Bod G je místo uvnitř ženské pochvy citlivější než jeho okolí. Dráždění bodu G je jedním ze způsobů, jak dovést ženu k orgasmu. A pokud budete šikovní, možná vás potěší i mokrým orgasmem.
Bod G se nachází na přední straně vagíny, v hloubce asi 3 – 5 cm. Pokuste se nahmatat „uzlík“ pevnější tkáně vystupující z poševní stěny. Že jste našli správné místo, poznáte podle partnerčina výrazu.
Jak najít bod G
Žena si lehne na záda a pokrčí nohy. Partner (na partnerky nemluvíme, určitě ví, co mají dělat) jí zasune do pochvy prst a krouživým pohybem na přední straně pochvy hledá, kde je nejcitlivější na dotek. Můžete narazit na zvrásněnou tkáň.
Pánové, opatrně zvyšujte a snižujte tlak – každá žena je jinak citlivá.
Až budete vědět, kde bod hledat, můžete jít na věc. Při souloži mají výhodu muži s placatějším žaludem.
Zvolte polohu, při níž se budete penisem třít o přední část partnerčiny pochvy (např. když žena sedí na posteli a vy klečíte před ní).
Pro stimulaci bodu G můžete kromě prstů použít i nejrůznější erotické pomůcky. Doporučujeme vyzkoušet vibrátory na bod G, které jsou anatomicky tvarované pro přesnou masáž tohoto citlivého místa. Máte tak s nimi nejvyšší pravděpodobnost "úspěchu".
Zvětšení bodu G
Dámy, možná máte problém s nalezením svého bodu G. Víte ale, že si ho můžete nechat zvětšit?
Operace, která se nazývá augmentace G bodu, je jednoduchá – doktor vám vstříkne pod patřičné místo látku, která způsobí vystoupení bodu do popředí. Díky tomu bude při sexu více drážděn. Jde o nebolestivý ambulantní zákrok plastické chirurgie. Provádí se v místním umrtvení, je časově nenáročný a rekonvalescence je velmi rychlá – za 4 hodiny po ošetření se můžete vrátit do normálního sexuálního života.
Úspěch operace není zaručen. Větší šance mají ženy, které jsou schopné dosáhnout orgasmu vaginálně. Ideální je, když dokážou přesně označit svůj bod G. Doktor pak snáze najde místo, pod níž má látku vstříknout.
Zákrok vás vyjde na 10 až 15 tisíc korun.
Potěšení pro všechny?
Doktoři si původně mysleli, že bodem G prochází více nervů a proto je taky citlivější. Jenomže v něm je tolik nervů jako kdekoliv jinde. O citlivosti ale nerozhoduje jenom množství nervů, ale i počet neuronů a způsob, jakým jsou propojeny. Z toho vyplývá, že:
- každá žena má bod G trochu jinde,
- některé ho mají více, jiné méně citlivý,
- a některé ho svým způsobem nemusí mít vůbec – rozdíl v citlivosti mezi jejím bodem G a okolní tkání je tak minimální, že si ho prakticky neuvědomuje.
Proto se nesnažte bod G najít za každou cenu! Existence bodu G pořád ještě nebyla vědecky stoprocentně potvrzena.
Proč zrovna bod G?
Jako první o bodu G psal německý gynekolog Ernst Gräfenberg v roce 1950. Popisoval ho jako citlivou pleteň nervů. Svůj odborný článek ale založil jenom na svědectvích pacientek. Nedodal k nim žádné relevantní důkazy a tak jeho text vyšuměl bez povšimnutí.
Teprve v roce 1978 provedli výzkumníci Perry a Whippleová studii, která Gräfenbergovy závěry potvrdila. Od té doby nese bod jeho jméno.
Související zdroje
- Wikipedia.org - Bod G (co je bod G, historie)
- Theconversation.com – Health Check: does the ‘G-spot’ exist? (existence bodu G)
- Healthline.com - Everything You Need to Know About the G Spot (jak najít bod G)
- Psychologytoday.com - Looking for the G-Spot? 6 Things to Know (co je G bod a kde se nchází)
- Newscientist.com – G-spot surgery given to three women to boost sexual pleasure (operace bodu G)