Co je spanking, erotický výprask?

Spanking, erotický výprask

Spanking je praktika, při které je prováděn výprask za účelem erotického vzrušení. Tato technika je zařazována do BDSM praktik (zejména sadomasochismus), ačkoliv někteří její vyznavači se mezi zástupce BDSM nehlásí.

Cílem spankingu je zvýšení erotického vzrušení, které pramení zejména z pocitu ponížení a fyzické bolesti, případně v rámci BDSM hrátek také ze strachu. Všechny tyto aspekty jsou ovšem součástí hry a oba partneři souhlasí s jejich provedením a také s tím, že je to oba baví. Tím se erotický spanking zásadně liší od domácího násilí či jiných násilností, které mohou zvenčí na první pohled vypadat stejně. Ovšem význam a podtext je zcela jiný.

Nutkavá touha po výprasku se nazývá spankofilie (angl. spankophilia). Člověk se spankofilií má potřebu výprasky udílet nebo přijímat, případně mezi oběma rolemi libovolně přepínat. 

Výprask je používán jako samostatná technika nebo jako součást komplexnější hry, například hraní rolí, ageplay (jeden z dospělých hraje dítě, neposlušnou školačku) nebo bondage. Samotné provádění výprasku je pak nejčastěji situováno na holý zadek, není však výjimkou bití na obnažená záda, otevřené dlaně či na jakoukoliv jinou část nahého těla.

"Impact play" je souhrnným názvem pro výprasky, bičování, různé typy bití, fyzické ponižování. Je to jedna z forem BDSM her, ve které si libují zejména spankofilici, sadisti (vyžívají se v týrání partnera) a masochisti (milují bolest).

Nástroje a pomůcky pro erotický výprask

 • Pro provedení výprasku lze použít rozličné pomůcky:
 • holé ruce (dlaně)
 • běžné předměty v domácnosti - pravítko, hřeben, kožený opasek, vařečku
 • erotické pomůcky k tomu určené - plácačka, rákoska, bič, důtky
 • vrbové či březové proutí

Podrobněji o pomůckách při výprasku čtěte ve článcích: 

TIP: I u nás seženete kvalitní pomůcky na spanking. Máme pro vás spoustu plácaček, důtek, jezdeckých bičíků i rákosek.

Pozice vhodné pro spanking

 • Výprask je variabilní technika, při které může být oběť mrskána v rozličných pozicích:
 • ohnuta přes kolena nebo položena na pánův klín
 • ležící na posteli obličejem dolů
 • ruce položené na pánových kolenou
 • v pozici "plenky", kdy je její klín vyvýšen a genitálie nastaveny pro zdůraznění ponížení
 • na dřevěném koni
 • ohnutá pod rukou pána
 • v předklonu a dotýkající se svých prstů u nohou
 • případně jakkoliv svázána a nastavena pánovi tak, aby bitá část těla byla pěkně dostupná a oběť byla v ponižující poloze

Mnoho vyznavačů spankingu čerpá inspiraci pro pozice z historie, převážně z technik trestů a ponížení používaných ve věznicích, školách i domácnostech. Přebírány jsou pozice a techniky, význam je zde zcela odlišný a slouží pouze pro vzrušení.

Více o polohách pro výprask najdete v článku Spanking – polohy pro výprask a trestné lavice

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Ageplay

Ageplay

Dudlík z e-bay Ageplay spadá do technik hraní rolí nebo i BDSM praktik a vyznačuje se tím, že jeden z partnerů se vydává za dítě, nemluvně, školáka nebo až adolescenta.

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s).

Bezpečné slovo

Bezpečné slovo

Bezpečné slovo, anglicky "safeword", je slovo nebo slovní spojení, které užívají převážně aktéři BDSM praktik k vyjádření...

Bič

Bič

Není typičtějšího nástroje pro milovníky erotických výprasků, než jsou biče a bičíky. Metoda výprasku spojená s bičováním se nazývá také flagelace.

Bičování, mrskání

Bičování, mrskání

Bičování a mrskání v rámci BDSM znamená bití submisivního partnera důtkami nebo bičem pro zvýšení sexuálního vzrušení obou partnerů v rámci D/s her.

Bottom

Bottom

Pojmem Bottom se v BDSM praktikách označuje ten, který je tzv. příjemcem různých technik.

Caning

Caning

Caning je forma trestu, ale zároveň i BDSM praktika podobná spankingu či bičování. Název vychází z anglického cane čili proutek, hůl, rákoska.

DDLG

DDLG

DD/LG je zkratka anglického daddy dom / little girl, což v překladu znamená „tatínek dom / malá holčička“. Je to forma ageplay, roleplayingu a BDSM vztahu.

Dippoldismus

Dippoldismus

Dippoldismus je velmi nebezpečná úchylka. Vyznačuje sexuálním vzrušením při týrání dětí. Jde např. ukájení se výprasky, bičováním dětí a dalšími tělesnými tresty.

Důtky

Důtky

Důtky jsou nástrojem určeným pro vyznavače spankingu. Jedná se o proužky kůže (nebo jiného materiálu, např.

Face slapping

Face slapping

Face slapping (fackování) je druh fyzického napadení člověka, konkrétně úder hřbetem nebo dlaní ruky do tváře. Konsensuální...

Humiliation

Humiliation

Humiliation neboli ponížení je psychologická sexuální praktika, která působí hlavně na pocity. Tuto praktiku provádí partneři po domluvě.

Masochismus

Masochismus

Masochismus je sexuální úchylka, při které jedince vzrušuje fyzická bolest a psychické ponížení směrované proti jeho osobě.

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a ptáka

Mučení varlat a penisu je BDSM praktika, při které je muži způsobována bolest genitálií.

Paddle

Paddle

Paddle, neboli česky plácačky, jsou ploché spanking pomůcky různých tvarů vyrobené zpravidla z kůže nebo ze dřeva.

Rákoska

Rákoska

Rákosky jsou asi nejtypičtějším výpraskovým nástrojem v dějinách lidstva. Je tomu tak samozřejmě proto, že je snadno dostupná a zároveň velmi účinná.

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus (zkráceně sadomaso či sado maso) je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu.

Sensual Play

Sensual Play

Sensual Play čili hra se smysly zahrnuje celou řadu sexuálních praktik, které nějakým způsobem dráždí a vzrušují specifické smysly.

Sexuální praktiky

Sexuální praktiky

Informace o běžných i neobvyklých sexuálních praktikách. Najdete zde možné způsoby praktik při souloži, orálním, análním sexu a při masturbaci.

Spanker

Spanker

Spanker je člověk, kterého primárně sexuálně vzrušují výprasky, a to ať v pozici vyplácejícího nebo vypláceného.

Top

Top

Top je partner, který provádí různé BDSM techniky na svém bottom partnerovi. Při bondage svazuje, při spankingu dává výprask, při ponižování ponižuje atd.

Tortura

Tortura

Tortura (neboli mučení) je BDSM praktika, při níž top způsobuje masochisticky založenému bottomovi nějakou formu cílené, plánované bolesti.

Vybíráme z e-shopu