Latex fashion – výběr oblečení, leštění a údržba

Latex fashion je velká kapitola sama pro sebe a proto se budeme gumovému oblečení věnovat v několika článcích. Než se vrhneme na jednotlivé druhy oblečení, povíme si, jak správně latexové prádlo vybírat a zvolit správnou velikost. Zjistíte, jak latex skladovat a udržovat pomocí laku. Závěrem si povíme, k čemu se vám bude při oblékání hodit pudr na latex.

Latex fashion – výběr oblečení, leštění a údržba

Pánský latexový overall
Latex fashion pro muže

Latex je v dnešní době nejrozšířenějším materiálem pro oblečení k praktikám BDSM. Ale nejen pro ně, gumové oblečení je fetišem široké skupiny lidí a proto se vyrábí i pro soft erotické hry a některé kusy i pro běžné nošení (např. cyberpunk nebo gotická móda). Latex je na rozdíl od PVC vyráběn přírodně z kaučukovníků a je mnohem odolnější a pružnější než umělohmotné náhražky.

Ještě než začnete s vyběrem nějakého fetiš prádélka, zjistěte si, jak jste na tom s alergií na latex. Pokud jste alergičtí vy, nebo váš partner, kterého chcete obdarovat, nebudete bohužel moci prádlo nosit. V místě dotyku by totiž způsobilo vyrážku a svědění. V domácích podmínkách si můžete alergii na latex otestovat např. použitím běžného latexového kondomu při sexu, nebo jeho položením přes noc na ruku. Žádná vyrážka? Tak hurá vybírat sexy prádélko.

Nákup v prodejně vs. online sexshop

Naleštěný latexový catsuit a korzet
Susan Wayland v
latexovém catsuitu
s korzetem. Zdroj:
susanwayland.com

Když si plánujete pořídit gumové oblečení nebo prádlo, přečtěte si k vybranému zboží komentáře či recenze zákazníků. Ty najdete buď přímo na stránkách sexshopu kde kupujete, nebo na serverech typu Heuréka.cz. Taková šeptanda od lidí co již výrobek vlastní, vám určitě pomůže s rozhodováním.

Nakupujeme-li v kamenném obchodě, máme hned snadnější orientaci ve zboží a hlavně si ho můžeme ohmatat. Latex časem stárne a ve švech může popraskat. Pokud leží např. latexový korzet 2 roky v zaprášeném skladu, pravděpodobně ztratí na pružnosti. Proto může být výhodnější nakupovat v zavedených obchodech, kde zboží dlouho neleží.

Nebojte se zeptat prodejce na vše, co vás zajímá. Například odkud je zboží dováženo, jak dlouho leží na skladě nebo jak se o materiál starat. Na všechny tyto dotazy by Vám měl prodejce odpovědět, ať už přímo v kamenném obchodě, nebo přes e-mail v případě on-line sexshopu.

Jak vybrat velikost latexového oblečení

Latex je velmi pružný materiál a má-li někdo velikost například něco mezi S a M, může na sebe obléci menší velikost S. Avšak z osobních zkušeností majitelů latexu vím, že je dobré držet se velikosti, kterou používáme v civilu, nebo se přiklonit raději k té větší – oblek vás sice neobepne tak těsně, ale vydržíte v něm delší dobu a pohodlně.

Tabulka velikostí prádla (nejen latexového) a masek

Dámské velikosti

mezinárodní evropská hrudník poprsí pas boky jednotky
XS 32–34 74–84 58–63 85–91 cm
S 36 84–86 63–68 91–94 cm
M 38 86–90 68–72 94–98 cm
L 40 90–95 72–77 98–102 cm
L 42 95–99 77–81 102–106 cm
XL 44 100–105 81–85 106–109 cm
XL 46 105–110 85–92 109–114 cm
XXL 48 110–115 92–97 114–119 cm
XXL 50 115–120 97–102 119–124 cm
XXXL 52 120–125 102–107 124–128 cm

Pánské velikosti

mezinárodní evropská spodní prádlo
evropská
hrudník pas boky jednotky
XS 42–44 3 82–89 68–75 85–95 cm
S 46 4 90–94 75–82 95–99 cm
M 48–50 5 94–99 82–86 99–104 cm
L 52–54 6 99–104 86–90 104–108 cm
XL 58 7 104–107 90–97 108–112 cm
XXL 58–60 8 107–110 97–105 112–116 cm

Masky

velikost masky mezinárodní obvod krku cm obvod hlavy cm
malá S 32 - 36 54 - 57
střední M 36 - 40 57 - 60
velká L 40 - 44 60 - 63

Oblékání a svlékání latexu

Pudr na oblékání latexového oblečení  Silikonový gel Glide4You použitelný na latex
Pudr na latex a
silikonový olej Glide4You

Pudr vs. silikonový olej

Oblékat latexové oblečení nemusí být zrovna jednoduché, proto se doporučuje předem vysypat vnitřek kostýmu pudrem. Jemný prášek vytvoří mezi latexem a kůží tenkou vrstvu, takže se na něj pokožka nelepí. Místo pudru je použitelný i mastek, neboli kamenec.

