Co je roubík, gag?

Roubík, Gag

Roubík je pomůcka tradičně spojovaná s BDSM praktikami, především s bondáží a role-play. Partner, který je při sexuálních aktivitách submisivní , tedy ve spodní, oslabené pozici, je touto pomůckou zbaven možnosti vyjádřovat se či komentovat průběh hrátek. Zároveň je mu ve chvílích velké rozkoše, strachu či bolesti zamezeno křičet či jinak se hlasitě projevovat.

Mnoho lidí pociťuje při nasazení roubíku velké erotické vzrušení, které může pramenit právě z omezené možnosti ovládat situaci a toho, že se stávají pasivní loutkou, která je nástrojem erotických hrátek a fantazií druhé osoby.

Pro některé lidi může nasazení roubíku být formou trestu, jiné může vzrušovat jisté ponížení, které s sebou roubík přináší. Při jeho dlouhodobém nasazení v ústech jeho nositel nejenže nemůže mluvit, ale dochází i k zesílenému slinění a nemožnosti polykat. Přebytečné sliny pak vytékají z úst kolem roubíku ve formě visících, pomalu stékajících kapek slin. I to může být při hrátkách s roubíkem jistým nebezpečím! Dominantní osoba, tedy ta, která roubík svému protěšku nasadí, vždy musí hlídat, zda se jeho partner nenachází v pozici, která znemožňuje dýchání, nebo zda se partner přebytkem slin nedusí!

Roubíků existuje velké množství:

Klasický látkový roubík

Jedná se o nejjednodušší formu roubíku, který snadno vyrobíte z šátku či kusu látky. Chcete-li si roubíkové hrátky okořenit, zkuste jej vyrobit ze svého spodního prádla nebo spodního prádla svého protějšku.

Látkový roubík
Látkový roubík

Kuličkový roubík

Jedná se o nejznámější druh roubíku, který lze snadno zakoupit v jakémkoli sexshopu. Kuličky se vyrábějí ve všech možných barvách. Při výběru vhodného druhu bychom měli především dbát na zdravotní nezávadnost materiálu kuličky i pásků, které ji v ústech drží. Pásky jsou ideální z kůže, pak ale samozřejmě je třeba myslet na pravidla hygieny a jeden roubík používat pouze pro jednoho člověka.

Klasické roubíky s kuličkou lze zakoupit i ve verzi s průduchy, které usnadňují dýchání.

Kuličkový roubík
Kuličkový roubík

Nafukovací roubík

Velmi peprnou hračkou je nafukovací roubík, jehož část vkládanou do úst tvoří balónek, od kterého vede hadička s balónkovou pumpou. S její pomocí může dominantní partner regulovat velikost roubíku, který se rozpíná v ústech jeho protějšku. S touto hračkou se samozřejmě doporučuje velké množství opatrnosti a zodpovědnosti, nebezpečí zadušení je zde o dost citelnější!

Nafukovací roubík
Nafukovací roubík

Udidlo

Udidlo čili "kousací roubík". Jedná se o klasickou pomůcku tzv. pony-play, kdy oba dva partnery vzrušuje, že submisivní partner je situován do role koníka. 

Roubík udidlo
Udidlo

Roztahovače úst

Roztahovací roubíky již spadají do ranku vyhraněnějších ctitelů BDSM. Po vložení kovových částí do úst a následném utažení pásků již není možné ústa uzavřít, či je jakkoli ovládat. Ústní otvor submisivního partnera je tudíž vydán na milost či nemilost jeho protějšku.

Roztahovače úst
Roztahovače úst

Postroje na hlavu s roubíky

Klasický kuličkový roubík není pro submisivního partnera často problém s vynaložením většího či menšího úsilí vyplivnout. Proto existojí speciální postroje s roubíky, které obepínají celou hlavu a vyplivnutí kučky tak znemožňují. Jejich vzhled není příliš estetický, což ale pro mnoho lidí přináší další okořenění jejich erotických hrátek.

Postroj na hlavu s roubíkem
Postroje na hlavu s roubíky

Chcete vědět o roubících více?

Toto jsou základní druhy roubíků, jejich škála tím ale zdaleka nekončí. Pokud vás toto téma zaujalo, mrkněte na náš článek o druzích roubíků.

TIP: Pokud rádi omezujete partnerovo dýchání, mrkněte se na článek Škrcení při sexu – vzrušující, ale nebezpečná sexuální praktika. Dozvíte se vše o možných technikách breath play, jejich rizicích a jak tato rizika minimalizovat.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s). Je běžné, že v normálním životě se jedná o rovnocenné partnery a jejich podřízenost/nadřazenost se projevuje pouze v sexuálním životě.... ...

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky jsou takové předměty, které jsou určeny ke zpestření sexuálního života nebo k autoerotice v případě chybějícího sexuálního partnera. Erotické pomůcky mohou být bez vibrací (např. dilda, masturbátory) i s vibracemi (vibrátory, šukací stroje).... ...

Humiliation

Humiliation

Humiliation neboli ponížení je psychologická sexuální praktika, která působí hlavně na pocity. Tuto praktiku provádí partneři po domluvě. Erotické ponížení může být součástí sexuálního otroctví a nadvlády jednoho partnera.... ...

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus (zkráceně sadomaso či sado maso) je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu. V podstatě se jedná o praktiky, které obvykle spadají pod BDSM (BD - bondage, disciplína, DS - dominance, submisivita, SM - sadismus, masochismus).... ...

Vybíráme z e-shopu