Dental dam, latexová rouška

Dental dam, latexová rouška

Latexová rouška, známá především pod svým anglickým názvem Dental Dam, je vhodnou pomůckou pro bezpečný sex, kterou sexuální průmysl převzal ze zubařského prostředí a udělal z ní velmi populární záležitost posledních let (zejména mezi teenagery či promiskuitními osobami).

Rouška se zpravidla používá při orálním sexu s vagínou (cunnilingus) nebo análním otvorem (anilingus, rimming). Jedná se totiž o velmi efektivní prevenci například proti infekcím z vaginálních či análních sekretů, ale také proti celé řadě pohlavních nemocí včetně těch virových, jakými jsou například HIV a Herpes. Latexové roušky se rovněž s oblibou využívají při některých BDSM praktikách, zejména z lékařského prostředí.

Původně byly latexové roušky dostupné pouze ve standardním trojúhelníkovém tvaru a bílém zbarvení. Společnosti vyrábějící tyto roušky však začaly s rostoucí poptávkou postupně přidávat nejen různorodá zbarvení a tvary, ale taktéž všemožné příchutě, aby tak zpříjemnili zážitek rovněž pro osobu provádějící orální sex.

Jak používat Dental Dam

Ukázka použití latexové roušky při cunnilngu.
Ukázka použití latexové roušky při cunnilngu.

Před použitím se doporučuje roušku lehce opláchnout, nejlépe v horké vodě, osušit ji a zkontrolovat, zda není nikde poškozená nebo protržená. Pro lepší viditelnost lze roušku přidržet proti světlu, nebo při omývání jednoduše zkusit, zda nepropouští vodu. Než roušku nanesete na partnerovo tělo, kápněte pár kapek lubrikačního gelu na bázi vody(jiné lubrikační gely se nedoporučují, neboť zpravidla nejsou vhodné pro použití na latexový povrch) mezi roušku a anální otvor/vagínu. Gel zajistí, aby rouška byla k pokožce co nejcitlivější a držela na jednom místě, i když nejjistější je přidržovat roušku na místě pomocí vašich nebo partnerových rukou.

Veškeré latexové roušky jsou pouze na jedno použití a nikdy byste je neměli otáčet a používat z obou stran. Dalším potenciálním problémem může být partnerova alergie na latex. I na tyto případy však už trh myslí a v obchodech i na internetu jsou k zakoupení dostupné polyuretanové roušky.


Související hračky


Související témata

Anální sex

Anální sex

Anální sex je sexuální styk do análního otvoru. Do tohoto pojmu se zahrnuje i dráždění análního otvoru jazykem, tzv. rimming, prsty, tzv.

Bezpečný sex

Bezpečný sex

Cílem bezpečného sexu je zabránění možné nákaze pohlavně přenosnými chorobami, především virem HIV.

Cunnilingus

Cunnilingus

Cunnilingus je sexuální praktika, při které jsou ženské pohlavní orgány drážděny rty a jazykem.

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky jsou takové předměty, které jsou určeny ke zpestření sexuálního života nebo k autoerotice v případě chybějícího sexuálního partnera.

Kondom

Kondom

Kondom je mužská bariérová antikoncepce. Je vyroben z latexu a před pohlavním stykem se nasazuje na ztopořený penis.

Latex

Latex

Mimo prostředí sexu a sexuálních pomůcek je latex tekutou lepkavou látkou vylučovanou specifickými druhy stromů (např. kaučukovníkem).

Orální sex

Orální sex

Orálním sexem se rozumí stimulace a dráždění pohlavních orgánů partnera ústy.

Rimming

Rimming

Jedná se o sexuální praktiku, při níž je jazykem drážděna oblast kolem konečníku.

Vybíráme z e-shopu