Oblékání s pudrem je tzv. nasucho, ale spousta lidí má raději, když se latex na kůži nalepí a klouže po ní. Toho lze docílit pomocí silikonového oleje/gelu. Pozor, nesmí se jednat o olej na bázi tuku – ten by mohl materiálu uškodit! Natřete si kůži tenkou vrstvou lubrikantu a do obleku již pohodlně vklouznete. Výhodou je, že silikonovým olejem se latex zároveň impregnuje a také se pak pěkně leskne.

Oblékáme se a svlékáme - praxe

Nejlepším způsobem, jak se oblékat do latexu, je celý oděv srolovat a postupovat podobně jako u punčoch. Zároveň si dejte pozor na ostré předměty jako náušnice, sponky, piercing nebo prstýnky, aby se nikde nezatrhly.

Svlékání také nepatří mezi aktivity, které by zabraly pouhých pár sekund. Tělo je v obleku zpocené a latex k němu pevně nalepený. Jako rada se dá doporučit užití sprchy, díky které se dostane voda i za latex. Ta pomůže odlepit materiál od kůže a usnadní tak vyvlečení se z kostýmu.

Čištění a sušení latexu

Čištění latexu mýdlem a vodou
Špínu stírejte, nedrhněte!
Zdroj: themedullaryparalysis.com

Oblek je nutné následně očistit, k čemuž dobře poslouží obyčejná voda a tekuté mýdlo. Špína se stírá, nikoli drhne – tím by došlo k odření povrchu latexu. Oblek osušte buď suchým hadříkem, nebo jej pověste a nechte oschnout.

V žádném případě latex nesušte na topení – povrch obleku by se zničil, nebo by se do něj topení přinejmenším obtisklo. Po usušení je kostým nejlepší věšet na ramínko a to naruby (v ideálním případě vždy, když jej zrovna nenosíte na těle).

Leštění latexu

Lak/lesk na latex ve spreji
Lesk ve spreji

Leštit latex lze pomocí silikonového oleje popřípadě speciálních laků ve spreji. Lze použít i benzín, který povrch zároveň čistí. Ovšem na benzín pozor, kromě očistných účinků má v povaze latex také rozpouštět a je vysoce hořlavý, takže si dobře hlídejte použité množství.

Pokud si v obchodě koupíte latexové prádlo s lesklým povrchem, jedná se spíše o vyjímku. Většina latexového zboží je od výroby matná a do vysokého lesku je třeba jej vyleštit. U menších kusů si vystačíme sami, u složitého kostýmu vám nejspíš bude muset pomoci partner. Leštění je vzrušující zábava, protože se musíte dostat do všech zákoutí a každý dotek je pod latexem zesílený a pro oblečeného partnera velmi vzrušující. Oblékání a leštění lze tedy pojmout i jako erotickou předehru.

  • Pozor!  Leštění silikonovým olejem (resp. lakem na latex) neprovádějte přímo na hladkém povrchu jako jsou dlaždice. Pár kapek oleje na podlaze z ní učiní nebezpečnou klouzačku.

Skladování latexu

Latex je materiál vyžadující speciální podmínky uskladnění. Jejich nedodržením se majitel vystavuje riziku, že se mu model nějakým způsobem znehodnotí, v krajním případě rozpadne. Před uložením je třeba zkontrolovat, je-li latex již dokonale suchý. Místo k uskladnění má být chladné a tmavé, bez přímých slunečních paprsků.

Jak skladovat latexové oblečení?
V přeplněné skříni na tenkých
ramínkách? Takto latexové
oblečení neskladujte!

Oděvy věště na ramínka, naruby a místo kontaktu latexu s ramínkem vyměkčete (popřípadě nepoužívejte úplně tenká ramínka) – do oblečení by se mohly protlačit linie ramínka. Totéž se týká prostoru okolo obleku – neměl by se vyskytovat v blízkosti košil, kabátů a jiných kusů oblečení opatřených knoflíky (opět hrozba vytlačení obrysů do povrchu latexu). Menší kusy oblečení uložte pečlivě složené do tmavého igelitového pytle. Tmavé a světlé kusy latexového prádla skladujte odděleně – tmavší na světlejších zanechají skvrny, které již nelze vyčistit.

Dohlédněte také na dostatečnou vzdálenost od kožených bund, kabátů či kalhot – mohou být napuštěny chemikáliemi nepřátelskými k latexu. Zhoubný může být i kontakt s kovy, které mají tu vlastnost, že dovedou na latexu časem vyžrat skvrny.

A na samý závěr – latexový materiál se snadno taví. Proto při realizaci vašich fantazií v latexu buďte opatrní na přítomnost cigaret a jiných vysokých teplot (otevřený oheň apod.), abyste si oblek nepropálili.

Superman v latexu.

Příště catsuity a latexové uniformy

Příští týden se můžete těšit na celou škálu sexy oblečků. Začneme velkými kusy oblečení jako např. latexové šaty, catsuity a overaly, uniformy, fetish kostýmy a to ve variantách pro ženy i muže. Chybět nebudou i obleky superhrdinů.

Vybíráme z e-shopu