Roubík, Gag

Roubík, Gag

Roubík je pomůcka tradičně spojovaná s BDSM praktikami, především s bondáží a role-playing. Partner, který je při sexuálních aktivitách submisivní , tedy ve spodní, oslabené pozici, je touto pomůckou zbaven možnosti vyjádřovat se či komentovat průběh hrátek. Zároveň je mu ve chvílích velké rozkoše, strachu či bolesti zamezeno křičet či jinak se hlasitě projevovat. Mnoho lidí pociťuje při nasazení roubíku velké erotické vzrušení, které může pramenit právě z omezené možnosti ovládat situaci a toho, že se stávají pasivní loutkou, která je nástrojem erotických hrátek a fantazií druhé osoby.

Pro některé lidi může nasazení roubíku být formou trestu, jiné může vzrušovat jisté ponížení, které s sebou roubík přináší. Při jeho dlouhodobém nasazení v ústech jeho nositel nejenže nemůže mluvit, ale dochází i k zesílenému slinění a nemožnosti polykat. Přebytečné sliny pak vytékají z úst kolem roubíku ve formě visících pomalu stékajících kapek slin. I to může být při hrátkách s roubíkem jistým nebezpečím! Dominantní osoba, tedy ta, která roubík svému protěšku nasadí, vždy musí hlídat, zda se jeho partner nenachází v pozici, která znemožňuje dýchání, nebo zda se partner přebytkem slin nedusí!

Roubíků existuje velké množství druhů:

Klasický látkový roubík

Látkový roubík
Látkový roubík

Jedná se o nejjednodušší formu roubíku, který snadno vyrobíte z šátku či kusu látky. Chcete-li si roubíkové hrátky okořenit, zkuste jej vyrobit ze svého spodního prádla nebo spodního prádla svého protějšku.

Kuličkový roubík


Kuličkový roubík

Jedná se o nejznámější druh roubíku, který lze snadno zakoupit v jakémkoli sexshopu. Kuličky se vyrábějí ve všech barvách duhy. Při výběru vhodného druhu bychom měli především dbát na zdravotní nezávadnost materiálu kuličky i pásků, které ji v ústech drží. Pásky jsou ideální z kůže, pak ale samozřejmě je třeba myslet na pravidla hygieny a jeden roubík používat pouze pro jednoho člověka.

Klasické kuličkové roubíky lze zakoupit i ve verzi s průduchy, které usnadňují dýchání.

Nafukovací roubík


Nafukovací roubík

Velmi peprnou hračkou je roubík, jehož část vkládanou do úst tvoří balónek, od kterého vede hadička s balónkovou pumpou. S její pomocí může dominantní partner regulovat velikost roubíku, který se rozpíná v ústech jeho protějšku. S touto hračkou se samozřejmě doporučuje velké množství opatrnosti a zodpovědnosti, nebezpečí zadušení je zde o dost citelnější!

Udidlo


Udidlo

Udidlo čili "kousací roubík". Jedná se o klasickou pomůcku tzv. pony-play, kdy oba dva partnery vzrušuje, že submisivní partner je situován do role koníka. 

Roztahovače úst


Roztahovače úst

Tyto kovové hračky již spadají do ranku vyhraněnějších ctitelů BDSM. Po vložení kovových částí do úst a následném utažení pásků již není možné ústa uzavřít, či je jakkoli ovládat. Ústní otvor submisivního partnera je tudíž vydán na milost či nemilost jeho protějšku.

Postroje na hlavu s roubíky


Postroje na hlavu s roubíky

Klasický kuličkový roubík není pro submisivního partnera často problém s vynaložením většího či menšího úsilí vyplivnout. Proto existojí speciální postroje s roubíky, které obepínají celou hlavu a vyplivnutí kučky tak znemožňují. Jejich vzhled není příliš estetický, což ale pro mnoho lidí přináší další okořenění jejich erotických hrátek.

Chcete vědět o roubících více?

Toto jsou základní druhy roubíků, jejich škála tím ale zdaleka nekončí. Pokud vás toto téma zaujalo, mrkněte na náš článek o druzích roubíků.


Související hračky


Související témata

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním... Celý článek...

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky jsou takové předměty, které jsou určeny ke zpestření sexuálního života nebo k autoerotice v případě chybějícího... Celý článek...

Humiliation

Humiliation

Humiliation neboli ponížení je psychologická sexuální praktika, která působí hlavně na pocity. Celý článek...

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu. Celý článek...