Prostata, předstojná žláza, P-bod

Prostata, předstojná žláza, P-bod

Prostata je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Prostata zdravého muže je velká asi jako vlašský ořech, váží zhruba 20 gramů, a je umístěna pod močovým měchýřem (zhruba 5 cm hluboko za řitním otvorem) a jako prstenec obkružuje močovou trubici. Podrobnější anatomická definice je na wiki.

Masáž prostaty

Prostata je nazývána také P-bodem, což je myšleno jako analogie k ženskému G-bodu. Prostata je velmi citlivá, takže její jemné dráždění při sexu přináší muži stejně slastné zážitky, jako dráždění bodu G ženám. Prostatu můžete masírovat prsty, ale i mnoha erotickými pomůckami. Vibrátory pro muže jsou k masáži prostaty přímo určené svým tvarem.

Existují tři způsoby, jak se k prostatě dostat:

1. Nepřímo – masáž hráze

Hráz je místo mezi šourkem a análem. Prostata je umístěna několik centimetrů hluboko právě v těchto místech. Tlakem na hráz se tak lze vzdáleně dotknout prostaty. Míra potřebného tlaku i získaného prožitku je individuální.

2. Přímo – masáž prostaty přes anální otvor

Zasunutím prstu nebo vibrátoru do mužského análu se lze dostat k prostatě nejblíže. Prostata se nachází hluboko zhruba na délku prstu. Je umístěna na horní straně, tedy pro její dráždění je potřeba ohnout prsty směrem nahoru. Ohnuté prsty lze nahradit erotickou pomůckou vyrobenou speciálně pro tento účel, která je tedy již zahnutá.

Vibrátor přímo vytvořený na stimulaci prostaty
Vibrátor přímo vytvořený na stimulaci prostaty

Milking

Vlastní masáž se v angličtině označuje expresivním výrazem milking, což doslova znamená „dojení“. Při masáži dochází alespoň k částečnému vyprázdnění prostatických žlázek. Sekret je téměř čirý, vazký s mléčně opalizujícím nádechem. Pro mnoho mužů je její dráždění sexuálně stimulující. Většině z mužů, kteří mají masáž prostaty v oblibě, však slouží pouze jako doplněk k běžné masturbaci. Při intenzivní stimulaci prostaty může nicméně dojít k orgasmu i zcela bez stimulace penisu. V praxi je běžné, že může dojít ke ztrátě erekce v důsledku průniku řitním otvorem. K orgasmu může dojít i bez ejakulace, případně je ejakulovaná pouze prostatická tekutina v různém množství.

3. Přímo – dilatátorem přes močovou trubici

Třetím způsobem, jak lze prostatu stimulovat je dilatátorem přes močovou trubici. Dilatátory jsou hladké kovové tyčinky, rovné, nebo zahnuté, případně s různým druhem zvlnění. Zavádění delších dilatátorů je oblíbené právě protože přímo stimulují prostatu. Více o této technice najdete přímo v sexshopu v kategorii dilatátory, nebo v sexypedii pod pojmem dilátory.

Tento způsob stimulace lékaři nedoporučují, protože cizím tělesem zavedeným do močové trubice se často do močových cest zanesou i bakterie. Ty pak působí vleklé záněty a stenozy (zúženiny) močové trubice, které se pak musí léčit operačně. Proto je důležité dbát na důkladnou dezinfekci pomůcek a rukou.

Péče o prostatu je nutná pro sexuální zdraví muže

Předstojná žláza produkuje část semenného sekretu, konkrétně 15-30% jeho obsahu. Skládá se z mnoha látek, které jsou důležité pro oplodňující funkci spermatu (hustota spermatu, rychlost spermií, látky stimulující svalovinu dělohy).

Jak udržet prostatu zdravou

Prostata je zčásti tvořena žlázou a zčásti hladkou svalovinou. Svaly obecně je potřeba udržovat v kondici a trénovat, u prostaty toho lze dosáhnout přímou stimulací pomocí masáže prsty nebo zahnutými robertky.

