Co znamená DDLG, DDLG, Daddy dom little girl?

DDLG, DD/LG, Daddy dom / little girl

DD/LG je zkratka anglického daddy dom / little girl, což v překladu znamená „tatínek dom / malá holčička“. Je to forma ageplay, roleplayingu a BDSM vztahu.

Muž v páru přijímá roli otce, živitele, ochránce, ale taky pána domácnosti, žena přijímá roli dcery – nevinné holčičky nebo uličnice.

Co je a není DD/LG

 • Nejedná se o vztah skutečného otce a dcery (to by byl incest), ani o vztah dospělého s nezletilou. Součástí roleplaye ale může být hra na incest, ve své hard-core variantě dokonce hra na pedofílii či znásilnění.
 • DD/LG nemusí být sexuální hra, ale často v hercích vyvolá vzrušení, které později vede k mnohem vášnivějšímu sexu.
 • Odehrává se v čase vyhrazeném speciálně pro DD/LG, kterému se říká malý prostor (z anglického „Little space“). Není tedy obvyklé (i když ani vyloučené) provozovat takovou hru na veřejnosti nebo jako součást 24/7.
 • DD/LG nemusí být nezbytně o trestání. Tatínek dom není nezbytně násilník, naopak – je to starostlivý, pečující, milující otec, který holčičku potrestá, pouze pokud si to zaslouží. Samozřejmě pokud vašemu páru vyhovuje jiná dynamika, nastavte si ji jinak.
 • Herní věk malé dívky může variovat od puberty až k plenkám. Hraničí s příbuzným fetišem zvaným ABDL – Adult Baby / Diaper Lover, čili Dospělé dítě / Milovník plenek.
DDLG vs ABDL - malá holčička
DDLG má hodně blízko (ale nemusí být jeho součástí) k ABDL – ke hře na malé děti a nošení plenek a dudlíků

Role při DD/LG

Little girl – malá holčička

Žena přijímá roli malé holčičky. Možná bude mít plenky a dudlík, nebo se promění na lolitku.

Hraje si s dětskými věcmi (omalovánkami, plyšáky), nechává si od otce číst pohádky na dobrou noc, nebo dostane naplácat, když zlobí a zaslouží si být potrestána.

Je v submisivní pozici – což je logické, protože svého doma přijímá jako otce. Malá holčička sice může zlobit (být – v BDSM terminologii – brat čili spratek), chovat se rozmazleně a rozverně, ale za takové chování bývá svým otcem potrestána, aby byla vychována k poslušnosti.

Ženy vstupující do role malé holčičky získávají něhu, pocit, že se o ně někdo stará, kontroluje je, miluje je, přebírá za ně zodpovědnost, rozhoduje za ně, pečuje o ně, vychovává, ochrání je před vším nebezpečím apod.

Kolik by mělo být malé holčičce let?

Pohled na to se liší. Podle některých je v pořádku věk od 2 do 8, podle jiných od 6 do 12. Rozhodnutí je však na vás – je to vaše hra. Holčiččině věku samozřejmě bude odpovídat i její chování, vybavení a podoba hry.

 • Maličkým holčičkám budete muset pořídit dudlík a plenky a budete si spolu častěji vybarvovat, koupat se, krmit, čistit si zuby.
 • Při hře na starší holčičku možná budete mít více prostoru pro domácí práce, neposlušnost a tresty.

Věk malé holčičky se může lišit hru od hry podle toho, jak je vám to příjemné nebo jakou máte náladu a momentální chuť.

DDLG malá holčička
Záleží jenom na vás, kolik bude vaší holčičce let

Daddy dom – tatínek dom

Muž na sebe bere roli otce, ochránce, živitele rodiny, ale taky pána domu. Svoji holčičku miluje, chrání ji, stará se o ni, ale musí ji taky vychovávat, pokud je nezbedná a nedá-li se jinak, musí ji potrestat.

Pokud holčička zlobila, je načase ji:

 • nechat stát nebo klečet v koutě;
 • donutit ji 50krát napsat: „Jsem tatínkova poslušná holčička“;
 • naplácat jí apod.

Pozor, v tomto specifickém druhu BDSM roleplaye se ve vás může sepnout hodně věcí z dětství (Freud by mohl povídat). Po potrestání holčičky možná bude potřeba otřít jí slzy a připomenout jí, že ji milujete.

Muž, který přebírá roli tatínka doma, získává pocit moci, kontroly, kdy on je pánem a může o všem rozhodovat, říkat své dceři, co má a nemá dělat. Je ale milujícím, laskavým, starotstlivým pánem, který se snaží, aby z jeho dcery vyrostla co nejlepší dívka.

Dom Daddy - DDLG
Zeptejte se své partnerky, jakého otce by si přála, a snažte se mu přizpůsobit jak chováním, tak vzhledem (oblečením, výbavou)

Malý prostor

Malý prostor je druh nastavení mysli. Pokud vstupujete do malého prostoru, žena se stává dívkou, dítětem, a muž otcem, rodičem.

