Dildo, umělý penis, dong

Dildo, umělý penis, dong

Dildo je nevibrační erotická pomůcka ve tvaru penisu. Jedná se pravděpodobně o nejstarší a nejrozšířenější pomůcku. Užívá se především k masturbaci, při análním sexu a při styku mezi lesbičkami.

Dilda se vyrábí převážně ze ztuženého gelu, plastů a silikonu. Dilda z měkkého gelu (TPR a TPE) jsou často na dotek velmi podobná lidské kůži. Oblíbená jsou i dilda z akrylátu, skla a kovu.

Tvar dild bývá přizpůsoben jejich určení - realistická dilda ve tvaru penisu jsou určena zejména pro vaginální dráždění, zahnutá špička je vhodná pro stimulaci bodu G. Dilda s rozšířením u základny se používají pro anální sex. Pro netradiční hry jsou vhodná např. oboustranná a dvojitá dilda, nafukovací dilda či animal dilda.

Lidé často dildům říkají nesprávně didla a dokonce se setkáte i s označením vaginální šidítka. V angličtině byste dildo našli i pod označením dong nebo penis dong.

Související odkazy


Související hračky


Související témata

Anální kolík

Anální kolík

Anální kolík je erotická pomůcka používaná při dráždění análního otvoru. Celý článek...

Drilldo

Drilldo

Drilldo je stroj na sex (anglicky Sex Machine, potažmo Love Machine), který se dá držet v ruce. Celý článek...

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky jsou takové předměty, které jsou určeny ke zpestření sexuálního života nebo k autoerotice v případě chybějícího... Celý článek...

Pegging

Pegging

Pegging je heterosexuální anální praktika, při níž žena zasouvá do partnerova konečníku prsty, vibrátor, dildo, anální kolík... Celý článek...

Strap-on penis

Strap-on penis

Strap-on penis je dildo nebo vibrátor s popruhy uzpůsobenými k připnutí a nošení. Celý článek...