Co je sex doll, silikonová panna, real doll, umělá panna, anča?

Sex doll, silikonová panna, real doll, umělá panna, anča

Pojem Sex Doll se obecně používá pro jakoukoliv moderní erotickou pomůcku, která má svým tvarem a provedením připomínat lidskou osobu a je schopna sloužit jako objekt sexuálního uspokojení. Pro tyto účely mají Sex Doll vždy plně tvarované pohlavní orgány a zpravidla také použitelný anální a orální otvor.

Od použitého materiálu, kvality zpracování a reálnosti celé Sex Doll se odvíjí její cena, která se může pohybovat na škále od pár set korun za klasickou nafukovací pannu z měkčeného PVC, až po několik set tisíc korun, za realistické silikonové panny, které se na pohled i omak nebezpečně blíží skutečnosti.

Původ a obliba Sex Doll v dnešní době

Sex Doll mají svůj původ v 18. století, kdy byla objevena pryž. Původně se z ní vyráběla vůbec první nafukovací lehátka, avšak zruční domácí kutilové začali tato lehátka přetvářet do podoby ženských těl s pohlavními otvory a využívat je pro sexuální uspokojení. Nápad a pracovní postup si samozřejmě nenechali mezi sebou, a tak se brzy první podnikavci dali na sériovou výrobu těchto erotických pomůcek.


Asijská Sex Doll
Asijská Sex Doll

Aktuální rozšíření a obliba realistických erotických panen je často přičítána dnešní rychlé a hektické době v kombinaci se snahou budovat si úspěšnou kariéru. Tyto trendy jednak způsobují vyšší procento rozvodů, a také produkují vyšší procento pracovně vytížených lidí. To jsou jen některé z důvodů, proč lidé volí často místo partnera raději kvalitní realistickou pannu, než aby složitě hledali a řešili vztah s nějakým skutečným protějškem.

Mimořádný zájem o umělé náhražky žen projevují zejména muži v Japonsku, kde jsou netradiční sexuální praktiky a erotické pomůcky vždy žádaným zbožím. Nicméně zbytek světa již začíná nový fenomén taktéž objevovat. I jinde ve světě využívají Real Doll především muži, i když existují také silikonoví páni pro ženy či homosexuálně orientované muže.

S technologickým pokrokem přišly Real Doll

Zatímco historicky první vyrobené nafukovací panny měly při pravidelném používání jen velmi malou životnost, rychle se lámaly a třepily. Již na začátku 20. století došlo ke změně výrobních technologií a přechodu na čistě gumové panny, čímž se razantně zlepšila především hygienická stránka, neboť do té doby nafukovací panny často způsobovaly díky nevhodnému materiálu vyrážky či ekzémy. Na přelomu století již gumové panny dosáhly dokonalosti, avšak to už se na scéně objevil silikon, který jakožto materiál umožnil zrod pojmu Sex Doll, resp. Real Doll, a vládne dodnes.

Plně stylizovaná Sex Doll
Plně stylizovaná Sex Doll

Výrobci moderních Sex Doll již také začínají využívat pro své panny moderní technologie naší doby. Nejmodernější prototypy silikonových panen tak už dnes disponují stovkami dotykových čidel, na které je panna schopna reagovat vydáváním široké škály různých zvuků. Zdokonaluje se vnitřní kostra panen, klouby pro dokonalou a libovolnou polohovatelnost, realistický vzhled očí i pokožky a probíhají první pokusy s hlasovou komunikací. Pro budoucí modely jsou již v plánu tisíce různě reagujících čidel, nebo funkční potní žlázy.

Kromě nepřeberné nabídky panen si dnes může u lepších firem zákazník nakonfigurovat svou vysněnou Anču, a to od barvy a délky vlasů, až po barvu a délku nehtů. Vše od modrooké blondýny se sportovní postavou až po silnější a bohatě obdařenou brunetu je možné. Ani tyto high-tech Real Doll však stále nemají systém samolubrikace, který je mimochodem také v plánu, aby simulovaly ženské zvlhnutí pochvy při sexuálním vzrušení. Při používání se proto vyplatí mít k dispozici vhodný lubrikační gel.

Pozitivní přínos Sex Doll

Kvalitní Sex Doll lze jakkoliv polohovat
Kvalitní Sex Doll lze jakkoliv polohovat

Ač může celý nápad s umělým partnerem vypadat poněkud zvráceně, má spoustu světlých stránek. Ze sledování komunity lidí, žijících s realistickými silikonovými pannami, vyplynulo, že mnoho majitelů má nějakou méně či více závažnou sexuální deviaci, kterou jim panna díky svému věrohodnému vzhledu pomáhá uspokojovat (kromě lidí existují také Sex Doll ve tvaru různých zvířat, či nadpřirozených bytostí). Mezi nadšené uživatele Sex Doll patří rovněž vyznavači všemožných fetišů a pořizují si je dokonce i některé šťastné páry, aby okořenili svůj sexuální život o další (byť imaginární) osobu. Například pro provozování populárního kandaulismu, či švédské trojky, a to bez nutnosti navštívit swingers párty, nebo oslovit nějakou třetí osobu.

BDSM a netradiční praktiky s pannami

Co se týče BDSM, existují zejména u určitých praktik sadismu a masochismu stále jistá omezení, neboť hrozí nevratné poškození panny. U levnějších PVC panen většinou nepochodíte ani s pevnější bondáží, nebo kolíčky. Kvalitnější silikonové Sex Doll již určitý tlak vydrží – zpravidla se jejich „nosnost“ pohybuje okolo dvou set kilogramů – ale určitě nevydrží extrémy, jako například horký vosk.

Svázaná Rubber Doll
Svázaná Rubber Doll

Pojem Doll (Rubber Doll) se v BDSM rovněž používá pro někoho, jehož tužbou je vzít na sebe dokonalou podobu panenky, nebo i přímo nějaké Sex Doll. Této touhy je nejčastěji dosahováno za pomocí latexových oblečků, zakrývajících kompletně celé tělo včetně obličeje.

Existují případy mužů, kteří se do své silikonové Real Doll reálně zamilovali a dokonce se rozhodli vstoupit s ní do manželství. Důvody pro zalíbení v mlčících pannách jsou různé – muži buď nemají o živé ženy vůbec zájem, nebo jim zkrátka přijde jejich umělá a na pohled dokonalá společnice mnohem přitažlivější.

O dalších netradičních aktivitách s nafukovacími pannami si můžete přečíst v našem článku.

Související odkazy

Pokud hledáte informace o silikonových pannách, dejte si pozor na překlepy. Lidé často hledají sexdolls. Správná psaná forma je však jediná, a to sex doll.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky jsou takové předměty, které jsou určeny ke zpestření sexuálního života nebo k autoerotice v případě chybějícího sexuálního partnera. Erotické pomůcky mohou být bez vibrací (např. dilda, masturbátory) i s vibracemi (vibrátory, šukací stroje).... ...

Fetišismus

Fetišismus

Fetišismus je erotické zaměření na určité druhy předmětů (např. spodní prádlo, boty, doplňky atp.), materiálů (např. latex, kůže) či na jisté části těla (např. nohy, prsa, ruce, atp.). Fetišisté užívají neživé objekty (oděvy, boty, gumu, kůži atd.... ...

Nafukovací panna

Nafukovací panna

Nafukovací panna je jedna z nejpopulárnějších erotických pomůcek. Vyrábí se od levných variant nerealistického vzhledu, až po věrně vypadající panny. Pro ženy se vyrábí se obdobná erotická pomůcka - nafukovací muž s penisem.... ...

Vybíráme z e-shopu