Plyšofílie, Plushophilia

Plyšofílie, Plushophilia

Plyšofilie je fetiš na plyš. Variuje od pouhého sbírání plyšáků a plyšových předmětů, přes sex s plyšovými hračkami až po sex v plyšových kostýmech.

Má blízko k furry fundomu

Plushies

Plyšofilové jsou v anglicky mluvících zemích občas nazývání plushies. Tento název ale správně náleží fanouškům a sběratelům plyšáků a plyšových věcí, které ale plyš sexuálně nevzrušuje.

Plushies si to rádi užijí plyšových kostýmech
Plushies si to rádi užijí plyšových kostýmech

Na plyši se mi nejvíc líbí ta měkkost,“ říká plushie Eva (aktualizace 2019-08-07: blog plyšofilky Evy již nefunguje, odkaz zrušen). Doma má i plyšové závěsy, přehozy, pohovky, šály a řadu dalších doplňků. Sexuálně ji ale nevzrušují.

Plushies, stejně jako plyšofilové, cítí ke svým hračkám silnou emociální náklonost. V případě plyšofilů ale může přerůst až v lásku.

Plyšové erotické hračky

Plyšové erotické hračky můžeme rozdělit na ty pro muže a ženy.

Když není po ruce kostým, hodí se erotická hračka
Když není po ruce kostým, hodí se erotická hračka
  • Plyšové hračky pro muže mají vytvořený otvor mezi nohama a/nebo v oblasti úst. Proto se jim také říká Strategically-placed hole (SPH) čili strategicky umístěná díra.
  • Plyšové hračky pro ženy mají přidělaný umělý penis. Nazývají se Strategically-places appendage (SPA) čili strategicky umístěné příslušenství.

Plyšofilové ale mohou mít sex i s tradičními plyšáky, s nimiž mohou dělat cokoliv, co je vzrušuje. Plyšáci se obvykle nebrání ničemu.

P.L.U.S.H.

V roce 1993 bylo za účelem sdílení této záliby zřízeno internetové diskusní fórum P.L.U.S.H. Místní přispěvatelé si dokonce vymysleli název pro lidi nevyznávající vášeň k plyši. Řikali jim „biosexuálové“.


Související témata

Fetišismus

Fetišismus

Fetišismus je erotické zaměření na určité druhy předmětů (např. spodní prádlo, boty, doplňky atp.), materiálů (např. Celý článek...

Transformation Fetish

Transformation Fetish

Přívrženci této formy fetišismu se označují jako „TF fans“. Vzrušuje je představa transformace lidí do zvířat (např. Celý článek...