Klismaphilia, klyzmafílie, klystýrománie

Klismaphilia, klyzmafílie, klystýrománie

Klismaphilia je sexuální úchylka (parafilie), při které jedinci prožívání rozkoš z klystýru.  

Klismafiliky vzrušuje zavedení tekutiny do konečníku a tlustého střeva přes řitní otvor, či jejího vypuzování. Méně často je uspokojuje i poskytování klystýru někomu jinému. U některých jedinců jde o náhražku pohlavního styku, u jiných nezbytnost dosažení orgasmu.

Vyskytuje se spíše u mužů, jelikož stěna konečníku u nich sousedí s prostatou a semennými váčky – rozkoš tedy způsobuje nejen roztahování a naplňování konečníku, ale i vznikající tlak na další mužské orgány.

  • Věděli jste, že...
  • ... u těhotných žen je pomocí klystýru vyvoláván či urychlován porod?
Poprvé asi většina z nás zažila klystýr u lékaře
Poprvé asi většina z nás zažila klystýr u lékaře

Podle odborníků se potěšení z klystýru poprvé objevuje již v dětství, výjimečně až v pozdějším věku. Klismaphilia pak vzniká u lidí, kteří jsou v témže období zároveň obklopeni silnou mateřskou láskou. Její nepřítomnost si v pozdějším věku nahrazují podobně silným prožitkem spojeným s rozkoší. Potěšení z vyprazdňování může být také způsobené frustrací prodělanou v sadisticko-análním stádiuvývoje jedince.

Zažitým stereotypem je tvrzení, že anální sex vzrušuje jen homosexuály. Nejvíce klismafiliků je heterosexuálně orientováno. Pravdou ovšem je, že je klismaphilia často spojená s jinými fetišismy a parafiliemi, jako je spanking, bondage, plenky, masochismus či jiné praktiky související se stimulací análu.

Typy klismafiliků

  1. Typ A: Tito lidé jsou nešťastní. Věří, že jejich touhy jsou abnormální, a zmítají se mezi neúspěšnými pokusy potlačování touhy, uspokojováním a následným sebepohrdáním. Klismaphilia u nich vznikla v dětství a klystýr je pro ně formou masturbace – aplikují si jej sami. V některých případech se u nich vyskytuje i jiné parafilické chování.

  2. Typ B: Tyto osoby jsou podobné typu A, s tím rozdílem, že svou odlišnost přijali. Je u nich více pravděpodobné, že do svých sexuálních her zapojí své sexuální partnery.

  3. Typ C: U lidí tohoto typu se projevuje řada druhů různých parafilií, klismaphilia je jen součástí většího celku (často jde o transvestity či masochisty).

V dnešní době je se čím dál větší množství přesouvá ze škatulky A do Bčka. Je to mj. díky internetu (např. článkům, diskusím), kde klismafilik zjistí, že jeho chování není až tak nenormální, že není sám.

Zaváděná tekutina - voda, mléko, ale i pivo nebo whiskey

Klyzmafílie je často spojována s různými dalšími fetiši a parafiliemi.
Klyzmafílie je často spojována s různými dalšími fetiši a parafiliemi.

Nejčastější je teplá voda, méně časté pak mléko. Mnoho látek však může být pro zdraví nebezpečné, jelikož se dostávají do přímého styku s citlivou sliznicí konečníku a střeva, tato sliznice je extrémně prokrvená a má vysoké absorpční schopnosti – látky se tedy dostanou ihned do krve, navíc může dojít k poškození epitelu sliznice. Někteří lidé je však přesto zavádějí. Existují dokonce případy hospitalizovaných jedinců, u kterých byla v jejich konečníku a střevech nalezena káva, whiskey,víno, pivo, kokain, pryskyřice či zatvrdlý beton!

Původ slova, historie, léčba

Klismaphilia má původ v řeckém slovu klyzein – vypláchnout. Termín zavedla americká psychiatrička Joanne Denko (1973). Tato dáma zařadila klismaphilii mezi parafilie, poznatky čerpala z výpovědí svých pacientů.  J. Denko napsala o klismaphilii a její léčbě množství odborných článků (př.: ZDE a ZDE).

léčbě se používá hypnoza, psychoanalýza, kognitivní terapie, farmakoterapie či behaviorální terapie. Jelikož však klismafilici z pochopitelných důvodů „vyléčení“ nestojí (kdo by se také dobrovolně zbavoval způsobu, jak si udělat dobře), léčba je obvykle zaměřena pouze na poučení o bezpečnosti ohledně klystýru a naučení správného postupu.


Související hračky


Související témata

Anální sex

Anální sex

Anální sex je sexuální styk do análního otvoru. Do tohoto pojmu se zahrnuje i dráždění análního otvoru jazykem, tzv. Celý článek...

Fetišismus

Fetišismus

Fetišismus je erotické zaměření na určité druhy předmětů (např. spodní prádlo, boty, doplňky atp.), materiálů (např. Celý článek...

Klystýr, anální sprcha

Klystýr, anální sprcha

Anální sprcha je synonymum pro klystýr. Někdy můžete najít i chybné označení klistýr (správně je to samozřejmě s tvrdým :)... Celý článek...