Co je transformation fetish, transformační fetišismus?

Transformation Fetish, transformační fetišismus

Přívrženci této formy fetišismu se označují jako „TF fans“. Vzrušuje je představa transformace lidí do zvířat (např. vlkodlaků) nebo objektů (např. soch).

Tento fetišismus se projevuje hlavně v oblasti umění a fan-artu. Zobrazovaní hrdinové nemají žádné omezení ve věku, pohlaví ani výsledné proměně.

Druhy transformačního fetišismu

Člověk se může proměnit mnoha různými způsoby – ať už kvůli kouzlu, prokletí, chemikálii, nebo jenom skrze sex.

Zrovna jako nejsou autoři transformačního fan-artu omezeni ve způsobu proměny, nejsou omezeni ani v tom, do čeho své „hrdiny“ vtělí. Proto vzniklo i mnoho kategorií transformačního fetišismu – některé docela obvyklé, jiné poměrně zvláštní.

Fanart může být občas docela veselý
Fanart může být občas docela veselý
  • Změna věku – kdy hlavní hrdina buď zestárne, nebo omládne. Někdy jsou změny jenom fyzické, jindy i mentální.
  • Démon – hrdina je posednut nějakým démonem či duchem, což kromě psychických změn může provázet i fyzická proměna.
  • Pohlaví – z muže se stane žena a naopak.
  • Výměna myslí – kterou dobře známe z filmů jako Mezi námi děvčaty či V cizí kůži: mysl dvou lidí se prohodí a oni zažívají, jaké to je žít v cizím těle.
  • Změna těla – některé části těla se zmenší, zvětší, zdeformují nebo úplně promění. Součástí tohoto subžánru je i změna v penis, kdy se muž během sexu vtělí do svého penisu (který si občas zachová lidské prvky, například tvář).
  • Přeměna ve zvíře – člověk se změní buď v úplné zvíře, nebo zvíře s lidskými prvky.
  • Furry – členové furry fandomu ve fan-artu rádi zobrazují přeměnu člověka ve furríka – zvíře s lidskými rysy.
  • Změna v neživý objekt – například sochu, robota či stroj.
Fanouškům jde hlavně o emoce
Fanouškům jde hlavně o emoce

Co je na tom vzrušujícího

Zajímavý je důvod, proč členy TF fandomu vzrušuje transformace. Jsou to emoce, které proměněný člověk cítí – zmatek, strach, vztek.

Jakkoliv je transformační fetiš často spojovaný s furry fandomem, nemusí to být pravidlem. Jak říká jeden ze zástupců TF fandomu:

Nepovažuji za se furríka. Ačkoliv nic proti nim. Myslím, že hlavní rozdíl tkví v tom, že já se s proměněným zvířetem neidentifikuji. Zajímá mě jenom to, jak by se proměněný člověk cítil. A v některých případech může hrát roli i pocit ‚ponížení‘, že už jedinec není člověkem (…).

Každý je jiný

Mezi fanoušky jsou velice oblíbení vlkodlaci
Mezi fanoušky jsou velice oblíbení vlkodlaci

Stejně jako u většiny fetišů, i v tomto případě každého jedince vzrušuje trochu něco jiného. Jako příklad uvádíme tento příspěvek:

Necítím potřebu sexu a lidé mě sexuálně nevzrušují. (…) Už dlouho mě ale fascinuje transformace. (…) Ne všechny přeměny mě ale vzrušují stejně. Berou mě hlavně tyto věci:

1) Transformace zahrnuje přehnání mužských vlastností. Hlavně růst svalstva. Vlkodlaci patří mezi mé nejoblíbenější, protože zahrnují růst svalstva, agresivity, srsti atd. (všechno maskulinní prvky). Proto se mnou dívčí transformace, potažmo změna do slabé nebo malé kreatury nic neudělá.

2) Transformace by měla být vynucená, nikoliv přijatá dobrovolně.

3) Transformace by měla zahrnovat nejen změnu těla, ale i mysli/osobnosti.

4) Změna by neměla být okamžitá („puf“ a je to), ale měla by gradovat a zaměřit se na detaily.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Cat play

Cat play

Cat play je sexuální praktika týkající se hraní rolí, podobně jako Dog play nebo Pony play. Patří do ranku tzv. Pet play, tedy sexuálních hrátek, kdy jeden z partnerů přejímá roli chovatele a druhý domácího zvířátka, konkrétně kočky nebo koťátka.... ...

Pet play

Pet play

Pet play jsou sexuální praktiky založené na principu roleplay, při kterých jeden z partnerů zaujímá roli chovatele a druhý z partnerů roli domácího zvířátka. Animal role play mohou, ale nutně nemusí zasahovat do ranku BDSM aktivit.... ...

Plyšofílie

Plyšofílie

Plyšofilie je fetiš na plyš. Variuje od pouhého sbírání plyšáků a plyšových předmětů přes sex s plyšovými hračkami až po sex v plyšových kostýmech. Má tedy blízko k furry fundomu.  Plyšofilové jsou v anglicky mluvících zemích občas nazývání plushies.... ...

Pony play

Pony play

Pony play je sexuální BDSM praktika, která se týká hraní rolí, kdy se jeden člověk chová jako poník nebo kůň, zatímco druhý přebírá roli jezdce nebo trenéra. Kombinuje bondáž, výcvik a také trochu Skutečná zvířata v této praktice vůbec nejsou zapojena.... ...

Yiff

Yiff

Yiff je primárně spojován s furry fandomem, tedy s lidmi, které vzrušuje představa zvířat s lidskými vlastnostmi.  Má několik významů: 1) Zvuk, který vydávají pářící se lišky.2) Zkratka pro „Young Incredibly Fuckuble Furry“ („Mladý, neuvěřitelně šukatelný furík“).... ...

Vybíráme z e-shopu