Malé místo je doba, v níž se odehrávají vaše DD/LG hrátky.

 • Může a nemusí se jednat o fyzický prostor.
 • V malém prostoru se můžete projevit beze strachu z předsudků.
 • Je to romantický čas, kdy o sebe můžete pečovat a starat se (byť třeba tím, že tatínek neposlušné holčičce naplácá).

Nejlepším způsobem, jak vstoupit do malého prostoru, je ten, že se oblečete do speciálního oblečení a rozehrajete konkrétní scénu, např.:

 • čas koupání a oblékání;
 • vybarvování omalovánek;
 • čajový dýchánek s plyšovými kamarády;
 • čas na spaní, čtení pohádky...

Můžete si vytvořit i vlastní speciální rituál, který  vám pomůže do malého prostoru vstoupit (tj. naladit se na hru).

co je to malý prostor v DDLG
Malý prostor není fyzické místo, ale nastavení mysli

Jak na DD/LG

Vyjasněte si, co chcete hrát

Nejprve ze všeho si se svým partnerem pořádně promluvte o vašich očekáváních a potřebách a vyjasněte si, co byste chtěli zkusit.

 • Definujte si věk
 • Definujte si pravidla, odměny, tresty
 • Nastavte si hranice a bezpečné slovo
 • Definujte si roli malé holčičky i tatínka doma (věk, chování atd.)
 • Promluvte si o scénách a doplňcích

Inspirovat se můžete i otrockou smlouvou, ale pamatujte, že vztah, který se snažíte zadefinovat, se od ní liší. Vašemu kontraktu se říká smlouva o adopci

Nastavení intenzity

DD/LG má mnoho podob, ale pro jednoduchost použijme dělení od praktikujícího tatínka doma, Dainise Graverise:

 • Vanilla – nezahrnuje žádné sexuální hrátky, pouze otcovskou starostlivost.
 • Kinky – kromě starostlivosti se dostávají ke hře i sexuální hrátky ve stylu Nabokovy Lolity.
 • Hardcore – jakkoliv pořád využívá role-playe otec-dcera, zároveň se přelévá z dynamiky dom/sub do dynamiky pán/otrok.

Dodejte hře barvu

Tohle je několik tipů, na něž byste si časem stejně sami přišli, ale takhle budete moci svoji hru ozvláštnit od samého začátku.

 • Vymyslete si přezdívky, jimiž se budete oslovovat: např. princezna, králíček, koťátko, zlatíčko pro dceru; pán, tatínek, papá, pan XY (příjmení) atd. pro otce.
 • Přidejte jednoduchá pravidla: večerku, braní léků, zákaz klení, používání slov „prosím“ a „děkuji“, omezení cukroví, domácí práce aj.
 • Otec může dítěti pomáhat s úkoly, které by maličké těžko zvládalo – česat jí vlásky, čistit zuby, krmit ji aj.

DDLG inspirovalo ppcocaine k stejnojmenné písničce. Slova „ošukej mě do spánku“ mluví za vše

Po hře

Nezapomeňte hru patřičně ukončit. Použijte speciální heslo nebo malý rituál, který vás vyvede ze hry a malého prostoru zpátky do skutečného světa. Teď je čas na trošku něhy, tulení a vzájemného poděkování za hru.

A poté je načase si o celém zážitku promluvit.

 • Jak se cítíte? Jaké to bylo?
 • Co se vám líbilo a nelíbilo?
 • Co chcete příště udělat znovu?
 • Co nového byste chtěli vyzkoušet?

Varianty

I když se soustředíme na herní vztah otce s dcerou, další varianty jsou taky možné. Jedná se o:

 • MDLB: Mommy Dom / Little Boy = máma dom / malý chlapec (pro fanoušky femdomu)
 • MDLG: Mommy Dom / Little Girl = máma dom / malá holčička (pro lesbické vztahy)
 • DDLB: Daddy Dom / Little Boy = táta dom / malý chlapec (pro gay vztahy)

Další akronymy, které mohou vstoupit do hry, jsou TD = trans dom, TM = trans máma.

Tohle vše se ukrývá pod zastřešujícím pojmem CGL – Caregiver & Little, což by se dalo přeložit jako rodič a dítě (i když doslovný překlad by zněl „pečovatel a maličký“).

Máma dom a malá holčička
Příklad MD/LG

Některé DD/LG vztahy mají terapeutickou povahu – „dítě“ se snaží překonat své trauma z dětství a snížit hladinu každodenního stresu tím, že se o něj někdo stará a pečuje o něj.

