Jaké existují typy roubíků? 3/3

Roubík nemusí být pomůcka výhradně pro příznivce BDSM praktik, pokračujte s námi v exkurzi do světa, kde vám mnohdy nezbývá nic jiného než mlčet. Přinášíme vám třetí a poslední díl seriálu o roubících.

Jaké existují typy roubíků? 3/3

Roubík přes ústa je nejjednodušší a nejlevnější varianta roubíku
Roubík přes ústa je nejjednodušší a nejlevnější varianta roubíku

Roubík přes ústa (OTM)

Jedná se o klasický roubík z kusu látky, která je přetažená přes ústa a vzadu na hlavě uvázaná na uzel. Roubík OTM je často vidění na filmovém plátně, kde jsou pomocí tohoto typu roubíku umlčováni rukojmí.

Anglická zkratka OTM vychází z popisného pojmenování roubíku – Over the mouth (přes ústa). Jedná se o nestárnoucí klasiku, ideální pro role play.

Roubík přes ústa a nos (OTN)

Velmi podobným roubíkem, jako výše jmenovaný OTM je roubík přes ústa a nos. Anglická zkratka OTN znamená doslova Over the nose (přes nos). Jelikož látka zakrývá oba dýchací otvory nositele, je důležité zvolit vhodný materiál roubíku. Jeho nošení musí být příjemné a samozřejmě musí být dostatečně prodyšný.

Panel gag

Panel gag je roubík, který dobře drží na svém místě
Panel gag je roubík, který dobře drží na svém místě

Jedná se vlastně o náhubek, ale bez postroje. Roubík má opět na své vnitřní straně gumovou část, která zabraňuje vzájemnému dotyku zubů.

Systém upevnění tohoto roubíku je trochu netradiční, řemínky nejdou přímo za krk, ale jsou protaženy trochu výš, až těsně pod ušima. Zapínání je pak umístěno na zátylku. Tento systém upevnění je o poznání účinnější a roubík se ze svého místa téměř nehne.

Roubík s penisem

Velikost dilda se u roubíků s penisem liší podle modelu
Velikost dilda se u roubíků s penisem liší podle modelu

Jde vlastně o jakousi dospěláckou verzi dětského dudlíku. Z vnitřní strany roubíku se nachází menší gumový výstupek falického tvaru, více čí méně podobný penisu. Ten je nositel roubíku nucený mít po celou dobu aktu v ústech.

Některé modely těchto roubíků mívají část s penisem nafukovací, penis pak může vyplňovat přesně takovou část úst otroka, kterou dominantnější z dvojice určí. Může se jednat třeba o trénink či přípravu na orální sex, fantazii se meze nekladou.

Roubík s kruhem (ring gag)

U roubíku s kruhem musíte počítat se zvýšeným sliněním
U roubíku s kruhem musíte počítat se zvýšeným sliněním

Tento roubík je dost podobný roubíku s koulí. Místo koule má však nositel ústa zacpaná kovovým, silikonovým, gumovým nebo koženým kruhem o různých průměrech. Kroužek se vkládá za zuby, je důležité zvolit jeho správnou velikost, aby nedocházelo k jeho vypadávání a současně aby jeho nošení nebylo nepříjemné.

Výhodou oproti plným roubíkům je, že otrok může vydávat zvuky a jeho pán mu může otvorem v kruhu vpravovat do úst libovolné předměty či tekutiny. Při nošení roubíku s kruhem musíte počítat ještě s jednou věcí, budete slintat. Hodně slintat.

Provazový roubík

Konopné lano není ideální volbou pro zhotovení provazového roubíku
Konopné lano není ideální volbou pro zhotovení provazového roubíku

Jde o několik vrstev provazu, uvázaného přes ústa a kolem hlavy. Provazový roubík může mít za cíl nositele umlčet, donutit jej nechat ústa zavřená nebo naopak mu je zavřít nedovolit.  Při volbě provazu je na místě dbát na to, aby byl co možná nejvíce hladký a měkký. Klasické konopné lano nepatří mezi nejvhodněji zvolený provaz na provazový roubík.

Ucpávka (stuff gag)

Ucpávka je svým způsobem také druh roubíku. Jedná se vlastně o cokoliv, co vám partner (nebo kdokoliv jiný) vloží do úst za účelem vás umlčet. Krom obyčejného šátku to můžou být třeba použité kalhotky nebo silonky.

Velmi praktické je používat tento druh roubíku při samosvazování, ucpávku lze totiž poměrně snadno vytlačit z úst jazykem. Aby ucpávka fungovala jak má a nestala se z ní vražedná zbraň, látka by neměla být vecpaná příliš hluboko do ústní dutiny, ale měla by spíše vyplňovat prostor těsně za zuby a skráně.

Kontrukce pavoučího roubíku znemožňuje nositeli jeho vyjmutí z úst
Kontrukce pavoučího roubíku znemožňuje nositeli jeho vyjmutí z úst

Pavoučí roubík (spider gag)

Pavoučí roubík je vlastně roubík s kovovým kruhem, navíc opatřený kovovými hroty, které směřují k obličeji otroka. To nositeli znemožňuje, aby roubík dostal bez újmy z pusy.

Hroty jsou buď úplně volné (tehdy roubík připomíná pavouka), nebo jsou napevno spojeny s upevňovacím řemínkem. U první varianty je jenom třeba dávat pozor, aby se hroty nedotýkaly obličeje nositele, aby nedocházelo k jeho poškrábání.

Lepicí páska přes pusu - jednoduchá a rychlá varianta roubíku
Lepicí páska přes pusu - jednoduchá a rychlá varianta roubíku

Páska přes pusu (tape gag)

Jedná se vlastně o variantu roubíku OTM, s tím rozdílem, že místo látky se ústa jednoduše přelepí lepicí páskou.  Páska může být přelepená pouze přes ústa, nebo může být omotána kolem celé hlavy. V druhém ze jmenovaných případů je ale potřeba dávat pozor na partnerovy vlasy. Abyste mu po aktu spolu s páskou nemuseli odstraňovat i vlasový porost, doporučujeme je před přelepením něčím přikrýt, nebo pásku otočit a strany s lepidlem vzadu na hlavě slepit k sobě.

Jak se vám líbil seriál o roubících?

Dostali jsme se na samý konec našeho třídílného seriálu o roubících. Ukázali jsme více než dvacet způsobů, jak se dá někomu účinně zaspat pusa. Chyběl vám v našem výčtu některý typ roubíků? Nenašli jste svůj oblíbený model, nebo víte o nějakých neobvyklých modelech, které jsme opoměli umínit? Dejte nám o tom vědět v komentářích, rádi si rozšíříme obzory a nové poznatky zrpostředkujeme dalším čtenářům.

Autor:

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Poslat odkaz e-mailem


Související hračky