Co je facesitting, sezení na tváři?

Facesitting, sezení na tváři

Při facesittingu jeden z partnerů sedí na tváři druhého. Tato praktika je oblíbená hlavně u mužů. Žena, která nasedává, může mít spodní prádlo, nebo být nahá. Ležící partner pak může ženě orálně dráždit vaginu (cunnilingus) nebo anál (rimming). Facesitting (také queening) bývá kombinován s dušením, zejména v BDSM komunitě.

Při facesittingu (nahoře žena) jsou překryty ústa i nos stydkými pysky. Pokud žena sedí plnou vahou, lze pro ležícího partnera dýchat pouze obtížně. Přidušování klínem je možné i pokud je žena oblečená. Facesitting bývá oblíben u submisivních mužů a provádí jej i plnoštíhlé až tlusté ženy.

Pokud facesitting provozují dva muži (nebo muž s ženou, která leží pod partnerem), je obvyklé lízání análu a varlat (rimming, teabagging). Méně často je facesitting praktikován společně s pissingem či fekálními praktikami (viz kaviár, scat).

Pro ležícího partnera bývá při facesittingu vzrušujících několik faktorů: váha těla partnera, chuť a vůně intimních partií a tma. Pokud je navíc znehybněn (bondáží, oralboxem nebo váhovou převahou partnerky), přidává se pocit bezmoci.

Další názvy pro facesitting: dušení klínem, facesit, queening.

Polohy vhodné pro facesitting

Facesitting - žena nahoře ve dřepu.<

V pokleku, dřepu

Poloha ve dřepu je vhodná pro páry, které chtějí provozovat orálně-vaginální nebo orálně-anální stimulaci. Nohy partnerky jsou totiž více roztaženy. Dlouhotrvající dřep však není poholný.

Facesitting - žena nasedá na obličej muže.

V sedě, nasedání

Při nasedání je ležící partner více znehybněn a také lze snadněji regulovat váhu dosednutí než při dřepu. Pro partnerku pohodlné. Vhodnější pro přidušování.

Facesitting - žena sedí na oralboxu
Facesitting - oralbox, smother box

Polohy využívající erotický nábytek

Sezení na oralboxu - v BDSM studiích bývá často k dispozici erotický nábytek vhodný pro facesitting. Oběma partnerům poskytuje komfort a lze jej použít na orální stimulaci i k přidušování.

Pokud hledáte informace o facesittingu, dejte si pozor na překlepy. Lidé často hledají facesiting nebo facessiting. Správná psaná forma je však jediná, a to facesitting.

Související zdroje


Související témata

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a penisu je BDSM praktika, při které je muži způsobována bolest genitálií. Zahrnuje kopání do koulí, drcení koulí (mačkáním, pošlapáním, lisováním), elektrošoky do penisu, bičování penisu, spanking genitálií, nebo cévkování.... ...

Rimming

Rimming

Rimming je sexuální praktika, při níž je jazykem drážděna oblast kolem konečníku. Zahrnuje líbání, lízání a zasunování jazyka do análu, dráždění anální hráze, laskání hýždí apod.... ...

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus (zkráceně sadomaso či sado maso) je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu. V podstatě se jedná o praktiky, které obvykle spadají pod BDSM (BD - bondage, disciplína, DS - dominance, submisivita, SM - sadismus, masochismus).... ...

Sexuální praktiky

Sexuální praktiky

Informace o běžných i neobvyklých sexuálních praktikách. Najdete zde možné způsoby praktik při souloži, orálním, análním sexu a při masturbaci. Vysvětleny jsou i výrazy z oblasti pornografie a z oblasti BDSM.... ...

Vybíráme z e-shopu