Erotické pomůcky

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky jsou takové předměty, které jsou určeny ke zpestření sexuálního života nebo k autoerotice v případě chybějícího sexuálního partnera. Erotické pomůcky mohou být bez vibrací (např. dilda, masturbátory) i s vibracemi (vibrátory, šukací stroje). Mnoho erotických pomůcek je vytvarováno tak, aby připomínaly lidské genitálie.

Mezi erotické pomůcky řadíme i další předměty používané při sexu. Jde např. o pouta, bičíky, důtky, masky, latexové oblečení apod. Nábytek vyrobený speciálně pro použití při pohlavním styku (lavice, skřipce, koza) lze také považovat za erotickou pomůcku.

Erotické pomůcky nejen pro potěšení

Erotické pomůcky neslouží jen k oživení sexu a onanie, ale také k řešení některých sexuálních problémů. Např. venušiny kuličky posilují pánevní svaly, duté připínací penisy pomáhají párům, ve kterých muž trpí erektilní dysfunkcí, umělé vaginy mohou sloužit k tréninku výdrže, vaginální dilatátory pomáhají řešit vaginismus apod.

U transgender lidí mohou některé erotické pomůcky potvrdit jejich genderovou identitu nebo zmírnit genderovou úzkost, lidem se zdravotním postižením zase usnadňují masturbaci a sex a dokonce i některé sexuální polohy.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Afrodiziaka

Afrodiziaka

Afrodiziaka jsou látky povzbuzující sexuální vzrušení, touhu a libido. U mužů některé zlepšují potenci zvýšením prokrvení v oblasti malé pánve.

Anální kolík

Anální kolík

Anální kolík je erotická pomůcka používaná při dráždění análního otvoru a jeho postupném roztahování.

Anální kuličky

Anální kuličky

Anální kuličky jsou erotická pomůcka vhodná pro ženy i muže. Někdy se také nazývá thajský řetěz. Skládají se z množství malých kuliček stejného, nebo rostoucího průměru.

Bezpečný sex

Bezpečný sex

Cílem bezpečného sexu je zabránění možné nákaze pohlavně přenosnými chorobami, především virem HIV.

Dental Dam

Dental Dam

Latexová rouška, známá především pod svým anglickým názvem Dental Dam, je vhodnou pomůckou pro bezpečný sex, kterou sexuální...

Dildo

Dildo

Dildo je nevibrační erotická pomůcka, často ve tvaru penisu. Jedná se pravděpodobně o nejstarší a nejrozšířenější pomůcku.

Drilldo

Drilldo

Drilldo je stroj na sex (anglicky Sex Machine, potažmo Love Machine), který se dá držet v ruce.

Kondom

Kondom

Kondom je mužská bariérová antikoncepce. Je vyroben z latexu a před pohlavním stykem se nasazuje na ztopořený penis.

Lubrikační gel

Lubrikační gel

Lubrikační gel je materiál vytvářející na pokožce tenkou vrstvu, která pomáhá snižovat tření.

Masturbátor

Masturbátor

Masturbátor je erotická pomůcka určená především k autoerotice a sebeukájení.

Mumifikace

Mumifikace

Mumifikace je jednou z technik BDSM a bondage, která si klade za cíl zabalení submisiva způsobem, který mu nijak neublíží, ale zároveň jej zcela znehybní.

Nafukovací panna

Nafukovací panna

Nafukovací panna je jedna z nejpopulárnějších erotických pomůcek. Vyrábí se od levných variant nerealistického vzhledu, až po věrně vypadající panny.

Návleky na penis

Návleky na penis

Návlek na penis je erotická pomůcka, která slouží buď k rozšíření tloušťky a délky penisu, nebo ke zvýšení stimulace partnerky pomocí vroubkování.

Roubík

Roubík

Roubík je pomůcka tradičně spojovaná s BDSM praktikami, především s bondáží a role-play.

Sex doll

Sex doll

Pojem Sex Doll se obecně používá pro jakoukoliv moderní erotickou pomůcku, která má svým tvarem a provedením připomínat lidskou...

Strap-on penis

Strap-on penis

Strap-on penis je dildo nebo vibrátor s popruhy uzpůsobenými k připnutí a nošení. Přes popruhy se dildo upevní do rozkroku tak, aby napodobovalo mužské genitálie.

Šukací stroje

Šukací stroje

Šukací stroje jsou zařízení určená pro simulaci soulože. Jsou to složitější a větší varianty přirážecích vibrátorů a používají se k vaginální i análni stimulaci.

Umělá vagína

Umělá vagína

Umělá vagína je erotická pomůcka určená napodobení sexuálního styku. Umělé vagíně se také může říkat masturbátor, ne všechny masturbátory však mají podobu umělé vagíny.

Vakuová pumpa

Vakuová pumpa

Vakuové pumpy jsou erotické pomůcky vyráběné pro muže i ženy. Používají se pro prokrvení penisu, klitorisu a stydkých pysků nebo bradavek.

Venušiny kuličky

Venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou jednou z nejstarších erotických pomůcek pro ženy. Obvykle jsou to dvě duté plastové kuličky, ve kterých jsou menší kovové kuličky.

Vibrační vajíčko

Vibrační vajíčko

Vibrační vajíčko (v angličtině love egg, neboli vajíčko lásky, případně vibrating egg či bullet) je erotická pomůcka pro ženy.

Vibrátor

Vibrátor

Vibrátor je erotická pomůcka ve tvaru penisu. Narozdíl od dild obsahují vibrátory motor a elektroniku pro ovládání intenzity vibrací.

Wartenbergovo kolečko

Wartenbergovo kolečko

Vzhledem připomíná spíše kapesní mučicí nástroj.

Vybíráme z e-shopu