Co je face slapping?

Face slapping, Fackování

Face slapping (fackování) je druh fyzického napadení člověka, konkrétně úder hřbetem nebo dlaní ruky do tváře. Konsensuální fackování (se souhlasem) je součástí BDSM her.

Fackování je obvykle součástí D/s nebo M/s dynamiky. Top (Dominant nebo Pán) dá facku bottomovi (subovi či otrokovi), pokud nesplní rozkaz, neposlouchá, nedokáže udělat, co od něj jeho Pán očekává.

Proč je fackování ponižující?

Ve tváři je řada nervů a svalů. Proto facka bolí, ale není-li přehnaně silná, neublíží. Zároveň člověka efektivně umlčí. Facka bývá často využívána jako výchovný prostředek, kterým je dítě (nebo partner):

 • umlčeno, pokud odmlouvá
 • potrestáno, pokud zlobí, nebo se mu něco nepovedlo
Facka jasně symbolizuje, že na názoru fackovaného nezáleží, že je v podřízené pozici a musí poslouchat. To ho silně spojuje s BDSM metodou ponižování. Ze stejného důvodu je fackování pro spoustu lidí zcela nepřijatelné. 

Facka může říct hodně věcí, v závislosti na okolnostech a účinkujících. Někdy facka do tváře značí „Miluji tě“, jindy „Posral jsi to“. Může říct i spoustu věcí mezi tím. Ale něco to bude říkat vždycky: „Jsi můj.“

anonymní sub

Jak na face slapping

Vrazit někomu facku je jednoduché, ale udělat to tak, abyste druhého psychicky nezablokovali a neublížili mu, ale vzrušili, vyžaduje zkoumání partnerské dynamiky a osobních hranic.

Bezpečnost při fackování

 • Musíte mít souhlas druhého člověka. Pobavte se o tom, co byste rádi prožili, a mimo jiné si zjistěte, jestli člověk nemá problémy se zuby a jiné fyzické obtíže, které by mohly erotické hrátky s fackováním hodně znepříjemnit.
 • Dotkněte se své lícní kosti. Tohle místo nikdy nechcete zasáhnout. Stejně tak se chcete vyhnout spánku či uchu.
 • Sundejte si jakékoliv prsteny a náramky, jimiž byste mohli zasadit skutečně tvrdou ránu nebo dokonce roztrhnout tvář. Obzvláště si dejte pozor na piercingy. Do fackování se také nepouštějte, pokud máte dlouhé nehty, jimiž byste mohli člověku rozříznout kůži. Stejně tak nefackujte člověka, který má nasazený roubík.
 • Bottom by měl mít zatnutou čelist. Tak se vyhnete vykloubení čelisti, uštípnutým zubům a poraněním jazyka. Pozor, aby bottom neměl při facce jazyk vystrčený, jinak si ho zkousne, a to nejspíše až do krve. Že by si ho překousl celý,  je nepravděpodobné, ale nikoliv nemožné.
 • Když člověk leží, jeho tvář se nemůže přirozeně pohybovat a každá rána se tak přenáší až do páteře. Bezpečnější je fackovat bottoma, který sedí nebo stojí a krk se mu může volně otáčet.
 • Začněte pomalu – abyste nacvičili pohyb, sílu, místo dopadu, poznali bottomovy limity. První facky mohou být spíše hlazení než rány.

Že je na fackování něco speciálního, ukazuje i tento malý dokumentaristický experiment

Jde se na facku

  • Bottoma fackujte dlaní, která je měkčí. Kostnatým hřbetem ruky to může skutečně bolet.
  • Snažte se vyhnout jakémukoliv kontaktu kostí s kostmi. Miřte na masité části tváře. 
  • Nejde tolik o sílu, ale o to, abyste zasáhli správné místo. S trochou štěstí najdete bottomův sweet spot – místo, do něhož, když se trefíte, tak bude facku prostě milovat.

Jakmile budete zvládat základy, můžete začít experimentovat – přidávat na síle, zkoušet hřbet ruky, zasazovat překvapivější údery. Pomoci vám mohou různé pomůcky na bondage nebo šátky na oči.


Video je v angličtině, ale i tak v něm můžete vidět dobrý příklad toho, jak milence zasadit facku, která vzruší, ale neublíží

Rizikova při face slappingu

K úrazům nedojde, pokud budete alespoň trochu rozumní. Ale jen abyste byli varováni, při fackování může dojít k následujícím úrazům:

 • Protržený ušní bubínek. Pokud zasáhnete ucho, můžete vtlačit vzduch do ušního kanálku. Náhlý nárůst tlaku poškodí křehký bubínek, způsobí bottomovi vážnou bolest a dočasně ho připraví o sluch. 
 • Vykloubená čelist. Čelist lze vykloubit pouhou fackou. Nejlépe se tomu vyhnete, pokud bottom zatne čelist a drží pusu zavřenou. 
 • Uštípnutý zub. K čemuž může dojít, pokud čelisti nečekaně secvaknou o sebe. 
 • Zranění hlavy. Nepravděpodobné, ale nikoliv nemožné. Otoky, štípání, přetrvávající bolest, zdvojené vidění, závratě, zhoršující se bolest hlavy… to všechno je znak toho, že je na čase navštívit doktora.

Související témata

BDSM

BDSM

BDSM označuje široké spektrum nejen erotických technik, které se spolu partneři dobrovolně rozhodli praktikovat ve vzájemném submisivně-dominantním vztahu (D/s). Je běžné, že v normálním životě se jedná o rovnocenné partnery a jejich podřízenost/nadřazenost se projevuje pouze v sexuálním životě.... ...

Humiliation

Humiliation

Humiliation neboli ponížení je psychologická sexuální praktika, která působí hlavně na pocity. Tuto praktiku provádí partneři po domluvě. Erotické ponížení může být součástí sexuálního otroctví a nadvlády jednoho partnera.... ...

Spanking

Spanking

Spanking je praktika, při které je prováděn výprask za účelem erotického vzrušení. Tato technika je zařazována do BDSM praktik (zejména sadomasochismus), ačkoliv někteří její vyznavači se mezi zástupce BDSM nehlásí.... ...

Vybíráme z e-shopu