Bod G, G-Spot, Gräfenbergův bod

Bod G, G-Spot, Gräfenbergův bod

Bod G je místo uvnitř ženské pochvy citlivější než jeho okolí. Dráždění bodu G je jedním ze způsobů, jak dovést ženu k orgasmu. A pokud budete šikovní, možná vás potěší i mokrým orgasmem.

Bod G se nachází na přední straně vagíny, v hloubce asi 3 – 5 cm. Pokuste se nahmatat „uzlík“ pevnější tkáně vystupující z poševní stěny. Že jste našli správné místo, poznáte podle partnerčina výrazu. 

Jak na bod G

Bod G najddete v hloubce 3 - 5 cm na přední straně pochvy
Bod G najddete v hloubce 3 - 5 cm na přední straně pochvy

Žena si lehne na záda a pokrčí nohy. Partner (na partnerky nemluvíme, určitě ví, co mají dělat) jí zasune do pochvy prst a krouživým pohybem na přední straně pochvy hledá, kde je nejcitlivější na dotek. Můžete narazit na zvrásněnou tkáň.

Pánové, opatrně zvyšujte a snižujte tlak – každá žena je jinak citlivá. 

Až budete vědět, kde bod hledat, můžete jít na věc. Při souloži mají výhodu muži s placatějším žaludem.

Zvolte polohu, při níž se budete penisem třít o přední část partnerčiny pochvy (např. když žena sedí na posteli a vy klečíte před ní). 

Zvětšení bodu G

Dámy, možná máte problém s nalezením svého bodu G. Víte ale, že si ho můžete nechat zvětšit?

Operace je jednoduchá – doktor vám vstříkne pod patřičné místo látku, která způsobí vystoupení bodu do popředí. Díky tomu bude při sexu více drážděn.

Úspěch operace není zaručen. Větší šance mají ženy, které jsou schopné dosáhnout orgasmu vaginálně. Ideální je, když dokážou přesně označit svůj bod G. Doktor pak snáze najde místo, pod níž má látku vstříknout.

Zákrok vás vyjde na 10 až 15 tisíc korun

Potěšení pro všechny?

Doktoři si původně mysleli, že bodem G prochází více nervů a proto je taky citlivější. Jenomže v něm je tolik nervů jako kdekoliv jinde. O citlivosti ale nerozhoduje jenom množství nervů, ale i počet neuronů a způsob, jakým jsou propojeny. Z toho vyplívá, že:

Jedna z pozic, při níž můžete dráždit bod G
Jedna z pozic, při níž můžete dráždit bod G
  • každá žena má bod G trochu jinde,
  • některé ho mají více, jiné méně citlivý,
  • a některé ho svým způsobem nemusí mít vůbec – rozdíl v citlivosti mezi jejím bodem G a okolní tkání je tak minimální, že si ho prakticky neuvědomuje.

Proto se nesnažte bod G najít za každou cenu! Existence bodu G pořád ještě nebyla vědecky stoprocentně potvrzena. 

Proč zrovna bod G?

Jako první o bodu G psal německý gynekolog Ernst Gräfenberg v roce 1950. Popisoval ho jako citlivou pleteň nervů. Svůj odborný článek ale založil jenom na svědectvích pacientek. Nedodal k nim žádné relevantní důkazy a tak jeho text vyšuměl bez povšimnutí.

Teprve v roce 1978 provedli výzkumníci Perry a Whippleová studii, která Gräfenbergovy závěry potvrdila. Od té doby nese bod jeho jméno.


Související hračky


Související témata

Ejakulace

Ejakulace

Ejakulace je prudké vypuzení ejakulátu, ke kterému dochází při orgasmu. Rozlišujeme mužskou a ženskou ejakulaci (viz squirting). Při mužské ejakulaci ze ztopořeného penisu vystříkne sperma. Účelem výstřiku je oplodnění partnerky (sperma obsahuje spermie, které mohou oplodnit vajíčko). Tekutina u ženské... Celý článek......

Erotogenní zóna

Erotogenní zóna

Pojmem erotogenní zóna se myslí taková část lidského těla, kde zpravidla najdeme větší množství nervových zakončení a při masírování, líbání, či jiném stimulování tohoto místa narůstá v osobě, které stimulaci provádíme, sexuální vzrušení. Ač jsou známy jednoznačné erotogenní zóny na lidském těle, liší... Celý článek......

Fingering

Fingering

Fingering čili prstění, je sexuální praktika, při níž partner(ka) využívá jednoho či více prstů ke stimulaci partnerčina klitorisu, pochvy, nebo konečníku. Prstění má blízko k pettingu (mazlení bez pohlavního styku) a jeho součástí je často i lízání (cunnilingus). Pokud ale není partner(ka) po ruce,... Celý článek......

Pochva

Pochva

Pochva je důležitou součástí ženského pohlavního ústrojí. Je to elastická trubice tvořená svaly, která spojuje vulvu (vnější pohlavní orgány) s děložním hrdlem uvnitř. Její hlavní funkce jsou uplatňovány při pohlavním styku, menstruaci a při porodu. Anatomie vaginy Poševní sliznice je vysoká 3-4 mm... Celý článek......

Squirt

Squirt

Squirt (někdy též squirting) je označení pro ženskou ejakulaci, též známou jako mokrý orgasmus. Jde o proces, při kterém žena při vzrušení či v průběhu orgasmu vylučuje tekutinu, která má podobné složení jako semenná tekutina vylučovaná u mužů. Zatímco u mužů je ejakulát vylučován semennými váčky, předstojnou... Celý článek......