Perineum, hráz

Perineum, hráz

Hráz (latinsky perineum) je oblast svalů mezi konečníkem a pohlavním orgánem (pochvou u žen, šourkem a penisem u mužů). Při porodu je silně namáhána a doktoři ji občas nastřihnou, aby rychle zvětšili otvor, jímž prochází dítě.

Perineum je erotogenní zóna bohatá na nervová zakončení, takže stojí za to věnovat mu pozornost při sexuálních hrátkách.

Slovo perineum pochází ze spojení latinských slov peri = kolem a inein = vyloučit, vyprázdnit.

Co je perineum

Definice perinea se různí. Obecně se jedná o povrchovou oblast mezi stydkými kostmi a kostrčí. Mezi nimi se nachází centrální šlacha hráze známá také jako perineální těleso – pyramidální soustava svalů.


Svaly v perineu (ženské tělo)

Perineum při sexu

Jste-li vzrušení, je i perineum citlivější. Zatímco některým lidem se líbí, když laskáte jejich hráz, jiní takové kratochvíle raději přeskočí. Pokud ale máte rádi anální sex, nejspíše se vám bude líbit i tohle. Případně můžete přes hráz začít anální hrátky objevovat. 

Pokud chcete vědět více o rimmingu (dráždění análu a jeho okolí jazykem), podívejte se na náš Hygienický manuál aneb rimming, který si užijete oba.


Mnoho lidí se brání zkoumání hráze a análu a neví, že se připravují o velké potěšení 

Hrátky s hrází pro začátečníky

Pokud se váš partner blíží orgasmu, můžete mu přitisknout kloub ukazováčku na perineum. Hráz je vysoce citlivá oblast, takže je lepší použít kloub, abyste ho omylem neškrábli.

Vyplatí se měnit směr a tlak. Tak se vyhnete tomu, že se jedno nervové zakončení vyčerpá a partner už nic neucítí. Hýbejte kloubem po směru hodinových ručiček i v protisměru, masírujte hráz tam a zpátky. Drážděte všechna nervová zakončení změnou pohybů. Až se bude blížít vyvrcholení, zmáčkněte trošku silněji a dopřejte svému partnerovi ultimátní orgasmus. 

Autorka knih o sexu Lou Paget pro Cosmopolitan

Objevujte své perineum sami

Pokud se chcete se svou hrází lépe seznámit, můžete to udělat sami, například ve sprše. Kromě masáží prsty a zkoumání toho, co se vám líbí, se vám vyplatí použít i různé hračky: vibrátory, stimulátory prostaty aj.


Sprcha je dobré místo pro prozkoumávání vašeho perinea a análu

Související hračky


Související témata

Anální kolík

Anální kolík

Anální kolík je erotická pomůcka používaná při dráždění análního otvoru a jeho postupném roztahování.

Anální sex

Anální sex

Anální sex je sexuální styk do análního otvoru. Do tohoto pojmu se zahrnuje i dráždění análního otvoru jazykem, tzv. rimming, prsty, tzv.

Erotogenní zóna

Erotogenní zóna

Pojmem erotogenní zóna se myslí taková část lidského těla, kde zpravidla najdeme větší množství nervových zakončení a při...

Prostata

Prostata

Prostata je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií.

Rimjob

Rimjob

Rimjob je slangový výraz pro rimming čili lízání konečníku - jednu z mnoha forem, jak orálně uspokojit partnera.

Rimming

Rimming

Jedná se o sexuální praktiku, při níž je jazykem drážděna oblast kolem konečníku.

Vybíráme z e-shopu