je ten, kdo se obecně v životě cítí být podřízený, případně kdo má nižší sebevědomí. V této pozici si mohou libovat lidé s různými mindráky, slabé povahy nebo někdo, komu jednoduše schází odvaha a raději přenechá zodpovědnost na druhém.

Stejně dobře se ale v pozici submisiva může vyžívat člověk s vysokým sebevědomím, komu prostě jen dělá dobře být alespoň někde ve svém životě podřízen. A přiznejme si, že snášet ponížení, libovat si v podřízenosti a přitom si nebrat nic od svého partnera osobně, to chce dostatek vlastního sebevědomí a sebeúcty.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

24/7 BDSM

24/7 BDSM

Součástí BDSM praktik je aplikování dominantně-submisivního (D/s) vztahu (případně Master-slave, M/s, vztahu Pána a otroka).

Alfa sub

Alfa sub

Alfa sub je pojem, který se může vyskytnout v BDSM a D/s vztazích, kde dominant má více než jednoho otroka.

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s).

Bottom

Bottom

Pojmem Bottom se v BDSM praktikách označuje ten, který je tzv. příjemcem různých technik.

D/s vztah

D/s vztah

Dominance a submisivita jsou dvě strany mince, které se jedna bez druhé neobejdou.

DDLG

DDLG

DD/LG je zkratka anglického daddy dom / little girl, což v překladu znamená „tatínek dom / malá holčička“. Je to forma ageplay, roleplayingu a BDSM vztahu.

Dominance

Dominance

Dominance je zvláštní forma sexuální odchylky, při které je jedinec primárně vzrušován podřízeností a poslušností svého protějšku.

Dominant

Dominant

Dominant je osoba, která uplatňuje sílu k ovládnutí partnera či situace.

Feminizace

Feminizace

Feminizace je jedna z BDSM praktik, která spadá do ranku ponížení. Jedná se o násilnou přeměnu muže v ženu.

Humiliation

Humiliation

Humiliation neboli ponížení je psychologická sexuální praktika, která působí hlavně na pocity. Tuto praktiku provádí partneři po domluvě.

Komtesa

Komtesa

V BDSM terminologii se komtesou (anglicky countess, comtesse) nazývá ženská alfa-sub, tedy hlavní subka jejího Pána či Paní.

Lidský záchod

Lidský záchod

BDSM technika lidského záchodu je praktikou extrémně ponižující a dost nechutnou.

Opuštění v BDSM

Opuštění v BDSM

Opuštění je typ BDSM hry, kdy je submisivní partner na dlouhou dobu opuštěn, ponechán o samotě.

Podvázání prsou

Podvázání prsou

Podvázání prsou je speciální technika bondage, která se soustředí na podvázání ženských prsou vizuálně zajímavým stylem.

POT

POT

POT je zkratka anglického Post Orgasm Torture, což doslova znamená mučení po orgasmu. Jedná se tedy o druh erotického mučení (BDSM praktiku).

Slave, otrok, otrokyně

Slave, otrok, otrokyně

Slave neboli otrok/otrokyně je podřízený ze dvou partnerů v Mistress/Master-slave BDSM vztahu, který slouží svému Pánovi/Paní.

Submisivita

Submisivita

Submisivita je sklon zaujímat podřízenou pozici v sociální hiearchii.

Wax play

Wax play

Wax play, neboli hra s voskem, je forma BDSM aktivity a hry se smysly, při níž partnerovi kapete na kůži horký vosk.

Worship

Worship

Worship je erotická praktika využívaná především v BDSM. Worship je anglické slovo pro uctívání, zbožňování (primárně, ale nikoliv nezbytně, náboženské).

Vybíráme z e-shopu