Rákoska

Rákoska

Rákosky jsou asi nejtypičtějším výpraskovým nástrojem v dějinách lidstva. Je tomu tak samozřejmě proto, že je snadno dostupná a zároveň velmi účinná. Vždyť i v českých školách se používala k trestání nezvedených žáčků ještě ve 20. století.

Rákoska je většinou rovný hladký klacík o délce cca 80cm a šířce 0,8–1,2cm. Obecně platí, že čím užší průměr, tím je rákoska štiplavější. Naopak, čím silnější rákoska je, tím je pádnější a má větší sklon dělat modřiny.

Rákosky byly tradičně vyráběny z přírodních materiálů. V našich zeměpisných podmínkách se používaly hlavně lískové nebo vrbové proutky. Z exotičtějších materiálů jsou známé hlavně rákosky z ratanu nebo pedigu.


Španělka

Setkat se můžete i s rákoskami z bambusu, ale jejich používání se příliš nedoporučuje. Bambus rád praská a ostrá hrana praskliny může při úderu na těle vypláceného nadělat opravdu nehezkou paseku.

Kromě klasických rovných rákosek existují i vylepšené s rukojetí buď vyrobené jako držadlo z kůže, nebo s koncem rukojeti zahnutým do obloučku – tzv. španělky.

Jelikož doba pokročila, můžeme se setkat i s rákoskami z umělého hmoty. Velmi oblíbené jsou rákosky z ertalonu, jelikož je pružný a trvanlivý zároveň.

Co nepoužívat jako rákosku:

  • Nikdy nepoužívejte jako rákosku cokoli natřené lakem! Lak se při dopadu na tělo štípe, štěpinky se zabodávají do kůže a mohou následně hnisat. Pokud chcete, aby váš oblíbený proutek dobře pružil a krásně se leskl, natřete jej olejem, ideálně za studena lisovaným.
  • Pro výprask také není vhodné cokoli s kovovým jádrem (např. anténky od auta). Hravosti se samozřejmě meze nekladou, ale na zdraví vypláceného protějšku by se mělo myslet vždy v první řadě a předměty této konstukce jsou zvláště v nezkušených rukou nesmírně nebezpečné.

Pokud Vás erotické výprasky zaujaly, můžete si o nich více přečíst třeba v článku Jak být lepším mrskačem.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Algolagnie

Algolagnie

Sexuální úchylka, při níž působení nebo zažívání bolesti zvyšuje vzrušení při sexu. Bolest také může přinášet uspokojení nezávisle na pohlavním styku.

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s).

Bič

Bič

Není typičtějšího nástroje pro milovníky erotických výprasků, než jsou biče a bičíky. Metoda výprasku spojená s bičováním se nazývá také flagelace.

Bičování, mrskání

Bičování, mrskání

Bičování a mrskání v rámci BDSM znamená bití submisivního partnera důtkami nebo bičem pro zvýšení sexuálního vzrušení obou partnerů v rámci D/s her.

Důtky

Důtky

Důtky jsou nástrojem určeným pro vyznavače spankingu. Jedná se o proužky kůže (nebo jiného materiálu, např.

Masochismus

Masochismus

Masochismus je sexuální úchylka, při které jedince vzrušuje fyzická bolest a psychické ponížení směrované proti jeho osobě.

Paddle

Paddle

Paddle, neboli česky plácačky, jsou ploché spanking pomůcky různých tvarů vyrobené zpravidla z kůže nebo ze dřeva.

Sadismus

Sadismus

Sadismus je sexuální úchylka, při které dochází k sexuálnímu uspokojení při trýznění a mučení partnera.

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus (zkráceně sadomaso či sado maso) je obecný termín pro sexuální chování se znaky sadismu či masochismu.

Spanking

Spanking

Spanking je praktika, při které je prováděn výprask za účelem erotického vzrušení.

Vybíráme z e-shopu