Erotické pomůcky vhodné pro alergiky

Počet lidí s alergiemi vinou nekvalitního životního prostředí stále narůstá. Přecitlivělost a exémy si můžeme způsobit i sami používáním výrobků z nekvalitních materiálů. Pro erotické pomůcky to platí dvojnásob, protože přichází do styku se sliznicemi.

Erotické pomůcky vhodné pro alergiky

Materiály nevhodné pro alergiky

Mezi materiály, které mohou způsobovat přecitlivělost patří hlavně kovy, latex a měkčené plasty.

Kovy

Piercing penisu
K piercingu genitálií použijte chirurgickou ocel

Nejčastějšími alergeny jsou nikl, kobalt a chrom. Vyjímečně i titan, zlato a stříbro. Působí kontaktní alergickou reakci v místě dotyku (exém, pupínky, opuchnutí). Vyskytují se v piercingu a špercích.

Latex, guma, pryž

Tento druh alergie způsobují proteiny obsažené v přírodním latexu. Působí hlavně kontaktní alergickou reakci v místě dotyku (exém, pupínky, opuchnutí), která se při opakované expozici může rozšířit i mimo místa kontatku.

Mezi erotické pomůcky obsahující latex patří latexové erotické prádlo (nečekaně :-), vibrátory z vulkanizované gumy a většina typů kondomů. Alergie na latex je často zkřížená s potravinovou alergií (avokádo, banán, papája, brambory a kiwi).

Měkčené plasty

Vibrátory z gelu a měkčených plastů často obsahují ftaláty.
Vibrátory z gelu často obsahují ftaláty

Měkčené plasty jako PVC a ohebné gelové materiály nezpůsobují okamžitou alergickou reakci, ale jejich používání může vést k rozvoji alergie a astmatu. Měkčené plasty obsahují ftaláty (např. DEH, DBP), které jsou pro tělo toxické, požkozují plod v těhotenství a narušují plodnost mužů.

Přestože je používání ftalátů od roku 1999 Evropskou komisí omezeno, objevují se stále zejména v levných erotických pomůckách. Vibrátorů z gelu by se proto měly vyvarovat zejména těhotné a kojící matky.

Hypoalergenní erotické pomůcky

Pro alergiky jsou vhodné silikonové vibrátory.
Pro alergiky jsou vhodné silikonové vibrátory.

Pokud trpíte alergií, volte erotické pomůcky ze silikonu, skla nebo tvrdých plastů (např. PC–ABS). Na tyto materiály nejsou známy alergie (jsou tzv. hypoalergenní) a navíc se dobře čistí, protože nejsou pórovité.

Při výběru piercingu do intimních partií určitě volte výrobky z chirurgické oceli (nejkvalitnější) případně z nerezavějící oceli. Nezaměňujte s materiálem 'nerez', což je nikl–chrom–vanadiová slitina).

Alergie na hormonální antikoncepci

Pokud ženu trápí svědění, výtok a zarudnutí pochvy, nemusí se hned jednat o alergickou reakci na latexové kondomy partnera nebo na vibrátor. Kromě infekce může být příčinou alergie na hormonální antikoncepci. Zlepšení lze očekávat až po 1–2 měsících od jejího vysazení, resp. přechodu na jiný typ.

Alergie na sperma

U některých žen dokonce existuje alergie na sperma. Tu způsobují alergeny z potravin (mléko, oříšky, citrusy), případně bílkoviny vylučované prostatou. Tyto látky se však vyskytují v každém spermatu, výměna partnera proto ženě nepomůže – bude alergická i na sperma jiného muže. Řešením je používání kondomů, aby se ženská sliznice nedostala se spermatem vůbec do styku.

Vybíráme z e-shopu