Masáž prostaty zvyšuje její prokrvení. To se hodí například při její léčbě antibiotiky, díky prokrvení se zvyšuje účinnost léků.

Trénování svalů pánevního dna. Praktikování tvz. Kegelových cviků, neboli cvičení stahů vnitřních pánevních svalů prostatu posiluje a působí blahodárně na její zdraví. Více rad od lékaře si přečtěte zde.

Díky zakřivení vibrátoru je prostata stimulována nejvíce jak to jen jde
Díky zakřivení vibrátoru je prostata stimulována nejvíce jak to jen jde

V rámci preventivní péče o prostatu se doporučuje omezit solení, mastná a silně kořeněná jídla. Alkohol a nápoje s obsahem kofeinu nejsou vhodné, ale v mírných dávkách neškodí. Dobré jsou potraviny s vlákninou, která pomůže prostatě, ale působí i proti vzniku nádorového onemocnění tlustého střeva.

Velmi prospěšnou činností pro prostatu je chůze. Denně by se mělo ujít dva až pět kilometrů. Jízda na kole se nedoporučuje z důvodu hmoždění prostaty zejména na úzkých sedlech. Vede to k jejímu dalšímu zvětšování.

Orgasmus každý den. Jako každý sval, i prostata funguje skvěle, jen pokud je používána. Nenechte ji ochabnout. Pravidelná ejakulace bude udržovat prostatu v kondici.


Související hračky


Související témata

Anal Fingering

Anal Fingering

Análním prstěním se rozumí zavádění jednoho či více prstů do oblasti řitního otvoru za účelem uspokojení. V anglickém jazyce... Análním prstěním se rozumí zavádění jednoho či více prstů do oblasti řitního otvoru za účelem uspokojení. V anglickém jazyce je tento pojem známý jako Anal Fingering.... ...

Anální kolík

Anální kolík

Anální kolík je erotická pomůcka používaná při dráždění análního otvoru a jeho postupném roztahování. ... ...

Anální kuličky

Anální kuličky

Anální kuličky jsou erotická pomůcka vhodná pro ženy i muže. Někdy se také nazývá thajský řetěz. Skládají se z množství malých kuliček stejného, nebo rostoucího průměru. Kuličky jsou spojeny provázkem, nebo jiným materiálem. Na konci je umístěno očko, za které se vytahují kuličky ven.... ...

Anální masturbace

Jedná se o synonymum k pojmu Anal Fingering.

Anální prstění

Anální prstění

Jedná se o synonymum k pojmu Anal Fingering.

Anální sex

Anální sex

Anální sex je sexuální styk do análního otvoru. Do tohoto pojmu se zahrnuje i dráždění análního otvoru jazykem, tzv. rimming, prsty, tzv. anal fingering a análními pomůckami. Anální styk může být velmi příjemný pro oba partnery.... ...

Dilatátor

Dilatátor

Dilatátor slouží k průniku do tělesných otvorů partnera či partnerky. Jak již název napovídá, jejich hlavním účelem není vypouštění tělních tekutin jako u katétru, nýbrž roztažení močové trubice a s tím spojený pocit. Dilatátory zároveň poslouží pro vnitřní stimulaci prostaty a klitorisu.... ...

Ejakulace

Ejakulace

Ejakulace je prudké vypuzení ejakulátu, ke kterému dochází při orgasmu. Při mužské ejakulaci ze ztopořeného penisu vystříkne ejakulát (sperma). Během jedné ejakulace se uvolní dávka o průměrném objemu 2 – 6 ml ejakulátu.... ...

Milking

Milking

Termínem milking se označuje vnitřní masáž mužské prostaty (prostata je občas označovaná jako bod P, nebo mužský bod G). Dojení prostaty může u některých mužů vyvolat ejakulaci.... ...

Perineum

Perineum

Hráz (latinsky perineum) je oblast svalů mezi konečníkem a pohlavním orgánem (pochvou u žen, šourkem a penisem u mužů).  Při porodu je silně namáhána a doktoři ji občas nastřihnou, aby rychle zvětšili otvor, jímž prochází dítě.... ...

Vybíráme z e-shopu