Jaké existují typy roubíků? 1/3

Pokud jste se rozhodli poohlédnout po nějakém tom roubíku, patrně vám šla hlava kolem z toho, kolik různých typů se dá sehnat. Abyste se v té záplavě roubíků neutopili, házíme vám záchranný kruh v podobě série článků, ve kterých si představíme více i méně známé typy roubíků. Dozvíte se nejenom, jak roubíky vypadají, ale i jak je správně a bezpečně používat. Uvedeme i praktické rady, k jakým praktikám se který typ roubíku hodí.

Jaké existují typy roubíků? 1/3

V třídílné sérii článků se vám chystáme představit více než dvacet rozličných typů roubíků. Na úvod si ještě neodpoustíme pár vět o bezpečnosti. Některé typy roubíků totiž mohou být nebezpečné, a to zvláště při nesprávném zacházení.

  • Bezmocná slečna s roubíkem - jak má dát najevo, že už má dost?
    Roubíky jsou většinou konstruované tak, že zcela vyplní ústní dutinu, což pro nositele logicky znamená omezení přísunu vzduchu. Pokud momentálně trpí například rýmou, může se při nasazení roubíku snadno začít dusit.
  • Hrátky s roubíkem začínají být nebezpečné, obzvláště pokud má umlčený současně i spoutané ruce a nemůže si tak v případě nouze roubík z pusy vytáhnout. Proto při používání plných roubíků a roubíků zcela zakrývajících ústa dbejte zvýšené opatrnosti.

Nechceme vás od roubíků nijak zrazovat, s touto nevšední pomůckou si můžete samozřejmě užít i hodně zábavy, jen je potřeba vědět jak ji požívat. Například nevhodně zvolená velikost roubíku může v kombinaci se neuváženě zvoleným typem způsobit jeho nositeli doslova muka. Přestože je roubík především pomůckou pro bdsm praktiky (především breath play, tedy hrátky s dechem), nemusí to nutně znamenat, že jeho nošení musí bolet.

Dost bylo moralizování a varování, pojďme si představit typy roubíků, se kterými se můžete běžně setkat i ty, se kterými se setkáte třeba jen výjimečně.

TIP: Pokud rádi omezujete partnerovo dýchání, mrkněte se na článek Škrcení při sexu – vzrušující, ale nebezpečná sexuální praktika. Dozvíte se vše o možných technikách breath play, jejich rizicích a jak tato rizika minimalizovat.

Roubík s koulí (ball gag)

Ball gag - roubík s koulí
Ball gag - roubík s koulí

Prvním a hodně známým typem roubíku jsou ball gagy – roubíky s kuličkou. Ta je submisivnějšímu z dvojice vložena do úst, kde drží díky řemínku, který se zapíná kolem hlavy.

Koule na tomto typu roubíku bývají různě velké, všelijak barevné a i materiál, ze kterého jsou vyrobeny, se model od modelu různí. Některé modely mívají kouli dutou a děrovanou, vypadá pak trochu jako florbalový míček. Tato úprava má otrokovi usnadňovat dýchání a pomáhá odvádět sliny z ústní dutiny. Pokud je koule ze silikonu nebo pryže, nabídne roubík mnohem větší "pohodlí".

Kousací roubík (bit gag)

Kousací roubík funguje stejně jako koňská uzda
Kousací roubík funguje stejně jako koňská uzda

Tento druh roubíku je velmi užívaný při pony-play (hraní na koníky), a to hlavně proto, že je možné se do něj skutečně zakousnout, tak jak se zakusují opravdoví koně do uzdy.

Krom milovníků her na koníky je tento roubík vhodný pro ty, kteří nedokáží otevřít ústa příliš zeširoka. Díky svému tvaru se roubík vejde to úst bez problémů úplně každému. Kousací roubíky mohou být vyrobeny ze dřeva, plastu, gumy, kůže, nebo kovu.

Butterfly gag

Butterfly gag je nafukovací roubík tvarem připomínající motýla
Butterfly gag je nafukovací roubík tvarem připomínající motýla

Tento typ roubíku je svým způsobem unikátní a to nejenom tím, že na první pohled tvarem připomíná dětský dudlík nebo, jak vyplývá z anglického názvu, motýla. Jedná se o roubík, který se dá do požadované velikosti nafouknout pomocí pumpičky.

Vyfouknutý roubík se vkládá do úst do prostoru mezi rty a zuby, nikoliv až za ně, jak je tomu u většiny ostatních typů roubíků. Jakmile je prázdný roubík na svém místě, můžete jej nafukovat do takové velikosti, až se těsně vejde do pusy – rty otroka jej pak obepínají velmi těsně a jeho tváře jsou nafouknuté.

Cleave gag

Cleave gag je typickým roubíkem filmových únosců
Cleave gag je typickým roubíkem filmových únosců

Roubíky, kterým se říká cleave gags zná lidstvo patrně již po tisíciletí. Jedná se o kus srolované nebo zmačkané látky, která se umístí do úst až za zuby a dotáhne se a zaváže za hlavou.

Cleave gags možná znáte ze starých kovbojek a možná to je jeden z mála druhů roubíku, který jste doma zatím vyzkoušeli. Patří totiž mezi ty vůbec nejjednodušší způsoby, jak umlčet jakoukoliv oběť. „Výroba“ takového roubíku je velmi snadná, jenom si dejte pozor, abyste látku nedotáhli až příliš silně, to by mohlo vašemu partnerovi roztrhnout koutky.

Ponižovací roubík (humiliation gag)

Humiliator - roubík pro ponižování a hraní na nábytek
Humiliator - roubík pro ponižování a hraní na nábytek

Tyto roubíky s oblibou používají jedinci libující si v ponižování, nebo ti, kteří mají skony k fornifílii. Jedná se o roubíky vybavené speciálními předměty (většinou denní potřeby), které otroka nějakým způsobem ponižují. Z úst nositele tohoto typu roubíku pak může trčet třeba dildo, prachovka, popelník nebo záchodová štětka.

Při sexuálních hrátkách s těmito roubíky je důležité hlavně dodržovat pravidla hygieny, často totiž dochází k úzkému kontaktu s nejrůznějšími nečistotami. Všechny druhy roubíků by se měly pravidelně čistit (po každém použití a v pravidelných intervalech, pokud používány nejsou), u roubíků pro ponižování by mělo čištění probíhat ještě častěji a intenzivněji, než u běžných typů.

Co vás čeká příště?

V příštím díle si představíme několik dalších zajímavých druhů roubíků. Můžete se těšit na různé modely s postrojem na hlavu nebo na roubíky, které jsou nejčastěji užívány při puppy play - hraní na pejsky.


Vybíráme z e-shopu