Pohlavní styk, Soulož, Sex, Milování

Pohlavní styk, Soulož, Sex, Milování

Pohlavní styk je úkon vložení ztopořeného penisu do vaginy (penilně-vaginální styk), někdy se za něj považuje i anální sex (tedy penilně-anální styk). U člověka má pohlavní styk význam nejen při množení druhu, ale i jako společenský akt pro potěšení a vzájemné sbližování.

Jiné výrazy pro pohlavní styk

Pro pohlavní styk jsou obecně používána synonyma soulož, milování, sexuální styk nebo sex. Odborným lékařským označením je koitus. Mezi lidové výrazy patří např. mrdání, šukání nebo jebání. Tyto výrazy jsou často používány jako vulgarismy (můžete je využít třeba při dirty talk).

Fáze soulože

Soulož je z evolučních důvodů zpravidla značně příjemná. Obvykle jí předchází milostná předehra, která navodí sexuální vzrušení partnerů a způsobí erekci (ztopoření) penisu a přirozenou lubrikaci (zvlhčení) vaginy.

Muž potom vsune ztopořený penis do vaginy a jeden nebo oba partneři se pohyby a doteky stimulují k dosažení ejakulace a orgasmu. Z pohledu oplodnění ženy není dosažení orgasmu podstatné, pro oplodnění vajíčka stačí výron semene do oblasti pochvy a úspěšné spojení spermie s vajíčkem.

Benefity sexu

U osob provozujících sex obecně byl zjištěný benefit ve formě zvýšené imunity produkcí protilátek, snížení krevního tlaku a snížení rizika rakoviny prostaty. Sexuální intimita a orgasmy zvyšují hladinu hormonu oxytocinu (hormon lásky a důvěry), který může pomoci lidem vytvářet sociální vazby a budovat důvěru.

Jiné formy milování

Sexuální styk může v širším smyslu představovat i spoustu dalších párových aktivit, které mohou a nemusí zahrnovat stimulaci genitálií. Tyto aktivity lépe vystihne výraz milování.  Jedná se např. o petting (mazlení, hlazení, líbání), necking a orální, manuální či instrumentální dráždění (orální sex, honění či prstění nebo používání erotických pomůcek).

Soulož a zákony v ČR

V České republice je hranice věku pro sexuální styk stanovena na 15 let. Kdo vykoná soulož s osobou mladší patnácti let nebo kdo ji jiným způsobem pohlavně zneužije, dopouští se trestného činu pohlavního zneužití a bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let.

Kdo násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí donutí jiného k souloži nebo k jinému obdobnému pohlavnímu styku nebo kdo k takovému činu zneužije bezbrannosti jiného, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až osm let. V určitých případech může soud vyměřit odnětí svobody až na 15 let nebo výjimečný trest (pokud spáchá znásilnění na dítěti nebo svým činem způsobí újmu na zdraví nebo smrt).

Sexuální akt provozovaný člověkem bez souhlasu druhé osoby, na které je prováděn, se označuje jako znásilnění. Jeho skutkovou podstatu plně popisuje § 185 trestního zákoníku České republiky.

Trestným činem je také incest, tedy pohlavní styk mezi příbuznými v pokolení přímém, tj. mezi předky a potomky a dále také mezi sourozenci. Soud může za incest vyměřit trest odnětí svobody až na tři roky.

Sexu na veřejnosti se raději vyvarujte. Jedná se o přestupek proti veřejnému pořádku (způsobením veřejného pohoršení), za který vám může být udělena pokuta až ve výši 10 000 Kč. Vaše jednání může být ve výjimečných případech kvalifikováno jako trestný čin výtržnictví (např. exhibicionismus), za nějž hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


Související hračky


Související témata

Anální sex

Anální sex

Anální sex je sexuální styk do análního otvoru. Do tohoto pojmu se zahrnuje i dráždění análního otvoru jazykem, tzv. rimming, prsty, tzv.

Anime

Anime

Anime je druh animace pocházející z Japonska. V Japonsku termín označuje jakékoliv animované dílo, bez ohledu na jeho původ a styl.

Necking

Necking

Necking je sexuální nepenetrativní praktika, která je zaměřena na laskání a mazlení od pasu nahoru.

Onanie

Onanie

Pojmem onanie se zpravidla označuje sexuální sebeuspokojování/sebeukájení – tedy manuální stimulace pohlavních orgánů za účelem vzrušení, potažmo orgasmu.

Orální sex

Orální sex

Orálním sexem se rozumí stimulace a dráždění pohlavních orgánů partnera ústy.

Orgasmus

Orgasmus

Orgasmus je pocitové vyvrcholení při sexu, při kterém se vyplavují hormony, jako je oxytocin nebo dopamin.

Penetrace

Penetrace

Sexuální penetrace je průnik částí těla, potažmo předmětem do tělesného otvoru (pochvy, řitního otvoru nebo úst).

Petting

Petting

Petting je sexuální praktika, při které nedochází k pohlavnímu styku. Jedná se o laskání a sexuální dráždění celého těla rukami a ústy.

Vybíráme z e-shopu