Co je anální sex, anální styk, anál?

Anální sex, Anální styk, Anál

Anální sex je sexuální styk do análního otvoru. Do tohoto pojmu se zahrnuje i dráždění análního otvoru jazykem, tzv. rimming, prsty, tzv. anal fingering a análními pomůckami.

Anální styk může být velmi příjemný pro oba partnery. Muže vzrušuje stejným způsobem jako klasický styk do pochvy, jen anální svěrač je o něco těsnější a sevřenější. Pocity z pronikání do análního otvoru jsou proto zpravidla mnohem intenzivnější. U ženy penis v konečníku dráždí nervová zakončení v pochvě, jelikož přepážka mezi konečníkem a pochvou je velmi tenká. Při análním sexu tak často dochází i k análnímu orgasmu. Pasivní muž si zase užívá dráždění prostaty.

VÝUKA: Pokud jste ještě "anální panic či panna", je dobré si před akcí přečíst příručku Jak na anální sex. Pomůže vám odhodit psychické zábrany, které vás mohou v začátcích brzdit a snižovat prožitek.

  • Anální sex (také anální styk) patří mezi rizikové praktiky, protože sliznice konečníku je lehce zranitelná a není schopná sama sebe zvlhčovat, narozdíl od sliznice vaginy. Je tedy dobré mít po ruce dostatek lubrikačního gelu a s neprověřeným partnerem i spolehlivé kondomy. Poraněná sliznice konečníku je snadným místem infekce pro pohlavně přenosné choroby.
  • Jestliže chcete vědět, jaké anální bolístky může mít anální sex na svědomí, přečtěte si článek Bolest konečníku - za co může anální sex a v čem je nevinně?

Anální styk a předsudky

Předsudek, že anální styk je pouze pro gaye, už vzal v posledních letech za své a anální hrátky pomalu ale jistě pronikají i do běžných českých ložnic. Mnoho žen před análním stykem couvne hlavně kvůli strachu z bolesti. Pokud je ale žena zdravá (tj. netrápí ji třeba hemeroidy) a pár má po ruce dobrý lubrikační gel, není třeba se ničeho obávat.

Je dobré ženu (či pasivního muže) dobře vzrušit a nejdříve uvolnit anální svěrač prsty. Při samotném pronikání penisu je dobré si dát hodně na čas, postupovat kousek po kousíčku a vždy chvíli v klidu zůstat na místě. Také současné dráždění klitorisu partnerky zvyšuje její uvolnění a požitek z celého aktu.

Výměna rolí, tzv. pegging, je v partnerském sexuálním životě čím dál tím oblíbenější. Jedná se anální praktiku, při níž žena zasouvá do partnerova konečníku prsty, vibrátor, dildo, anální kolík nebo jiné erotické hračky.

TIP: Existuje spousta análních pomůcek pro stimulaci zadečku při sólo masturbaci a partnerských hrách i klystýrů pro správnou anální hygienu. Je jen na vás, co si vyberete.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Anal bleaching

Anal bleaching

Anal bleaching je proces bělení konečníku. To je procedura, která má za cíl zesvětlit nebo vybělit kůži okolo řitního otvoru.

Anal Fingering

Anal Fingering

Análním prstěním se rozumí zavádění jednoho či více prstů do oblasti řitního otvoru za účelem uspokojení. V anglickém jazyce...

Anal lock

Anal lock

Anal lock je speciální typ análního kolíku, který se obvykle používá v BDSM. Po vsunutí do análního otvoru totiž nejde jenom tak vyjmout.

Anální fisura

Anální fisura

Anální fisura (řitní trhlina, fisura konečníku, fissura ani, anální vředy) způsobuje velmi bolestivý stav, a to zejména při vyměšování.

Anální hák

Anální hák

Anální hák je erotická pomůcka, která se používá v BDSM, a to především při anální bondáži.

Anální kolík

Anální kolík

Anální kolík je erotická pomůcka používaná při dráždění análního otvoru a jeho postupném roztahování.

Anální kuličky

Anální kuličky

Anální kuličky jsou erotická pomůcka vhodná pro ženy i muže. Někdy se také nazývá thajský řetěz. Skládají se z množství malých kuliček stejného, nebo rostoucího průměru.

Ass to mouth

Ass to mouth

Ass to mouth (v překladu "ze zadku do pusy") je hovorový výraz pro sexuální praktiku, kdy muž provádí anální sex s partnerkou...

Daisy Chain

Daisy Chain

Jedná se o praktiku heterosexuálního, bisexuálního i homosexuálního skupinového sexu.

Dental Dam

Dental Dam

Latexová rouška, známá především pod svým anglickým názvem Dental Dam, je vhodnou pomůckou pro bezpečný sex, kterou sexuální...

Dvojitá anální penetrace

Dvojitá anální penetrace

Při dvojitém análu někomu strčíte do anusu dva penisy na jednou.

Figging

Figging

Figging je praktika, při níž zasouváte oloupaný zázvor do análního otvoru (nově se používá i vaginálně a ke dráždění klitorisu). To samozřejmě vyvolá intenzivní pálení.

Klismaphilia

Klismaphilia

Klismaphilia je sexuální úchylka (parafilie), při které jedinci prožívání rozkoš z klystýru.

Klystýr, anální sprcha

Klystýr, anální sprcha

Klystýr slouží k vyčištění análního otvoru včetně kousku tlustého střeva.

Lubrikační gel

Lubrikační gel

Lubrikační gel je materiál vytvářející na pokožce tenkou vrstvu, která pomáhá snižovat tření.

Ohnutá

Ohnutá

Ben Dover je výborná sexuální poloha pro všechny fanoušky análního sexu a doggystylu. Žena musí být jenom trochu ohebná a mít sílu v nohou.

Pegging

Pegging

Pegging je heterosexuální anální praktika, při níž žena zasouvá do partnerova konečníku prsty, vibrátor, dildo, anální kolík nebo jiné erotické hračky.

Penetrace

Penetrace

Sexuální penetrace je průnik částí těla, potažmo předmětem do tělesného otvoru (pochvy, řitního otvoru nebo úst).

Perineum

Perineum

Hráz (latinsky perineum) je oblast svalů mezi konečníkem a pohlavním orgánem (pochvou u žen, šourkem a penisem u mužů).

Pohlavní styk

Pohlavní styk

Pohlavní styk je úkon vložení ztopořeného penisu do vaginy (penilně-vaginální styk), někdy se za něj považuje i anální sex (tedy penilně-anální styk).

Prostata

Prostata

Prostata je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií.

Rimjob

Rimjob

Rimjob je slangový výraz pro rimming čili lízání konečníku - jednu z mnoha forem, jak orálně uspokojit partnera.

Zasunutí

Zasunutí

Dipping (z anglického ponořit) je anglický výraz pro zasunutí penisu do vagíny nebo konečníku. Různé sexuální polohy umožňují...

Vybíráme z e-shopu