Začínáme s elektrosexem 1/4 – jak začít, bezpečnost

Pro většinu lidí je kombinace elektřiny a sexu vhodná tak do hororu nebo do nejdrsnějšího sado-maso salonu. Každého z nás už v mládí učili, že elektřina je nebezpečná a musíme si na ni dávat pozor, nebo nás zabije. To samozřejmě platí v případě, že strkáte prsty do zásuvky nebo šplháte venku po sloupech. Možná jste ale nevěděli, že při dodržování základních bezpečnostních pravidel je možné elektřinu využít ke stimulaci pohlavních orgánů a užívat si slasti elektrosexu.

Začínáme s elektrosexem 1/4 – jak začít, bezpečnost

Elektrosex absolutně není o bolesti, ba naopak jeho základem jsou příjemné pocity. Dráždění genitálií a erotogenních zón se provádí pomocí bezpečného množství elektrické energie. Lidské tělo totiž velice dobře vede i malé proudy.

Pro stimulaci se používá střídavý proud o malé intenzitě, který způsobuje cukání a chvění svalů. Stejnosměrný proud se pro elektrosex nehodí, jelikož působí pouze bolest a má výrazné elektrolytické účinky, které poškozují tkáně. Díky tomu nalezl uplatnění zejména při mučení zajatců a vězňů v totalitních zemích.

Energie, která prochází tělem, stimuluje nervové zakončení, což se při nižší intenzitě proudu projevuje právě chvěním a pocitem vzrušení v místě, kde je připojena elektroda. Několikanásobné orgasmy jsou při elektrosexu celkem běžným jevem.


Video: Mnohonásobný orgasmus při elektrostimulaci (zdroj: xHamster)

Při zvýšené intenzitě proudu jsou tyto pocity samozřejmě ještě silnější, nicméně se zde už často projevují i nepříjemné vjemy a svalové kontrakce. Obecně se doporučuje začínat od nejnižších proudů a intenzitu pomalu zvyšovat. Každý člověk má úplně jiné limity a to co pro jednoho může být vzrušující, může jinému připadat jako tortura.

Jak začít s elektrosexem?

Sada pro erotickou elektrostimulaci firmy Mystim
Začátečnická sada obsahuje zdroj elektrického proudu i několik elektrod

Pokud máte chuť elektrosex vyzkoušet, pak vám doporučujeme zakoupit si speciální zařízení k tomu určené. Na domácí kutilskou výrobu je lepší rovnou zapomenout, jelikož tady jde o život a v případě soudu by váš garážový výrobek byl nepochybně považován za přitěžující okolnost.

K mání jsou různé typy zdrojů od levnějších pro začátečníky až po pokročilejší s mnoha funkcemi. Každý zdroj je vlastně krabička, která slouží k napájení různých druhů elektrod a sexuálních hraček. Z důvodů bezpečnosti jsou většinou napájeny bateriemi, ať už tužkovými nebo 9V. Zařízení obsahuje měnič, který ze stejnosměrného proudu baterie vyrábí střídavý proud pro elektrody.

Nejdůležitějším prvkem jsou různé voliče a regulátory, pomocí kterých si můžete nastavit hodnoty proudu či frekvence. Sady pro elektrosex jsou často vybaveny přednastavenými programy, které všechno bezpečně řídí za vás.

Bezpečné zacházení s elektrickým proudem

I když je elektrosex stvořen pro hlavně pro zábavu, tak nelze opomenout to, že elektřina může člověku vážně ublížit. Ačkoliv jsou výrobky pro elektrosex vyrobeny s maximální "blbuvzdorností", je nutné se při jejich používání držet několika základních pravidel.

Zabíjí proud, ne napětí

Možná jste nevěděli, že největším nebezpečím není samotné napětí, nýbrž proud, který tělem prochází. Proto mohou existovat elektrické paralyzéry či ohradníky s napětím v řádech desetitisíců voltů. Při kontaktu s nimi sice pocítíte pořádnou ránu, ale téměř nulový proud zajistí, že se z toho celkem bez následků oklepete (pokud zrovna nejste kardiak).

  • Pro zajímavost: hodnoty proudu, které můžou člověka ohrozit, se často liší. V praxi totiž záleží na mnoha faktorech, jako je odpor vašeho těla, který se mění i třeba podle toho jak se potíte. Dalšími faktory jsou doba, po kterou jste účinků proudu vystaveni a například i aktuální zdravotní stav.
Kutilskou výrobu elektrosex přístrojů radši ani nezkoušejte.
Kutilskou výrobu elektrosex přístrojů radši ani nezkoušejte.

Ostřílení borci z řad elektrotechniků občas ukazují svoji mužnost tím, že se bez obav dotknou plného sítového napětí 230 V. Mozolnatá kůže na rukou vskutku může mít takový odpor, že pro dotyčného jedince je proud ze zásuvky krátkodobě celkem snesitelný. Nicméně při elektrosexu se elektřina dostává na místa s daleko jemnější pokožkou. Lze předpokládat, že s takovým proudem v rozkroku by již nedokázali zachovat kamennou tvář.

Všeobecně ale platí, že k usmrcení člověka stačí jen několik miliampér, které dokážou způsobit fibrilaci srdce. Při ní srdce nepracuje jako obvykle ale snaží se držet frekvenci procházejícího proudu. U napětí z rozvodné sítě, kterou máme každý doma, jde o frekvenci 50 HZ, což nemůže srdeční sval vydržet a dochází k jeho zástavě…

Jak velký proud dokáže člověku ublížit?

