Začínáme s elektrosexem 3/4 – jak dosáhnout maximální rozkoše

V dnešním díle se podíváme na elektrosex trochu více prakticky. Vysvětlíme si, jak zacházet s jednotlivými typy elektrod. Povíme si něco o elektrodildech, kolíčcích na bradavky, nebo o vodivých rukavicích pro elektrizující masáže. Nevynecháme ani klasické nalepovací elektrody různých tvarů. Pojďte s námi zjistit, jak dosáhnout maximální rozkoše.

Začínáme s elektrosexem 3/4 – jak dosáhnout maximální rozkoše

Elektrodildo je ideální pro začátečníky

Jak jsme již zmínili v prvním díle, nejjednodušší obsluhu vyžaduje klasické elektrodildo. Používá se úplně stejně jako klasický "robertek". Proud procházející mezi jeho elektrodami se dá využít ke zlepšení vaginální i anální stimulace. Nemusíte přitom řešit žádné nalepovaní elektrod. Dildo stačí prostě připojit ke zdroji a je připraveno k použití.

Elektrodildo stačí zapojit do zdroje a je připraveno k akci
Elektrodildo stačí zapojit do zdroje a je připraveno k akci.
Anální dildo – proud prochází z jedné kovové části dilda přes tělo do druhé.
Anální dildo – proud prochází z jedné kovové části dilda přes tělo do druhé.
Některé dilda na elektrosex mají odpojitelný kabel, takže je lze snadno použít i klasicky
Některé dilda na elektrosex mají odpojitelný kabel, takže je lze snadno použít i klasicky.

Je pravdou, že občas si některé ženy stěžují na nedostatečnou stimulaci. Na vině je pravděpodobně nedostatečná hustota nervových zakončení v poševní stěně. V takovém případě nezbývá než se poohlédnout po nějaké jiné erotické hračce, nebo zkusit vícepólové elektrody.

3 a 4-pólové elektro dilda

Výhodou vícepólových elektrod je možnost kombinovat směr proudu mezi jednotlivými částmi. Např. trojpólové elektrodildo může střídavě stimulovat na přechodu mezi horní, střední a spodní částí. Tím lze dosáhnout rovnoměrnějšího dráždění vnitřku vagíny a poševního vchodu, kde je většina žen nejvíce citlivá.

S vícepólovými dildy lze přepínáním proudu dráždit různé části pochvy.
S vícepólovými dildy lze přepínáním proudu dráždit různé části pochvy. Zdroj: ElectraStim

Čtyř a vícepólové elektrody přináší ještě širší možnosti stimulace, ale na trhu je uvidíte spíše výjimečně. Pro střídavé dráždění více míst můžete použít několik bipolárních elektrod současně.

Nutností pro použití vícepólových elektrod (či několika bi-polárních) je dostatečný počet kontaktů na vašem TENS přístroji a schopnost zdroje je samostatně ovládat.

  • U levnějších elektrodild se časem mohou odlupovat pásky.
    TIP:  Čas od času svoje dildo prohlédněte, zda nevykazuje známky opotřebení elektrod. Některé levnější modely mají elektrody vyrobeny z úzkých vodivých pásků, které se můžou od povrchu dilda začít odlepovat. Tím ztrácí svoji funkci a ještě mohou uživateli způsobit zranění.

Krokodýlí svorka

Všichni si ji pamatujeme z hodin fyziky, kde se používala při výuce základů elektrotechniky. Ostré zuby každý určitě otestoval na vlastních prstech. Svorka pro elektrosex ale připomíná spíš kolíček na prádlo. Vyznavačům BDSM však nikdo nebrání v tom, aby si za pár korun pořídili původní variantu.

Svorky se dají připnout prakticky kamkoliv na lidské tělo. Oblíbené místo na bradavkách a v okolí prsou ale kvůli elektřině nedoporučujeme. Nicméně, i tak vám tam dole zůstává spousta atraktivních lokalit v oblasti ženského genitálu. U mužů se dají svorky s opatrností použít i na penis a varlata.

Elektrická svorka, jak ji známe z elektrotechniky
Elektrická svorka, jak ji známe z elektrotechniky.
Svorky na elektrosex jsou mnohem jemnější
Svorky na elektrosex jsou mnohem jemnější.
Svorky ve tvaru kolíčků pro elektrickou stimulaci erotogenních míst
Svorky ve tvaru kolíčků pro elektrickou stimulaci erotogenních míst.

Elektrokonduktivní rukavice

Rukavice na elektrosex od firmy Mystim
Rukavice na elektrostimulaci od firmy Mystim

V sexshopech se někdy dají koupit různé podivuhodnosti. Mezi ně patří i rukavice pro elektrosex, které se dají využít například pro zpestření masturbace nebo k jiskrným erotickým masážím vaší drahé polovičky. Můžete si také vždy zvolit, zda si navléknete obě rukavice nebo jen jednu. To doporučujeme hlavně těm, kdo si doma pouští porno na počítači a hrozí jim, že ze zvyku sáhnou např. na klávesnici.

Dotyk jakéhokoliv elektrického zařízení s elektrickou rukavicí není žádoucí. Co přesně ale následuje po přeskoku výboje jsme nezkoumali. Ani vy to doma nezkoušejte! Je sice možné, že to váš počítač přežije, ale za to riziko a vyhozené pojistky v domě ten pokus nestojí.

Elektrorukavice se dodávají společně s dalším párem gumových rukavic, které se nosí pod elektrodami. Nemusíte se bát, že proud bude procházet přes vaše dlaně.

Nalepovací elektrody

Silně připomínají elektrody používané v lékařství, díky čemuž jsou oblíbené pro různé sexuální hry "na doktora" či při sado maso praktikách. Elektrody jsou ploché, vyrábí se v kulatých i hranatých tvarech a různých velikostech.

Právě rozměry jsou určující při rozhodování, kterou z nich použít. Na ploché části těla je nejlepší použít co největší, jelikož větší styčná plochá zajistí lepší kontakt mezi elektrodou a kůží. Výrobci ale myslí i na specifické požadavky zákazníků a nabízejí třeba speciální podlouhlé elektrody na penis.

Velké elektrody dokážou zajistit nejlepší vodivost
Velké elektrody dokážou zajistit nejlepší vodivost.
Zadek a stehna jsou ideálním místem pro nalepení elektrod.
Zadek a stehna jsou ideálním místem pro nalepení elektrod.
Na penis jsou vhodné úzké vodivé pásky
Na penis jsou vhodné úzké vodivé pásky.
  • TIP: Elektrody občas mají problém s lepivostí. Ta se po čase vytrácí. V případě že elektroda už nechce držet na svém místě, zkuste ji mírně navlhčit. Lepivý gel je vyroben na vodní bázi, a trocha vlhka pomůže elektrodě se na čas vzpamatovat. I tak jsou ale nalepovací elektrody spotřební materiál, který je po určitém čase nutné dokupovat. Nejlepší je mít vždy pár kusů v zásobě.
Dráždění bradavek elektřinou

Příště violet wandy neboli jiskřivky

V příším díle se dozvíte, proč je tolik oblíbená elektrostimulace pomocí violet wandu, neboli jiskřivky. Tyto zařízení doslova šlehají blesky a rozhodně budí respekt. Ale když vámi projede elektrizující vlna vzrušení, sami sebe se zeptáte: „Super, proč mi o jiskřivkách neřekl někdo dřív?“ Příští týden se dozvíte víc.


Vybíráme z e-shopu