Douching, klystýrování

Douching, klystýrování

Douching čili klystýrování je proplachování a čištění vaginy či análního otvoru. Obvykle se provádí za pomoci klystýru či jiných, k tomu uzpůsobených pomůcek.

Anální douching (rektální výplach) je v souvislosti se sexem užitečný z hygienických důvodů. Díky němu se totiž během análního sexu vyhnete kontaktu s fekáliemi (bakterie v nich obsažené mohou způsobit řadu infekcí). 

Klystýrování vaginy se až na výjimečné případy příliš nedoporučuje. Pravidelné „hygienické“ vyplachování pochvy pomocí roztoku mýdla, sprchového gelu či jiných mycích a dezinfekčních prostředků totiž narušuje její přirozené pH a tím i mikrobiální osídlení, které je pro zdraví žen naprosto zásadní. Pokud je v pochvě přítomna infekce, zvyšují také výplachy riziko jejího zanesení hlouběji – do dělohy i dále.

Někteří lidé mají na douching úchylku - z výplachu mají fyzickou či psychickou rozkoš, a to buď když je výplach prováděný na nich samotných, případně pokud oni někomu výplach provádějí. Někoho vzrušuje i samotné pozorování osoby, která si klystýr provádí. V takových případech je možné douching zahrnout do sexuálních her.

TIP: Více se o klystýrování dočtete v článku Jak na klystýr – zkušenosti z praxe.

Související zdroje


Související hračky


Související témata

Anální sex

Anální sex

Anální sex je sexuální styk do análního otvoru. Do tohoto pojmu se zahrnuje i dráždění análního otvoru jazykem, tzv. rimming, prsty, tzv. anal fingering a análními pomůckami. Anální styk může být velmi příjemný pro oba partnery.... ...

Klystýr, anální sprcha

Klystýr, anální sprcha

Klystýr slouží k vyčištění análního otvoru včetně kousku tlustého střeva. K očištění se využívá principu vstříknutí vody, která opět zadečkem vyteče ven a vezme s sebou všechny nečistoty. Účelem provádění klystýru je v erotické tématice očista análku coby příprava na anální sex.... ...

Vybíráme z e-shopu