Hodnoty proudu působící úraz elektrickým proudem
1 mA počátek vnímatelného působení
5 mApráh bolesti
7 mA hranice pro ženy
10 mAhranice pro muže
15 mA rizikový proud
30 mAporuchy dýchání, paralýza dýchacích svalů
75 mA fibrilace komor
100 mA životu nebezpečná hodnota
2 A zástava srdeční činnosti
4 Azávažné popáleniny

Při náhodném dotyku samozřejmě proud nemusí projít přímo přes srdce, nicméně i tak na vás působí jeho tepelné účinky, které dokážou způsobit popáleniny jak na vnějším povrchu těla, i na vnitřních orgánech.

Je elektrosex opravdu bezpečný?

Zraněním nejlépe předejdete použitím profesionálních přístrojů, které jsou zkonstruovány tak, aby k těm nejhorším scénářům nemohlo dojít. I tak je ale nutné si dávat pozor a předcházet drobnějším zraněním. Proto zde uvádíme několik základních rad.

Je elektrosex vhodný pro osoby se zdravotními problémy?

Pokud si nejste jisti, že váš zdravotní stav vám umožňuje experimentovat s elektrosexem, bude lepší se do takového dobrodružství vůbec nepouštět. Rozhodně se elektrosex nedoporučuje osobám se srdečními problémy a jinými chronickými chorobami. Vyhněte se mu, i když vás jen zrovna skolila chřipka nebo nachlazení. Těhotné ženy a zraněné osoby by se k setu na elektrosex neměly ani přibližovat.

  • TIP: Pokud chcete mít jistotu, zajděte si na zdravotní prohlídku ke svému lékaři. Pokud se u vás objeví problém např. při vyšetření EKG či jiná skrytá srdeční vada, tak si hrátky s elektřinou raději odpusťte.

Kam můžeme umisťovat elektrody?

Pokud si chcete být zcela jisti bezpečností vašeho počínání, pak elektrody neumisťujte nad pas. Získáte záruku, že proud se ani náznakem nepřiblíží k srdci či jiným orgánům. Tím ale vyřadíte ze hry prsa, které jsou také citlivou erotogenní zónou. Pokud i přesto neodoláte pokušení, pak přikládejte obě elektrody na stranu břicha nebo obě na záda. Kdyby byla každá z elektrod na jiné straně trupu, proud by procházel přes vnitřní orgány.

V ČR lze sehnat zejména vodivé gely Mystim a Rimba.
V ČR lze sehnat zejména vodivé gely Mystim a Rimba.

K čemu se používá při elektrosexu vodivý gel?

Používá se ke zlepšení kontaktu elektrod a lidského těla. Gel pomáhá stimulaci a zabraňuje případným popáleninám, jelikož při velkém odporu mezi elektrodou a tkání dochází k lokálnímu zvýšení teploty.

Používat byste měli pouze speciální elektrogely, které jsou vyrobené na bázi vody. Silikonové lubrikační gely fungují naopak jako izolátory a dosáhli byste přesně opačného efektu. Kdyby silikon vedl elektřinu tak by některé pornohvězdy nemohli za bouřky ani vyjít na ulici Smajlík - úsměv.

Elektrody určené pro elektrosex by měly být opatřeny návodem, který způsob nanesení gelu přesně určuje.

Jaký je rozdíl mezi jednopólovými a dvoupólovými elektrodami

Jak jistě víte, elektrický proud protéká, pouze pokud je obvod uzavřen. Lidově řečeno, jedním koncem jde do vás a druhým zase ven. Pokud jeden z těchto konců (elektrod) odstraníte, tak to nebude fungovat.

To je zjevné například u nalepovacích elektrod. S jednou nalepovací elektrodou nepocítíte vůbec nic, musíte mít na sobě dvě. Každou z nich si nalepíte na tělo zvlášť a proud dráždí ty partie, které se nacházejí na cestě mezi nimi. Výběr jejich umístění je na vás, jen se musíte držet základních bezpečnostních zásad.

Čtyři jednopólové elektrody na zádech
Čtyři jednopólové elektrody na zádech
Proud mezi jednopólovými elektrodami prochází přes tělo, v tomto případě přes klín.
Proud mezi jednopólovými elektrodami prochází přes tělo, zde přes klín.
Typická dvojpólová elektroda s částí (+) a (-)
Typická dvojpólová elektroda s částí (+) a (-)

Naproti tomu existují i elektrody, které mají oba póly integrované v jednom pouzdře. Na rozdíl od jednopólových, které se musí přilepit nebo přicvaknout, jsou dvoupólové většinou určeny k strkání do tělesných otvorů (ne do pusy!). Nejtypičtějším příkladem je dildo nebo anální kolík pro elektrosex. Jeden pól je umístěn například na špičce a další o kus níže. Proud prochází mezi těmito póly a dráždí tkáň v místě, kde dildo používáte. Výhodou tohoto řešení je, že se jednoduše používá.

Co vás čeká příště?

V dalším díle se dozvíte, jaká místa na těle lze stimulovat a jaké elektrody k tomu jsou vhodné. Dostanete tipy na různé způsoby stimulace stydkých pysků a vagíny. Zkrátka nepřijdou ani muži, povíme si o dostupných elektrodách na penis včetně těch drsnějších, používaných v BDSM. Také vás čeká spousta fotografií a nákresů, takže se máte na co těšit.Související hračky