Dildo, umělý penis, dong

Dildo, umělý penis, dong

Dildo je nevibrační erotická pomůcka ve tvaru penisu. Jedná se pravděpodobně o nejstarší a nejrozšířenější pomůcku. Užívá se především k masturbaci, při análním sexu a při styku mezi lesbičkami.

Dilda se vyrábí převážně ze ztuženého gelu, plastů a silikonu. Dilda z měkkého gelu (TPR a TPE) jsou často na dotek velmi podobná lidské kůži. Oblíbená jsou i skleněná dilda a dilda z akrylátu či kovu.

Tvar dild bývá přizpůsoben jejich určení - realistická dilda ve tvaru penisu jsou určena zejména pro vaginální dráždění, zahnutá špička je vhodná pro stimulaci bodu G. Anální dilda mívají rozšíření u základny (na anální sex můžete využít i realistická dilda s varlaty). Pro netradiční hry jsou vhodná např. oboustranná a dvojitá dilda, nafukovací dilda, stříkající dilda či animal dilda.

Dilda s přísavkou umožní "přicucnout" hračku ke hladkému povrchu, takže pak máte volné ruce. Ty můžete využít třeba ke stimulaci jiné části těla nebo v ní můžete držet další pomůcku. Často se dildo kombinuje s vibrátorem na klitoris. Díky přísavce navíc můžete dildo upnout do univerzálního postroje a využít jako připínací penis.

Lidé často dildům říkají nesprávně didla a dokonce se setkáte i s označením vaginální šidítka. V angličtině byste dildo našli i pod označením dong nebo penis dong.

Související odkazy

Pokud hledáte informace o dildech, dejte si pozor na překlepy. Lidé často hledají didlo. Správná psaná forma je však jediná, a to dildo.


Související hračky


Související témata

Anální kolík

Anální kolík

Anální kolík je erotická pomůcka používaná při dráždění análního otvoru.

Drilldo

Drilldo

Drilldo je stroj na sex (anglicky Sex Machine, potažmo Love Machine), který se dá držet v ruce.

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky jsou takové předměty, které jsou určeny ke zpestření sexuálního života nebo k autoerotice v případě chybějícího sexuálního partnera.

Pegging

Pegging

Pegging je heterosexuální anální praktika, při níž žena zasouvá do partnerova konečníku prsty, vibrátor, dildo, anální kolík nebo jiné erotické hračky.

Strap-on penis

Strap-on penis

Strap-on penis je dildo nebo vibrátor s popruhy uzpůsobenými k připnutí a nošení. Přes popruhy se dildo upevní do rozkroku tak, aby napodobovalo mužské genitálie.