Co je petting, mazlení?

Petting, mazlení

Petting je sexuální praktika, při které nedochází k pohlavnímu styku. Jedná se o laskání a sexuální dráždění celého těla rukami a ústy. Zahrnuje líbání, hlazení, tření, masáž prsou, jemné dráždění zuby a všelijaké jiné tulení a mazlení. Tyto aktivity mohou přerůst až v orální sex, honění, prstění či vzájemnou masturbaci.

Při pettingu je možné dosáhnout vyvrcholení, ale není to jeho hlavním cílem.

Slovo petting pochází z angličtiny (pet = mazlíček). Pro laskání horní poloviny těla se používá také výraz necking (z anglického neck = hrdlo, šíje). Sexuální aktivita soustředěná na genitálie je v angličtině označována jako heavy petting (těžký petting).

Tato sexuální praktika se týká nejen velmi mladých lidí při objevování své sexuality, ale také těch zkušenějších, kdy se tato technika provádí například v podobě erotických masáží, footjobu, frotérství, tření penisu mezi prsy, tření penisem o stehna a genitál partnerky, handjobu (expr. honění).

Rizika pettingu

Petting je výborný způsob, jak si užívat bezpečný sex bez rizika otěhotnění. Když zahrnete do mazlení i stimulaci pohlavních orgánů, tak dávejte pozor na to, aby se sperma nedostalo do pochvy. Jestliže nežijete v monogamním vztahu, doporučujeme používat ochranu (i při orálním sexu hrozí přenos pohlavních chorob).

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Cunnilingus

Cunnilingus

Cunnilingus je sexuální praktika, při které jsou ženské pohlavní orgány drážděny rty a jazykem.

Erotogenní zóna

Erotogenní zóna

Pojmem erotogenní zóna se myslí taková část lidského těla, kde zpravidla najdeme větší množství nervových zakončení a při...

Fingering

Fingering

Fingering čili prstění, je sexuální praktika, při níž partner(ka) využívá jednoho či více prstů ke stimulaci partnerčina...

Fisting

Fisting

Jedná se o sexuální praktiku, při které se vkládá celá ruka do vaginy nebo análu. Podle toho se jedná o vaginální nebo anální fisting.

Footfisting

Footfisting

Footfisting je jedna z mnoha praktik spadajících do foot fetišismu, čili využívání chodidel jako sexuálního objektu nebo pomůcky.

Footjob

Footjob

Footjob je sexuální praktika, patřící pod footfetiš (česky aretifismus) a dále pod parcialismus (fetišismus na konkrétní...

Genitální strach

Genitální strach

Genitální strach neboli strach z pohlavního styku se často vyskytuje u osob, které byly vychovávány až příliš puritánsky.

Handjob

Handjob

Handjob je bezpečná nepenetrativní sexuální technika. Jedna osoba stimuluje druhé penis nebo varlata, aby jí poskytla potěšení.

Kissing

Kissing

Jako kissing lze obecně pojmenovat jakoukoliv sexuální praktiku, při které používáme naše ústa resp. rty k uspokojení partnera.

Klitoris

Klitoris

Pojmenování klitoris pochází z řeckého Kleitoris, což v překladu znamená muž s klíčem.

Mezi stehna

Mezi stehna

Pánové, nemusíte ho „strkat“ do partnerky“, abyste dosáhli uspokojení. Existují i tzv.

Pohlavní styk

Pohlavní styk

Pohlavní styk je úkon vložení ztopořeného penisu do vaginy (penilně-vaginální styk), někdy se za něj považuje i anální sex (tedy penilně-anální styk).

Rimming

Rimming

Jedná se o sexuální praktiku, při níž je jazykem drážděna oblast kolem konečníku.

Sexuální praktiky

Sexuální praktiky

Informace o běžných i neobvyklých sexuálních praktikách. Najdete zde možné způsoby praktik při souloži, orálním, análním sexu a při masturbaci.

Sumata

Sumata

Sumata (v překladu z japončiny nahý rozkrok) je japonské pojmenování pro sexuální praktiku velmi populární v japonských nevěstincích.

Tribadismus

Tribadismus

Tribadismus je nepenetrativní sexuální praktika, při níž se žena tře pochvou o tělo svého partnera - o jeho ruce, nohy, kolena,...

Veggie sex

Veggie sex

Jedná se o trošku škodolibý slangový název, který bychom do češtiny mohli přeložit jako "vegetariánský" nebo "zeleninový sex".

Vybíráme z e-shopu