Co je anal fingering, anální masturbace, prstění análu, dráždění análu prsty?

Anal Fingering, Anální masturbace, Prstění análu, Dráždění análu prsty

Análním prstěním se rozumí zavádění jednoho či více prstů do oblasti řitního otvoru za účelem uspokojení. V anglickém jazyce je tento pojem známý jako Anal Fingering. Tato stimulace análního otvoru je poměrně rozšířená u homosexuálů, kde bývá běžnou součástí předehry, neobvyklá ale není ani u heterosexuálních párů.

Prstění análu bývá praktikováno jako svébytná forma masturbace a využívá se i jako příprava pro anální sex. Důvodem erotické slasti při stimulaci řitního otvoru je jeho mohutná inervace (velké množství nervových zakončení). Extrémnějším pokračováním análního prstění je anální fisting.

Prožitek u žen a mužů

Anální prstění přináší potěšení i mužům
Anální prstění přináší potěšení i mužům

Ženám přináší při análním prstění potěšení zejména nepřímá stimulace bodu G a děložního hrdla. K tomuto dráždění dochází skrze tzv. hráz, tedy svalovinu oddělující oblast konečníku a pochvy. Pro muže je mimořádně silným erotickým prožitkem dráždění prostaty, která se podílí na tvorbě ejakulátu. Pro některé muže může být tato stimulace natolik intenzivní, že je schopna přivést je k ejakulaci. Anální prstění zpravidla zesiluje samotný orgasmický prožitek u žen i u mužů.

Praktikování análního prstění

Pro příjemný prožitek z análního prstění je potřeba dodržet několik zásad. Osoba, které je prstění análu prováděno, by měla být vyprázdněna. Vhodné je i vypláchnutí pomocí klystýru, popř. sprchy s odšroubovanou hlavicí.

  • Anální prstění je záležitostí obou řitních svěračů. Zatímco vnější svěrač je ovládán vůlí, vnitřní je podřízen nervovému vegetativnímu systému. Proto je pro úspěšné vniknutí do análního otvoru důležité odstranit veškeré stresové faktory. V opačném případě hrozí, že vnitřní svěrač osoby, které chcete anální prstění provádět, zůstane i přes veškerou snahu uzavřen.

Zdravotní rizika anal fingeringu

Při análním prstění je důležité nespěchat a do análního otvoru pronikat pomalu a s využitím vhodného lubrikantu. Při pronikání používejte zprvu jeden prst, postupně můžete přidávat i další. Mějte ostříhané nehty – vyhnete se tak zranění a přenesení infekce na osobu, které anální prstění provádíte. 

Pokud se na prstu nachází škrábnutí nebo řezná rána, měl by být zabalen do vinylové nebo latexové rukavice. Ruce by měly být důkladně umyty mýdlem.

  • Po provádění tohoto aktu nikdy nepokračujte ve vaginálním prstění. Hrozí riziko zanesení střevních bakterií do pochvy a rozvoje zánětu v dolních i horních cestách močových (nebezpečné záněty ledvin).

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Anální sex

Anální sex

Anální sex je sexuální styk do análního otvoru. Do tohoto pojmu se zahrnuje i dráždění análního otvoru jazykem, tzv. rimming, prsty, tzv. anal fingering a análními pomůckami. Anální styk může být velmi příjemný pro oba partnery.... ...

Fingering

Fingering

Fingering čili prstění, je sexuální praktika, při níž partner(ka) využívá jednoho či více prstů ke stimulaci partnerčina... Fingering čili prstění, je sexuální praktika, při níž partner(ka) využívá jednoho či více prstů ke stimulaci partnerčina klitorisu, pochvy, nebo konečníku. Prstění má blízko k pettingu (mazlení bez pohlavního styku) a jeho součástí je často i lízání (cunnilingus).... ...

Handjob

Handjob

Handjob je bezpečná nepenetrativní sexuální technika. Jedna osoba stimuluje druhé penis nebo varlata, aby jí poskytla potěšení. Stimulace penisu může, ale také nemusí končit ejakulací nebo orgasmem. Handjob může být součást nebo předehra k felaci.... ...

Klystýr, anální sprcha

Klystýr, anální sprcha

Klystýr slouží k vyčištění análního otvoru včetně kousku tlustého střeva. K očištění se využívá principu vstříknutí vody, která opět zadečkem vyteče ven a vezme s sebou všechny nečistoty. Účelem provádění klystýru je v erotické tématice očista análku coby příprava na anální sex.... ...

Prostata

Prostata

Prostata je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. ... ...

Rimjob

Rimjob

Rimjob je slangový výraz pro rimming čili lízání konečníku - jednu z mnoha forem, jak orálně uspokojit partnera. Pochází z anglických slov rim = lem, job = práce, doslovně tedy práce na lemu (anusu). Češi by asi řekli spíše "lízal(a) mi zadek".... ...

Vybíráme z e-shopu