Důtky

Důtky

Důtky jsou nástrojem určeným pro vyznavače spankingu. Jedná se o proužky kůže (nebo jiného materiálu, např. silikonu, polyesteru nebo koženky) různé síly v různém množství uchycené v rukojeti. Důtky se rozlišují podle razance a mohou tak být používány jak začátečníky či mírnými masochisty, tak zkušenými milovníky výprasků.

Podle síly důtek můžeme rozlišovat několik jejich typů:

 • Jemné důtky

Jemné důtky jsou vyrobeny z měkké slabší kůže. Jsou tedy vhodné i pro úplné začátečníky, protože i při silném úderu nemohou proseknout kůži trestaného. Hodí se také pro použití na velmi citlivých partiích, jako jsou pohlavní orgány nebo bradavky.

 • Střední důtky

Tyto důtky už bývají vyrobeny ze silnější kůže řezané na silnější pásky. Ještě nemohou způsobit tolik škody na těle trestaného, ale s jejich používáním se už doporučuje dbát větší opatrnosti. Také jejich použití na jemné a citlivé partie lidského těla už vyžaduje minimálně zkušenou ruku.

 • Ostré důtky

Ostré důtky jsou vyrobeny z pásků silné kůže nařezané na silnější rozměr. Jsou velmi účinné a jejich použití zpravidla zanechá na těle přijímajícího stopy, ať už ve formě modřin nebo lehce krvavých šrámů. Jejich použití je proto doporučováno hlavně zkušenějším spankerům a milovníkům bolesti.

Velmi účinné důtky pro zkušené spankery:

Pletená kočka
Pletená sedmiocasá kočka
 • Pletená kočka

  Mezi "kočky" patří typy důtek, jejichž jednotlivé prameny jsou spletené z kožených pásků. Kočky většinou bývají tří až devítiocasé. Jsou velmi pádné, účinné a na kůži trestaného způsobují modřiny a lehce krvavé šrámy.

 • Korálovka

  Korálovka

  Korálovka je typ důtek, jejichž prameny jsou vyrobeny z velmi silné tvrdé kůže. S korálovkou se musí zacházet velmi opratrně, není problém, aby při neopatrné manipuci ošklivě prosekla kůži!

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Bič

Bič

Není typičtějšího nástroje pro milovníky erotických výprasků, než jsou biče a bičíky. Metoda výprasku spojená s bičováním se nazývá také flagelace.

Bičování, mrskání

Bičování, mrskání

Bičování a mrskání v rámci BDSM znamená bití submisivního partnera důtkami nebo bičem pro zvýšení sexuálního vzrušení obou partnerů v rámci D/s her.

Kožený fetišismus

Kožený fetišismus

Kožený fetišismus vyjadřuje, jak už název napovídá, sexuální vzrušivost a rozkoš působenou koženými oděvy, předměty a kůží obecně.

Paddle

Paddle

Paddle, neboli česky plácačky, jsou ploché spanking pomůcky různých tvarů vyrobené zpravidla z kůže nebo ze dřeva.

Rákoska

Rákoska

Rákosky jsou asi nejtypičtějším výpraskovým nástrojem v dějinách lidstva. Je tomu tak samozřejmě proto, že je snadno dostupná a zároveň velmi účinná.

Spanker

Spanker

Spanker je člověk, kterého primárně sexuálně vzrušují výprasky, a to ať v pozici vyplácejícího nebo vypláceného.

Spanking

Spanking

Spanking je praktika, při které je prováděn výprask za účelem erotického vzrušení.

Vybíráme z e-shopu