Jestliže vás láká role „dítěte“, ale stydíte se, nic vám nebrání vyhradit si dvě hodiny volného času a vyzkoušet si ji sami. Pokud zjistíte, že vám něco přináší, můžete začít řešit, kde najít partnera pro hru.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

24/7 BDSM

24/7 BDSM

Součástí BDSM praktik je aplikování dominantně-submisivního (D/s) vztahu (případně Master-slave, M/s, vztahu Pána a otroka). Ten je někdy omezen pouze na dobu trvání BDSM hrátek, ve vztahu 24/7 však přerůstá do běžného života. Otrok je svému Pánu podřízen neustále a ve všem.... ...

Ageplay

Ageplay

Dudlík z e-bay Ageplay spadá do technik hraní rolí nebo i BDSM praktik a vyznačuje se tím, že jeden z partnerů se vydává za dítě, nemluvně, školáka nebo až adolescenta. Většinou jde o hraní rolí dominanta a submisiva (D/s). Dominant je učitelem, rodičem, lékařem a podobně.... ...

Anime

Anime

Anime je druh animace pocházející z Japonska. V Japonsku termín označuje jakékoliv animované dílo, bez ohledu na jeho původ a styl. V zahraničí označuje primárně japonskou animovanou produkci, případně zahraniční produkci v anime stylu.... ...

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s). Je běžné, že v normálním životě se jedná o rovnocenné partnery a jejich podřízenost/nadřazenost se projevuje pouze v sexuálním životě.... ...

Bezpečné slovo

Bezpečné slovo

Bezpečné slovo, anglicky "safeword", je slovo nebo slovní spojení, které užívají převážně aktéři BDSM praktik k vyjádření... Bezpečné slovo, anglicky "safeword", je slovo nebo slovní spojení, které užívají převážně aktéři BDSM praktik k vyjádření toho, že právě probíhající situace jim není příjemná.... ...

Bottom

Bottom

Pojmem Bottom se v BDSM praktikách označuje ten, který je tzv. příjemcem různých technik. Čili ten, který je svazován v bondage a na kom jsou aplikovány sadomasochistické techniky, ponižování, či jiné trýznění v rámci různých her a sexuálních scén. Protějškem je Top, neboli trýznitel, mučitel.... ...

Diaper Fetishism

Diaper Fetishism

Někteří lidé mají naléhavou touhu nosit nebo používat pleny. Samo o sobě jim to způsobuje potěšení. Diaper Fetishism, tedy česky fetiš na pleny, může nabýt mnoha různých forem. Každého vzrušuje něco jiného.... ...

Dom

Dom

Dom je zkrácená verze pojmu Dominant, tedy osobu, která uplatňuje sílu k ovládnutí partnera či situace. ... ...

Dominance

Dominance

Dominance je zvláštní forma sexuální odchylky, při které je jedinec primárně vzrušován podřízeností a poslušností svého protějšku. K přímému sexuálnímu styku mezi Dom a sub může, ale nemusí docházet. Zvláště ženské dominy svého orgasmu dosahují často jinou cestou, např.... ...

Dominant

Dominant

Dominant je osoba, která uplatňuje sílu k ovládnutí partnera či situace. Použití síly může mít několik významů a způsobů použití – psychicky, fyzicky, mentálně, finančně apod. Dominant uplatňuje svou nadvládu při různých hrách, bondage, sadismu, drezůře k disciplíně apod.... ...

Fetišismus

Fetišismus

Fetišismus je erotické zaměření na určité druhy předmětů (např. spodní prádlo, boty, doplňky atp.), materiálů (např. latex, kůže) či na jisté části těla (např. nohy, prsa, ruce, atp.). Fetišisté užívají neživé objekty (oděvy, boty, gumu, kůži atd.... ...

Spanking

Spanking

Spanking je praktika, při které je prováděn výprask za účelem erotického vzrušení. Tato technika je zařazována do BDSM praktik (zejména sadomasochismus), ačkoliv někteří její vyznavači se mezi zástupce BDSM nehlásí.... ...

SSC - bezpečné BDSM

SSC - bezpečné BDSM

SSC je zkratka fráze safe, sane and consensual a je označením pro bezpečné provádění BDSM a bondage technik. Doslova znamená bezpečně, rozumně a po vzájemné dohodě. Není to konkrétní technika nebo aktivita, ale označení přístupu k provádění sexu.... ...

Sub

Sub

Submisivní partner je takový, který je po dobu trvání hry či erotické scény podřízen svému dominantovi. Ne vždy je submisiv submisivní i po dohrání scény. Pojem submisiv je obecné označení podřízeného partnera. Lze se také setkat s dalšími variantami, jako je subka, subinka, subík.... ...

Top

Top

Top je partner, který provádí různé BDSM techniky na svém bottom partnerovi. Při bondage svazuje, při spankingu dává výprask, při ponižování ponižuje atd. Top může být sadistou, velmi nepravděpodobné však je, aby byl masochistou. Protějškem je bottom, neboli příjemce trýznění.... ...

Vybíráme z e-shopu